Glavni meni

Automatic 3m

Započeo Uncle Bob, 18 Mart, 2013, 23:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Uncle Bob

E ljudi doterao mi èovek Automatica a tog èoveka ne mogu da odbijem elem problem je u sledeæem neæe kurbla da sastavi odmah nego nekad tek iz dvadesetog puta sastavi i motor upali odmah daj pomagajte ¹ta je u pitanju ja lièno sumnjam na one rolnice ako neko ima iskustva pomagajte. [hello]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

eclipse4

ebem ga ja imam automatik za lov al ne bih znao sta da ti kazem,ako se niko ne javi sa foruma,pitacu sutra jednog majstora odavde.

jevta

Napisao sam pa ukapirao da on pali al vrti kurblu u prazno.Nemaju veze rolnice sa palenjem to je za drugu brzinu.Verovatno je nesto tu lose spakovano.Lako se resava kad se otvori jednostavan je to mehanizam.

Gvozden

Opruga.... imam jedna zicana opruga koja stalno napen rolnice u onom kavezu... e pa pukla je....  ili to ili rolnice...

Havarisan

ili iglicasti lezaj!

Uncle Bob

Citat: UNCLEBOB poslato 18 Mart, 2013, 23:50
E ljudi doterao mi èovek Automatica a tog èoveka ne mogu da odbijem elem problem je u sledeæem neæe kurbla da sastavi odmah nego nekad tek iz dvadesetog puta sastavi i motor upali odmah daj pomagajte ¹ta je u pitanju ja lièno sumnjam na one rolnice ako neko ima iskustva pomagajte. [hello]
E ba¹ da turim na kuracccc tog smradi¹u ¹to mi dade minus jebem te usta ¾valava
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

mkt

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
neko te progoni

Bori¹a

eto dao sam ti pluseve :-* :-* :-*

Andreja

Citat: Gvozden poslato 18 Mart, 2013, 23:59
Opruga.... imam jedna zicana opruga koja stalno napen rolnice u onom kavezu... e pa pukla je....  ili to ili rolnice...

Je l' to takozvani "upitnik"?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

niki64

Najverovatnije iglicasti lezaj kako Havarisan kaze, to u 90 % slucajeva
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

eclipse4

evo unkle i od mene jedan da imas dva ;)

Uncle Bob

Okey hvala svima na odgovorima,pomoæi ne nisam kompleksa¹ ali mi nije bilo jasno za¹to bre minus kad sam najnormalnije postavio pitanje i obratio se Manijacima za pomoæ sa neèim oko èega nemam iskustva smatram da je najnormalnije pomoæi nekom kao ¹to i sam radim kada sam u prilici pa valjda smo ljudi. [neampojma] [cheers]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

clutch&brake

e moj ujko dobro je dok ti ne broje koliko su ti minusa dali :D
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Havarisan

obrati paznju samo na iglicasti na ga ne okrenes naopako. prosto mozes proveriti da li je do njega. skines DESNU (ne deklu kod kurble) deklu i okreces korpu. treba u jednu stranu da se okrece bez radilice, a u drugu da nosi i radilicu. ako nije to onda skini kurblu i komletan snop sa dve brzine i sa osovinom kurble izvuci sa druge strane i pregledaj tu zicu u obliku znaka pitanja i zvezdu tj. rolnice.

