Glavni meni

Dakar 2014!

Započeo perlx, 20 Mart, 2013, 12:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

perlx


Plazma Keks

Cyril Despres je presao u Yamahu

perlx


zemunboy


Plazma Keks

vise ne navijam za njega....

srbac

Ima zvuk kao cvaja....

perlx

4t sto je nasviraniji to se vise ponasa kao 2t.

Bice zanimljivo, HRC protiv Yamahe protiv KTM.

Ali sitne raje sve manje, ipak to vise nije izvorni reli.

srbac

i ovaj sa Husqvarnom ( BMW)...

perlx


zozon

   Uskoro pocinje, ide li neko sa foruma?

ЯЭВОЛУТИОН

Molio bih lepo da se naslov promeni......KVAZI DAKAR.....Dakar je u Africi a ne u juznoj americi.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

anticd88

Jeste da nije vise u Africi, ali lokacija nije promenjena bez razloga. Vazno je da nosi i dalje isti duh i draz! I dalje zasluzuje ime Dakar reli! Ja volim KTM ali je ova njihova dominacija postala malo dosadna. Ne bi lose dosla neka promena!
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing.

perlx

Dakar reli je kao brend zasticen i nosioci prava na ime mogu da rade sta hoce, kao sto se i vidi.
I pored svega i dalje je to jedno od najtezih i najprestiznijih svetskih takmicenja.

Na originalnim rutama se vec par godina vozi reli koji duhom i organizacijom podseca na izvorni reli.

ЯЭВОЛУТИОН

Predpostavljam da njima ne preti opasnost...zar reli nije izmestem iz bezbednosnih razloga....nek ga puse organizatori sa zasticenim imenom....dakar je u africi i tacka, a kretalo se iz pariza...pa se do afrike voze turisti a posle avanturisti....
Ktm je dominantansmao iz jednog razloga...jedini je davao ful podrsku privatnim takmicarima .....japanci dugo nisu imali ni fabricki tim...ne znam kako je ove godine....Ono bese neki indijci prosle godine sasvim korektni i jedna honda...6 ili 7 dma ....ako se ne varam..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Radanovic


Hurricane

...dobra stara Honda voli da poka¾e ovaj hladnjak ulja pa to ti je..

perlx

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Decembar, 2013, 18:15
Predpostavljam da njima ne preti opasnost...zar reli nije izmestem iz bezbednosnih razloga....nek ga puse organizatori sa zasticenim imenom....dakar je u africi i tacka, a kretalo se iz pariza...pa se do afrike voze turisti a posle avanturisti....
Ktm je dominantansmao iz jednog razloga...jedini je davao ful podrsku privatnim takmicarima .....japanci dugo nisu imali ni fabricki tim...ne znam kako je ove godine....Ono bese neki indijci prosle godine sasvim korektni i jedna honda...6 ili 7 dma ....ako se ne varam..
Preti im opasnost, kao i svima ostalima u svakom kutku planete.
Davao i onda se jedne godine prokurcio i jednostavno otkazao podrsku na reliju faraona.
Umesto da dominiraju ganc nove i kao otrov skupe 690 i 450 reli replike dominirale su anticke paprike i stenere i po koji zalutali xl, kle i slicni.
Pa su privatnici poceli da cimaju druge proizvodjace...
Aprilia je pokazala zube, Honda i Yamaha su se pridigli iz mrtvih ali od BMW ni traga ni glasa...
Kinezi su na prvom startu bili opsta smejurija, pogotovo sto im se jedan motor zapalio na smotri, ali su druga dva zavrsila reli. Od tada redovno ucestvuju i zavrsavaju.

Radanovicu [thumb_up]

Panta Zemunac

O tome kako ce se zvato odlucuju gazde companije a ima negde na netu snimak tog intervjua u kom opravdavaju za¹to i dalje nazivaju Paris- Dakar. Vi¹e faktora je tu u pitanju a ne samo reklama....ne znam samo koliko bi para izgubili samo  zbog njih a jo¹te.....jbg. ima to svoje 'zato'!

Elem, okrenem se, proðe godina i evo Gabora na sceni...tako vec nekoliko godina.Prosto nas uvodi u Novu godinu! Hvala mu!!

zozon

   Super slike, Radanovica za predsednika  [thumb_up]

zozon

   ... jos pae dana ...