Glavni meni

Suprotno od teme Zanimljivi oglasi

Započeo predrag68, 09 Januar, 2011, 16:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

predrag68

Pre svega,sreæni praznici svima koji su slavili.

Tema "zanimljivi oglasi" mi je dala ideju da postavim ovu temu i probam da razre¹im neku moju internu konfuziju u glavi uz va¹u pomoæ:

oglasio sam TDM 850 na vi¹e mesta (ima i na ovom forumu) ,
jeste havarisan ali nije ni¹ta stra¹no,uz relativno mala ulaganja svako ko ima malo alata,dobre volje i znanja oko krpljenja plastike moze da ga sredi jako brzo.

Cena je pristojna (formirana je na osnovu cena koje sam nasao na oglasima za TDM-ove) i nije fiksna-u glavi imam neku donju granicu ali je nisam napisao po¹to ostavljam prostora za pregovore sa eventualnim kupcem.

Medjutim za ovih nekoliko dana dobio sam 2 privatne poruke za zamenu i nista vi¹e (hvala onima koji su poslali poruku,zamena mi neodgovara po¹to je ideja da sa prodajom i novcem koji æu dodati kupim TDM 900)

Znam za stav da neka stvar vredi onoliko koliko kupac hoæe da plati za nju a ne koliko prodavcu treba para, i sa tim nemam problem,ali me zanima da li je ba¹ tolika besparica da niko nepozove makar da pita bilo ¹ta ili postoji jo¹ neki razlog.

Svaka sugestija na ovu temu ili misljenje o realnoj ceni (mozda sam ja pogre¹io) je dobrodosla.


Hvala unapred

Kengur

besparica, zima..... Dva razloga zasto su tako male ponude...

na motor od 1000 evra se niko nejavlja...

Cekaj da se odmrznemo malo, ako ovako nastavi kao danas bice trgovina.. ;)

zodiac

Ranije se dosta motora prodavalo i na zimu, mislim da nije to u pitanju. Pored besparice koja je evidentna, mislim da danas u Srbiji ima vise motora nego vozaca, potraznja vise nije ni izbliza kao nekad, novih vozaca ima sve manje iz mnogo razloga, sve to utice na prodaju. Menjaj, usitnjavaj i izvlaci kes polako, to je jedini nacin.
Prijatelj je zao drug

WOLVERINE


  Ja poznajem ovaj motor a i vlasnika. Motor ja poslednji put kada sam video je bio kao nov izuzev kofera ili top kejsa koji je bio lepljen nekom trakom ako se nevaram.     
     E sad sto se tice cene za ovog TDM-a u ovom stanju,,,  po meni je realno 1600e,,,  e sad da se Pedja ne uvredi ,, nadam se.
     Moje misljenje i moje gledanje na stvari onako kako ja mislim.
       Posto sam ja svoj motor sredio onako kao sam ja hteo da izgleda i da bude,,  onako kako Bog kaze sve je fabricko na njemu bez budzenja. Trebalo je dosta novca.  Da je besparica, jeste i to ogromna. I meni stalno stizu ponude za zamenu, ali nisam zainteresovan. Obicno su ponude koje me ne zanimaju. Motor mi je na oglasu od pocetka oktobra i nista. Nadam se da kad otopli bude prodaje,, ali motor se kupuje zimi kada je cena niza a ne u sred sezone. Ja moj motor ovih dana moram prebaciti na svoje ime posto momak na kojega se vodi putuje za USA,,  i naravno registrovati. Uradicu kompletan servis i stelovanje za pocetak sezone, naravno i CENA ce se korigovati. Tako da,,,  cekamo lepo vreme.

pit


            Jedino da ga sredis i probas da trampis ....prodaja vrlo tesko za realne pare.

predrag68

Wolwerine,nema ljutnje.

Motor jeste bio kao nov dok gospodja nije odluèila da je to idealan motor za uèenje vo¾nje  [doh] [prebicute]

Pit:

Sreðivanje mi nije neka opcija,znam kakav je bio i nikad neæe biti vi¹e takav u mojim oèima.

Neko je rekao:od mene ide ovakav kakav jeste.

Ako se sredi,opet mora¹ obja¹njavati kupcu zbog èega i ¹ta si sreðivao i nikad ti neæe 100% verovati a ja nisam od onih koji æe reæi da nije sreðiivano.

Trampa:jo¹ gore,daje¹ ne¹to ¹to zna¹ ¹ta je za ne¹to ¹to prvi put vidi¹ u ¾ivotu i opet ulazi¹ u trgovinu sa vrlo neizvesnim ishodom.

   

DebeliZmaj

za 15-20 dana ... ce se iskristalizaovati nove/stare cene registracija i slichno
pa ce verotno ljudi biti spremniji za kupovinu motora ...
:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell


SSZGO

pa ostavi link od oglasa kako da ti iko ista kaze kad ne znamo sta prodajes i za koliko...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

predrag68

#9
Link oglasa:

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,1271.0.html

Wolwerine,hvala za slike



SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

misa-pei

"PredragE ;)

Nemoj da se ljuti¹, ali, po meni, taj motor ne vredi ni pare preko 1000e. Ok, nisam preprodavac, bud¾ majstor da ga uzmem da bih zaradio na njemu, nego, èisto kao neko ko gleda sa strane, ka¾em.

