Glavni meni

Zanimljivi oglasi

Započeo Panta Zemunac, 06 Januar, 2011, 15:50

jevta i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

jevta

I molio bi admina da ove na¹e konstruktivne prepiske prebaci u zasebnu temu.Otrovasmo zanimljive oglase [cheers]

jevta

Ima jedna zanimljivost kod nas su vetrogeneatori domaæi proizvod.Prave se u Severu u Subotici

Boban_m

Ja bih molio da manijaci ostanu sto jesu. Nema brisanja, nema sortiranja po temama pa ko se snadje-snadje ;D

Ivicat

Citat: jevta poslato 15 Jun, 2019, 13:57
U kojim zemljama mo¾e i kolika snaga?
Ba¹ me zanima nemam te podatke
Belgija.

Ne znam kolika snaga je u pitanju ali znam da fizicko lice ima na kuci solarne panele. U mesecima kada ima dosta sunca, brojilo im ide u nazad, tj vracaju struju u sistem. Ali oni ne samo da vrate struju u mrezu vec im se ta struja koju vrate obracunava skuplje. Uh al' objasnih. Hajde ovako. Ako potrose 10kW, to ih kosta X eura. Ako 10kW vrate u mrezu, placa im se Y eura. Gde je X < Y. Stimulacija.

PS: drzava im je subvencionisala 60 ili 70% kupovine opreme. Ali mislim da je sada smanjena subvencija...

jevta

Eto kao i kod nas samo kod nas postoji uslov snage

UFF

@ Ivicat

pa to bas i nema logike, zasto bi ja ulago deo novca u panele ako struju koju ja proizvedem i vratim treba da platim skuplje nego onu koju uzmem i potrosim wtf?
da je fazon prodaju mi po 10 a otkupljuju po 7 npr ok jbg ja ne mogu da je potrosim a nemam kako da skladistim ili nekom trecem prodam pa je fer (i niska cena je fer jer je njihovih tih 60-70% opreme) ali ako ne potrosim nista i jos proizvedem i prodam njima a zauzvrat ja treba da im platim?
pa kako su uspeli da nagovore ljude na to bez da im pre toga urade lobotomiju?
ocigledno da nisam dobro razumeo kako funkcionise

Taraba

Nisi razumeo Uff-e. Ako prizvodis struju drzava tebi placa, ne ti drzavi.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

El Jefe

А плаћа ли ЕПС на ту твоју струју коју користе, таксу на бројило, ангажовану снагу, еко тексу, порез и телевизију?
Друштво за заштиту од животиња

Joe kickass

@UFF
nisi razumeo lvicat-a, X<Y odnosno plate ti vi¹e tvoju energiju nego ¹to ti otkupljuje¹ od njih.
Mada subvencije padaju i na kraju æe biti skuplja struja koju kupuje¹ nego ona koju prodaje¹ X>Y, razlog je skladi¹tenje. Ulaganje u proizvodnju el. energije nije ne¹to veliko, ali skladi¹tenje enormno poveæava cenu i skraæuje vek sistema. Znate koliko traju baterije...

doktor

Citat: jevta poslato 16 Jun, 2019, 10:03
Eto kao i kod nas samo kod nas postoji uslov snage

Nije kao kod nas jer moze fizièko lice. To je glavna razlika. Misalim da poreski sitem nije krivac jer se to da lako urediti.
Da bi se registrovao kao pravno lice koje proizvodi struju, treba da se rokne¹. Formalno mo¾e, a praktièno ne mo¾e.
Bikers work is never done!

jevta


UFF

ja bi vetrenjacu postavio, ali nemam dozvolu za upotrebu vazduha  [rofl] [ludak]

Joe kickass

Citat: UFF poslato 17 Jun, 2019, 13:58
ja bi vetrenjacu postavio, ali nemam dozvolu za upotrebu vazduha  [rofl] [ludak]
Sme¹no, ali na ¾alost istina. I kad bu¹i¹ bunar ispod mislim 12m mora¹ dr¾avi da plaæa¹ rudnu rentu.

friziderdzija

Citat: Joe kickass poslato 17 Jun, 2019, 21:08
Citat: UFF poslato 17 Jun, 2019, 13:58
ja bi vetrenjacu postavio, ali nemam dozvolu za upotrebu vazduha  [rofl] [ludak]
Sme¹no, ali na ¾alost istina. I kad bu¹i¹ bunar ispod mislim 12m mora¹ dr¾avi da plaæa¹ rudnu rentu.

da...mo¾da naðe¹ naftu....

dzimika

https://www.polovniautomobili.com/motori/14594245/yamaha-super-tenere-xt750z

Kao da je ovaj motor bio na Dakaru, nego 2x je pobedila kao 750 i posle pobedjivala kao 850ccm

Gavrolini

Veoma okretljiv po gradu :) isto koliko i tenk :)

dzimika

Ajde Gavro, hvali motor svom sugradjaninu :P


Hurricane

Omojboze

Izuzetno brz wartburg

MIGE