Glavni meni

Zanimljivi oglasi

Započeo Panta Zemunac, 06 Januar, 2011, 15:50

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Meni je MZ najbolji samo kao MZ u orginalnom stanju!! Kakav je dovezao deèko iz Hrvatske na moto skup u Prnjavoru..,kao iz fabrike!! Odu¹evio sam se!! Nemam sliku jbg...
jin-jang

Biker-Boy

Naletece mu na zicer neki nesrecnik koji nema pojma o motorima, i kupice motor.... koji moze na zid da obesi, a pozelece i on da se obesi pored njega, osim ako (ko sto kaze kolega Bogdan), ima dooobru vezu na tehnickom :D
I feel the need..... the need for speed !!!

milomir22

Cisto sumnjam da ce neko bas toliko da se zajebe...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Biker-Boy

Ima svakakvih ljudi kupaca, nema svako druga-brata-komsiju motoristu koji se razume pa da ga povede kad kupuje,

Ja sam jedan motor tako prodao, dosla mi dva lika, kupac i njegov drugar a obojica blage veze nemaju o motorima, nije ni hteo da proba motor, video ga kako izgleda, cuo kako radi (protocni auspuh=grmljavina), i svideo mu se i oce da kupi, znaci mogao sam bilo kakvu pricu da mu slozim i bilo kakav krs da mu uvalim jer nema pojma, ali imao je srece sto od mene kupuje, ja nisam govedo lazljivo, i kupio je dobar motor, i posle jos godinu dve smo se ponekad culi, zvao me da pita kako sta kad mu nesto nije bilo jasno...
I feel the need..... the need for speed !!!

dzimika

Bas to, ne zna svako za internet i kako da vidi sta ga interesuje a i nema svako nekog ko se razume u kola, motore i slicno da ga povede sa sobom da pogleda

Major

Citat: Biker-Boy poslato 23 April, 2019, 13:02
Ima svakakvih ljudi kupaca, nema svako druga-brata-komsiju motoristu koji se razume pa da ga povede kad kupuje,

Bolje je kad ne povede nikoga nego da povede "strucnjaka"
Pre par godina dolazi lik kod mene i poveo jednog takvog. Ovaj zagleda gleda neke prelaze pola sata.
Ja pitam ovog lika sta radi on kaze to mu je farbar i majstor kaze vrhunski ako on kaze sve ok kupuje.
I tako prodje bogami skoro sat vremena i strucnjak zavrsi i kaze sve ok nigde udaran bla bla truc.
Ja ovom liku u poverenju kazem druze auto je udaren u zadnji deo na parkingu i pokazem mu sliku cisto da zna
Decko crce od smeha kaze jebo me strucnjak [rofl]


Biker-Boy

A jbg, dve glave su valjda pametnije, valjda :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Lazic

Zavisi... Kum i ja kad se naðemo na gomili pretvorimo se u pola èoveka... ;D

idanijel


srbac

Kako je meni ovo ru¾an motocikl. Cevuljege, creva , neki nosaèi kojeèega. Majko mila, stil NULA .
Da je dobar jeste itd...

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mkt

21 000 za motor ahaahah
kapiram ko ima dace ali stvarno dal zaista vredi toliko

milomir22

Jbg ko ima par desetina ili stotina hiljada na racunu, njega zabole za razliku od 6-7 000 evra u odnosu na Japance, hoce prestiz i the ultimate driving machine, a bmw mu svojom kampanjom i marketingom to omogucuje. Njima i jesu cilj kupci sa dosta love, e sad u problemu su oni sto kupe nesto ovako posle 10-15 godina i milion predjenih km od dana kada je proizvedeno, pa krene da riknjava 1 po 1, a delovi i dalje prestiz, iako ne vredi vise ni 1/3 pocetne cene.

Meni se izgled svidja, deluje zaista mocno, ali koncepcijski ne volim 2 cilindra jos u bokser izvedbi tek. Ako je bmw s 1000 xr bi morao da bude i to iskljucivo nov. Dokle god kupujem i imam samo za polovnjake bice samo made in Japan.