Ne vredi, za¹to:

Dok se nadju svi delovi, koliko oni ko¹taju.
Da se radi oko motora, koliko je to vremena.
Recimo da neæu da krpim, nego hoæu nove delove, koliko je to skuplje.
Koliko ko¹ta VREME da se sve to vrati u neko predja¹nje stanje.

Havarisan motor, malo, srednje ili mnogo, mora da bude tako zanemarivo niske cene da kad se sve drndanje oko njega sabere, ukljuèujuæi i SVOJE VREME, mora da bude ispod bar 1/5 ispod cene koliko ko¹ta motor koji je kad ga kupujem u stanju u kom æe onaj havarisani da bude. Logièno je da æe svako da gleda da kad bira izmedju dva ista motora u istom stanju da bira onaj jeftiniji.

Znam da ti se to neæe dopasti, ali ovo je mi¹ljenje "obiènog kupca" koji nije nespretan sa alatom i ima dovoljno znanja. Jedino ako neko ima divljaka kog je platio 200-300e, pa da pakuje na ovaj havarisan. I pitanje je da li se i tada isplati.

Generalno gledano, havarisan motor se te¾e prodaje za njegovu realnu vrednost nego "savr¹en, bez ulaganja, sedi i vozi" kr¹. Lak¹e je naæi ovcu koja sedne i zaleti se, nego da se zaleti neko ko se usudi da gleda havarisan motor i dodje da ga kupuje.
Država je najveći neprijatelj naroda

Havarisan

Miso imas pravo. To je moje misljenje. Bez ljutnje vlasnika.

K_A_W_A

E ovo se zove jedan marketinski potez. Znaci ova tema je otvorena da se komentarise o motoru, a i da bi se na sto bolji nacin izreklamirao njegov motor. Dobra je to fora, ali je fazon stari. Ovakvih sam se oglasa vise puta nacitao. Kao fora pitanje, a u stvari je cista reklama i zloupotreba ovog dela foruma. Bez ljutnje, ali tako je..

DebeliZmaj

pa tako vishe kaze autor o sebi nego o motoru :0
kao sto su neki ovde zavrshili samnom svu buducu karijeru
jer su pokushali iskoriste to sto sam ja pochetnik pa da mi
neshto prodaju , povoljno, al 200% cena nego na drugom
forumu za istu stvar i to jedno godinu dana pre ... :) ..
.. sva sreca pa imam prijatelje svugde negde pa sam
dobio dojavu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Dutchman

motor kome je potrebno ulaganje bilo kog tipa je uvek problem prodati jer ga kupuje samo neko ko "misli" da ima rachunicu tu .. ja probao nekoliko puta i svaki put se zajebao .... a sad realna cena , na bjb je dechko prodavao GSXR600srad 99 ili 2000 god motor koji realno vredi 2500e da je u dobrom stanju , kozmetichki oshtecen , ko moze sam i ne zanimaju ga oreginalne nalepnice moze da zavrshi sve za 300-400e i posle nekoliko meseci je spustio cenu na 1200e za motor iz 2000godine ... i nije se prodao josh mesec i po dana , znachi narod nema kesha br jedan i br dva na kraju se ne ispalati ....

Panta Zemunac

Delijo...

2008 godine koja je bila zlatna (potro¹eno 800 mil. evra za nova i polovna vozila) je vrhunac u Srbiji...Svi oni, koji su hteli, obnovili su vozni park, a mnogi i prvi put kupili vozilo za sebe....kome jo¹ vozila trebaju i to sada kada cene jo¹ uvek nisu pale da bi bile realne a narod i za realne cene nema para...Imalo se dok su banke davale zelena¹ke kredite, kada je evro bio 87 din a sada je 107..pa ti vidi!!

I sada se ti èudi¹...èemu?
Pa ne trebaju narodu vi¹e vozila...ne menjaju ih tako èesto kao pre neku godinu...ne dobijaju vi¹e kredite a posla/kesha vi¹e nema i kako i onaj ko hoèe da kupi da nabavi novac?

Za Afriku koja dr¾i cenu (kao govno muvu) tra¾io sam 1600e a posle mesec dana i jednog poziva ( ne raèunajuæi tante za kukuriku) dao sam je za 1000e...ispravnu, kljuè u ruke!

Samo sumlja oko toga kako i koliko je sjeban bajk pa do muke oko sreðivanja..pravi raèunicu da ako nekome drugom za ispravan bajk ponudi vi¹e novca samo za razliku cene novih delova i to da mu ka¾e KESH bato..eto njemu bajka, veruj mi i bez plaèanja ruku majstora i bez nerviranja i maltretiranja...

Dzambo