jevta

Ja sad imam nedoumicu.
Ovako kurbla vrti u prazno pa tek po nekad zavrti radilicu.Tada motor upali i radi redovno.
Ili kurbla vrti radilicu pa ne pali.
Ili tek po nekad zavrti radilicu i posle opet ne radi tj ne ide ko svet.
Jel trese i lupa u ma¹ini kad ide.
Od ovih stvari zavisi dosta defekta¾a.
Upitnik opruga dr¾i rolnice na okupu al mo¾e i bez nje samo trese lupa i udara.
Mo¾e biti iglièasti al te¹ko da æe on nekad da uhvati ako se raspo næe uhvatiti i neæe se voziti.Ili æe zaglaviti na radilici.
Ako samo kurbla fuftuje i kad uhvati sve ostalo radi onda verovatno fali ona debela platna na osovini kurble ili ona voðica ¹to se glavi u blok ne le¾i dobro.
Ako ima i lo¹ pogon onda mo¾e biti i ne¹to drugo.
Sve u svemu 50 evriæa u d¾ep pa kad rasklopi¹ kupi¹ sve novo i teraj.Mada ako ne krlja samo upitnik i eventualno iglièasti.

El Jefe

Ako upitnik ne valja onda automatik trese ked prebacuje u drugu.Ako se dobro secam?A mozda se i ne secam jebem li ga tako nekako.
Друштво за заштиту од животиња

Gvozden

Jeste, trese, ali cini mi se da od tog seckanja ode i onaj jednosmerni lezaj... svakako je sjb taj u korpi, a verovatno i upitnik...

Uncle Bob

Citat: jevta poslato 19 Mart, 2013, 11:23
Ja sad imam nedoumicu.
Ovako kurbla vrti u prazno pa tek po nekad zavrti radilicu.Tada motor upali i radi redovno.
Ili kurbla vrti radilicu pa ne pali.
Ili tek po nekad zavrti radilicu i posle opet ne radi tj ne ide ko svet.
Jel trese i lupa u ma¹ini kad ide.
Od ovih stvari zavisi dosta defekta¾a.
Upitnik opruga dr¾i rolnice na okupu al mo¾e i bez nje samo trese lupa i udara.
Mo¾e biti iglièasti al te¹ko da æe on nekad da uhvati ako se raspo næe uhvatiti i neæe se voziti.Ili æe zaglaviti na radilici.
Ako samo kurbla fuftuje i kad uhvati sve ostalo radi onda verovatno fali ona debela platna na osovini kurble ili ona voðica ¹to se glavi u blok ne le¾i dobro.
Ako ima i lo¹ pogon onda mo¾e biti i ne¹to drugo.
Sve u svemu 50 evriæa u d¾ep pa kad rasklopi¹ kupi¹ sve novo i teraj.Mada ako ne krlja samo upitnik i eventualno iglièasti.
Doterao èovek moped al,stvarno nemam snage danas da se zezam celo jutro sam vario al ,ne kao Naopaki nego elektro i jedva gledam na oèi pravim èoveku(mu¹terija) neku nadstre¹nicu za kola pa æu najverovatnije sutra da rasklopim ma¹inicu i da probam da konstatujem u èemu je zez? A da kad upali(sastavi) najnormalnije pote¾e nema nekih stranih ¹umova i buke najnormalnije ¹alta u drugu brzinu i po onom njegovom cajgeru postigne skoro 50kmh e sad ovako hvala svima na savetima i na sugestijama pa ako ne budem mogao da sam otklonim kvar zamoliæu Bobana èovek verovatno ima vi¹e iskustva jeftinije mi odnesem platim i zavr¹im posao inaèe to radim za æaleta od moje biv¹e "devojèice" i jednostavno ne mogu da ga odbijem a i da mu naplatim jesam ðubre za nekog al,ovo stvarno ne bi imalo smisla ima i Bob prst obraza. [hello] [cheers] [cheers] [cheers]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Gvozden

NEcesh valjda vratii coveku Avtomat da ga ne svirnesh bar malo!?  ;D ;D ;D
MAlo glavu, malo cilindar...a garant je i garav na izduv....  [cheers] podbaci koji dihtung ispod cilindra.. :)

Uncle Bob

Majke mi razmi¹ljao sam da mu od onog motorèeta sa me¹alice ubacim klip i cilindar on valjda ima 80 quba al se pla¹im izginuæe matori pa jo¹ da ga nosim na du¹i ma ionako sam gre¹an. [rofl] [rofl] [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM