Glavni meni

Suzuki Hajabusa

Započeo kawa ninja, 07 Januar, 2011, 16:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vule

Motor je odlican,ide na tocak jako lepo mnogo mirnije nego R1 ,gsxr 1000 zx10r,... mada je vise za potezanje po pravcima i kao stvoren za power slide.s obzirom na veliki meðuosovinski razmak motor lezi u krivinama zbog ni¾eg te¾i¹ta. Ja sam imao noviji model,a ka¾u ovi sto su probali i prvi i ovaj drugi model da je razlika sto drugi model ima bolje koènice (inace motor koci katastrofa,mnogo lozije od R-ova hiljadu i 600 ccm al jbg ipak 260 kg,plus tezina vozaca i taj kocioni sistem je pravljen da koci sa 350 veraovatno zbog toga) Za neki drag race kao ¹to ste prikazali na slici onu plavu sa turbo punjaèem potrebna je produzena zadnja viljuska koja inace kosta izmeðu 2000-3000 $ (ako nekog zanima,mozemo da je poruèimo) taj motor sa nekom malo boljom turbinom kao sto je recimo ova moze imati izmeðu 300-500 ks...da izmeðu 300 do 500 KONJSKIH SNAGA. :) Motor je odlièan,pogotovo ovaj novi ima modove tako da mozete regulisati snagu. Na mom modelu je skinuta blokada ne znam koliko je bilo ali kad je kazaljka zakucala na 300 pa ono...odokativno koliko je jos imala lufta na obrtomeru...bilo je verovatno negde izmeðu 330-340 km/h jedina mana kod Buse je sto kako god da je vozite..motor MNOOOGOOO tro¹i :/
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

MILJAN

Nova busa ima titanijumske ventile i saèmovanjem ojaèanu bregastu..Nisam èuo da neki motor to ima.. MAda se meni izgledom vi¹e sviða zzr1400. A konkretno za tu busu na slici: sve je lepo uradio ali je trebao da je prefarba u silver boju...Ovako je njesra-
Cave ab homine unius libri

easy


ЯЭВОЛУТИОН

Uopte ne shvatam zasto prave takve motore....pretezak i los za krivinu...lose koci....da zanemarimo dizajn (stvar ukusa)///imao sam priliku da probam par super touring sport motora, od 1100xx, preko zzr1400, pa do hajabuse.....od svih je najbolji FJR1300.....nema previse konja, ne ide ko raketa, ali sa sjajnim lezanjem i kocnicama me dobio, pri tome udoban do bola......a za raketama koje prave se dize fama....ali su totalno neupotrebljivi...osim kao osnova za drag, a i za to ima bolji.
Ajde sad ce neko da kaze da je Vmax to sto yamaha nudi u toj klasi, ali nije tako Vmax je klasa za sebe....ide ko iz pracke ali usled nedostatka bilo kakve aerodinamike vazduh je ono sto ga limitira....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Vule

Hayabusa i ZZR imaju za svrhu da budu najbrzi serijski motori koji su ikada napravljenji to æe reci svaki in¾injer koji je pravio te motore..ne racunamo Y2K  ;) ista je prica sa bugatti Vayronom SS 1200 ks  [ludak] jbg...auto je napravljen da bude najbrzi na svetu i to je kraj... svaka druga prica o udobnosti,ptro¹nji, komforu,... se trazi u BMW-u Meèki,Citroenu,... hayabusa je upravljiv motor,samo kad se naviknes malo,recimo to je bio prvi motor koji sam ja isterao na koleno,posle kad sam presao na kawu...to je biloo katastrofa,nece koleno da ogrebe asfalt pa to je
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Vule poslato 16 Oktobar, 2011, 17:45
Hayabusa i ZZR imaju za svrhu da budu najbrzi serijski motori koji su ikada napravljenji to æe reci svaki in¾injer koji je pravio te motore..ne racunamo Y2K  ;) ista je prica sa bugatti Vayronom SS 1200 ks  [ludak] jbg...auto je napravljen da bude najbrzi na svetu i to je kraj... svaka druga prica o udobnosti,ptro¹nji, komforu,... se trazi u BMW-u Meèki,Citroenu,... hayabusa je upravljiv motor,samo kad se naviknes malo,recimo to je bio prvi motor koji sam ja isterao na koleno,posle kad sam presao na kawu...to je biloo katastrofa,nece koleno da ogrebe asfalt pa to je
al im je svrha...do moga....mogli su da naprave motor koji najmanje trosi, ili najsporiji motor na svetu.....kako se ne potrudise da naprave najlaksi motor od 1000 kubika, sa njboljim vesanjem i kocnicama a da nije pravljen za patuljke,,,,
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MILJAN

Citat: revolution poslato 16 Oktobar, 2011, 21:54
Citat: Vule poslato 16 Oktobar, 2011, 17:45
Hayabusa i ZZR imaju za svrhu da budu najbrzi serijski motori koji su ikada napravljenji to æe reci svaki in¾injer koji je pravio te motore..ne racunamo Y2K  ;) ista je prica sa bugatti Vayronom SS 1200 ks  [ludak] jbg...auto je napravljen da bude najbrzi na svetu i to je kraj... svaka druga prica o udobnosti,ptro¹nji, komforu,... se trazi u BMW-u Meèki,Citroenu,... hayabusa je upravljiv motor,samo kad se naviknes malo,recimo to je bio prvi motor koji sam ja isterao na koleno,posle kad sam presao na kawu...to je biloo katastrofa,nece koleno da ogrebe asfalt pa to je
al im je svrha...do moga....mogli su da naprave motor koji najmanje trosi, ili najsporiji motor na svetu.....kako se ne potrudise da naprave najlaksi motor od 1000 kubika, sa njboljim vesanjem i kocnicama a da nije pravljen za patuljke,,,,
'De me naðeeee... To mi bre treba!!!
Cave ab homine unius libri

ts.marko

Probao sam to èudo ove godine , negde u proleæe. Kasnije sam je prodao Sekuli u ©abac.
Vozio sam je od Trstenika do Vrnjaèke Banje i nazad. Cirka 25km. Svaka me je ko¹èica bolela kad sam si¹ao. Za upravljanje u¾as, koènice oèajne.
A imao i ZZR 1200 i njega kratko probao. Puno je lep¹i za vo¾nju od Buse. A i potro¹nja ihaaaj manja.

Vule

al im je svrha...do moga....mogli su da naprave motor koji najmanje trosi, ili najsporiji motor na svetu.....kako se ne potrudise da naprave najlaksi motor od 1000 kubika, sa njboljim vesanjem i kocnicama a da nije pravljen za patuljke,,,,
[/quote] motor koji namanje tro¹i se zove elektricni motor i oni jesu najsporiji motori i izaci ce na trziste kad benzina vise nebude :) ,najlaksi motori od 1000 ccm postoje ,imaju oko 170 kg suve tezine,sve ispod toga bi prkosilo zakonima fizike,sto se tice vesanja,neodgovara svima isto,kao i sa kocnicama,sto se tice za patuljke ako mislis na hiljadarke...ne znam sta da ti kazem ja sam 183 cm visok skoro 100 kila...ne vidim sebe da strcim na motoru  [neampojma], plus to su SPORTSKI motori napravljeni za takmicenje,ne za uzivanje za pif pif voznju.Jbg neko ne vidi svrhu u FJR 1300 toliko kubika a snage kao kod fazera 600 ili MT 01 motor ima pobogu 1700 kubika a 50 ks wtf...ali motor je skroz u fazonu,samo kad se upali... jbg druze svako voli nesto i svako ima neki svoj fazon,ja sam hayabusu imao godinu i po dana vozio sam je kako vecina ne bi smelo (ovo kazem jer ima ljudi koji to mogu potvrditi-da ne bude da se hvalim il nesto) motor je full i vozi se do jaja presao sam sa njim oko 5000-6000 km samo pod punim gasom i po krivinama.I moram nesto da ispravim,nemoj da se ljutis,ali FJR NIKAD NIJE BIO NITI JE u klasi hayabuse i zzr-a to je kao kad bi mi R1 uporedio sa CB1000R no hard fealings  :-*
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