Inace, gs je zacetnik maxi-putni enduro kategorije sa naglaskom na advencr, a u sustini je najudobniji putni motor na svetu, po meni udobniji cak i od onih gold winga, rt, lt i ostalih krstarica.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

dzimika

#12633
E sad, udobniji od RT ili Goldwinga tesko, to su putne krstarice, nije BMW to zapoceo nego je medju prvima poceo da ulaze vise u marketing za taj tip motora, imas KTM 950, Honda Varadero, VStrom 1000, to su sve isto maksi putni enduro motori i svi su tih godina bili lepsi od gs1100 i kasnije 1150, tek gs1200 je bio lepsi od nekih jer konkurencija nije nista drasticno promenila a oni kao potpuno novi model izbacili, a popularnost je stekao laznom reklamom u serijalu LWR i LWD, gde su prikazivali dobre stvari a izbacili malo u montazi kvarove neke i slicno stvari gde imaju podrsku kamiona ili nekog dzipa sa delovima, doduse bisu izbacili da im pucaju ramovi pozadi ako se mali vise opterete, kasnije je to reseno
Po meni, odlican motor dok god se drzis blizu servisne mreze, ako zadjes malo dalje od nje mozes samo da se vratis nekim drugim prevozom kuci, previse elektronike koja je previse osetljiva, precenjen previse i placas ime ali ne i kvalitet koji je nekada isao uz to ime, putuju ljudi dosta sa njim ali ako pogledas TET nema ih bas puno na takvim putevima i kad ih ima nezaobilazna je slika na boku u nekom blatu

Edit: ako bi imao viska para nikada ga ne bih uzeo jer je postao to sto jeste, svidja mi se ali ne i ono sto predstavlja, a i vise od njega mi se svidja triumph XC1200

Edit2: pre mozda sad 10god, Kvarisa je otisao na DR-u do Slo, odande se jadranskom magistralom spustio do Ade Bojane, ostavio srvari tamo i otisao u Albaniju da vozi malo off, vratio nazad u SM, izjava koju i dan danas pamtim, DR mozda nije idealan motor za ovakav put ali ko kaze da ne moze da se putuje sa njim ili nekim drugim  samo trazi razlog da ne krene na put, inace vozio dr650rs ali sa maskom od R modela tj bolje receno farom posto ono ima plastike oko fara tek toliko da se ne vide zice

milomir22

Da ali 1100 gs se pravi od '96, varadero od '99, a ovi navedeni jos kasnije od 2002-3. Ipak je bmw ponudio udobnost i kvazi avanturu, mozda kopirajuci donekle izgled suzuki dr big-a, ali im je vizija svakako bila isplativa. Slazem se da je komplikovan, ali ga zato pocetnik vozi brzo kao iskusan vozac takav isti motor bez elektronike, a to je ono sto 99% kupaca trazi, koliko njih procentualno tera po offu i po vanasfaltnim putevima. Ima ih, ali manje od ovih sto na gs adv-u sa sva 3 kofera obilaze azurnu obalu i planinske prevoje.

Dobar koncept, specifican agregat, avanturisticka prica, ekskluzivitet, znacka i pomalo podvaljivanje "muda za bubrege" ucinili su da bmw zadovoljno trlja ruke.

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

srbac

XLV750  83 god , Super tenere,750  89 god    BMW R80GS  80 god     Cagiva 750 elefant  87 god,

megaidiot

1250 ne treba ni gledati, prvo ce da se pokaze sta su sve zasrali pa onda treba gledati sledeci model gde ce sve to da poprave.

meni je 1100 najlepsi gs, a i na njemu manje vise nema sta da crkne, posle su sve ruzniji i ruzniji sa sve vise elektronskih pizdarija.

Boban_m

Sto si kupio 1150 onda :P

megaidiot

pojavio se oglas, vlasnik zbog zdravlja ne vozi vise, porodica rasprodaje sva vozila da ih se rese... :violina: dan pre kupovine sam u gracu gledao 1100 i da je bio u boljem stanju uzeo bih njega.

srbac

Nije imo para za 1200  ;D