ЯЭВОЛУТИОН

ja sam uporidjivao kamione, a ne motorcikle...jer svi potonji u to spadaju.
Ajde sad da postavimo to ovako, nek ima 200 kila, nek ima 100 konja, 6 cilindara, ohlins vesanje, brembo kocnice, i bude velicine za ljude a ne za patuljke...i da ga pravi yamaha, da moze da se vozi kako teba :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Vule

pa tako reci,volis jamahuuuu :D
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

ЯЭВОЛУТИОН

ne nego ona jedino koci i lezi kako treba a ne otkida bubrege....ustvari da...volim yamahu
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MILJAN

I ja volim moj Yamaha risiver rxv 559...Odlièan je! [thumb_up]
Super je yamaha... :D :D :D
JA vozio  hondu, kawasaki, suzuki, yamahu.... i zakljuèio da svi imaju pogotke i proma¹aje pa se tako ne obazirem na robne marke nego modele ;)
Cave ab homine unius libri

Vule

Citat: MILJAN poslato 17 Oktobar, 2011, 20:24
I ja volim moj Yamaha risiver rxv 559...Odlièan je! [thumb_up]
Super je yamaha... :D :D :D
JA vozio  hondu, kawasaki, suzuki, yamahu.... i zakljuèio da svi imaju pogotke i proma¹aje pa se tako ne obazirem na robne marke nego modele ;)

[thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

pit

Citat: Vule poslato 17 Oktobar, 2011, 03:18
al im je svrha...do moga....mogli su da naprave motor koji najmanje trosi, ili najsporiji motor na svetu.....kako se ne potrudise da naprave najlaksi motor od 1000 kubika, sa njboljim vesanjem i kocnicama a da nije pravljen za patuljke,,,,
motor koji namanje tro¹i se zove elektricni motor i oni jesu najsporiji motori i izaci ce na trziste kad benzina vise nebude :) ,najlaksi motori od 1000 ccm postoje ,imaju oko 170 kg suve tezine,sve ispod toga bi prkosilo zakonima fizike,sto se tice vesanja,neodgovara svima isto,kao i sa kocnicama,sto se tice za patuljke ako mislis na hiljadarke...ne znam sta da ti kazem ja sam 183 cm visok skoro 100 kila...ne vidim sebe da strcim na motoru  [neampojma], plus to su SPORTSKI motori napravljeni za takmicenje,ne za uzivanje za pif pif voznju.Jbg neko ne vidi svrhu u FJR 1300 toliko kubika a snage kao kod fazera 600 ili MT 01 motor ima pobogu 1700 kubika a 50 ks wtf...ali motor je skroz u fazonu,samo kad se upali... jbg druze svako voli nesto i svako ima neki svoj fazon,ja sam hayabusu imao godinu i po dana vozio sam je kako vecina ne bi smelo (ovo kazem jer ima ljudi koji to mogu potvrditi-da ne bude da se hvalim il nesto) motor je full i vozi se do jaja presao sam sa njim oko 5000-6000 km samo pod punim gasom i po krivinama.I moram nesto da ispravim,nemoj da se ljutis,ali FJR NIKAD NIJE BIO NITI JE u klasi hayabuse i zzr-a to je kao kad bi mi R1 uporedio sa CB1000R no hard fealings  :-*
[/quote]
http://youtu.be/e4vitMkup8A

           Ne vidim ovde da je ZZR imao neku drasticnu prednost u potezanju nad FJR 1300 ,cak mislim da dellici secunde odlucuju ko je startniji .

easy

covece, nauci da quote-ujes  :'(

Vule

Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2011, 14:49
Citat: Vule poslato 17 Oktobar, 2011, 03:18
al im je svrha...do moga....mogli su da naprave motor koji najmanje trosi, ili najsporiji motor na svetu.....kako se ne potrudise da naprave najlaksi motor od 1000 kubika, sa njboljim vesanjem i kocnicama a da nije pravljen za patuljke,,,,
motor koji namanje tro¹i se zove elektricni motor i oni jesu najsporiji motori i izaci ce na trziste kad benzina vise nebude :) ,najlaksi motori od 1000 ccm postoje ,imaju oko 170 kg suve tezine,sve ispod toga bi prkosilo zakonima fizike,sto se tice vesanja,neodgovara svima isto,kao i sa kocnicama,sto se tice za patuljke ako mislis na hiljadarke...ne znam sta da ti kazem ja sam 183 cm visok skoro 100 kila...ne vidim sebe da strcim na motoru  [neampojma], plus to su SPORTSKI motori napravljeni za takmicenje,ne za uzivanje za pif pif voznju.Jbg neko ne vidi svrhu u FJR 1300 toliko kubika a snage kao kod fazera 600 ili MT 01 motor ima pobogu 1700 kubika a 50 ks wtf...ali motor je skroz u fazonu,samo kad se upali... jbg druze svako voli nesto i svako ima neki svoj fazon,ja sam hayabusu imao godinu i po dana vozio sam je kako vecina ne bi smelo (ovo kazem jer ima ljudi koji to mogu potvrditi-da ne bude da se hvalim il nesto) motor je full i vozi se do jaja presao sam sa njim oko 5000-6000 km samo pod punim gasom i po krivinama.I moram nesto da ispravim,nemoj da se ljutis,ali FJR NIKAD NIJE BIO NITI JE u klasi hayabuse i zzr-a to je kao kad bi mi R1 uporedio sa CB1000R no hard fealings  :-*
http://youtu.be/e4vitMkup8A

           Ne vidim ovde da je ZZR imao neku drasticnu prednost u potezanju nad FJR 1300 ,cak mislim da dellici secunde odlucuju ko je startniji .
[/quote] a moguce je i da je zzr samo ispratio FjR-a? :)
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Vule

Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

pit



                      Naravno da ce na neko trci ZZR 1400 da pobedi FJR 1300 tu nema sumnje...ali ti si uporedio FJR 1300 sa Fazerom 600 .FJR 1300 je ozbiljan motor sa 145 ks i 1300 ccm a ne skuter i nema mnogo u svetu napravljenih jacih serijskih motora a ako i ima ta snaga realno ne moze da bude vise od 10-15%.
                     Ako ti to toliko znaci i busa i zzr1400 i vfr 1200 su jaci i brzi od fjr 1300 ....ali ne nesto drasticno da bi FJR 1300 pored njih bio indifirentan ,pogotovu u normalnim uslovima voznje.

Vule

Citat: pit poslato 18 Oktobar, 2011, 16:16


                      Naravno da ce na neko trci ZZR 1400 da pobedi FJR 1300 tu nema sumnje...ali ti si uporedio FJR 1300 sa Fazerom 600 .FJR 1300 je ozbiljan motor sa 145 ks i 1300 ccm a ne skuter i nema mnogo u svetu napravljenih jacih serijskih motora a ako i ima ta snaga realno ne moze da bude vise od 10-15%.
                     Ako ti to toliko znaci i busa i zzr1400 i vfr 1200 su jaci i brzi od fjr 1300 ....ali ne nesto drasticno da bi FJR 1300 pored njih bio indifirentan ,pogotovu u normalnim uslovima voznje.
Prvo-Ja sam samo rekao za FJR 1200 da motor nema mnogo konja,procitaj post malo bolje,prijatelj moj ima FJR 1200 motor je krajnje ozbiljan i dobar.Drugo-meni hayabusa i ZZR ne znace nista jer da ima neko znacenje,ja bi i dalje terao busu  ;) . A za njih dvoje sam samo dao komentar da NIHOVA POENTA je da obele¾e svet motociklizma u brzini,kao sto je i uloga vayrona kod kola.
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih