Glavni meni

Zanimljivi oglasi

Započeo Panta Zemunac, 06 Januar, 2011, 15:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jevta

U kojim zemljama mo¾e i kolika snaga?
Ba¹ me zanima nemam te podatke

Joe kickass

Citat: jevta poslato 15 Jun, 2019, 09:20
Ma da njina 2 kW max .Nemojte biti sme¹ni,to nije za merenje.To èak nije ni nivio statistièke gre¹ke.

Tih 2kW panela godi¹nje proizvede 2000kWh elektriène energije. To je potro¹nja jednog domaæinstva za par meseci. Nije zanemarljivo.

Taraba

Citat: jevta poslato 15 Jun, 2019, 13:57
U kojim zemljama mo¾e i kolika snaga?
Ba¹ me zanima nemam te podatke
U USA...
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

jevta

USA ima skroz drukèiji poreski sistem.Ba¹ me zanima kako proðe fizièko lice koje ne prijavi porez i ne plati ga.I koliko zna i tamo su ogranièeni sa snagom i to ¾estoko.
U èe¹koj mislim ili slovaèkoj nisi mogao da otvori¹ firmu na papirre(Fantom).Morao si prvo da uradi¹ neki posao pa na osnovu toga otvara¹ firmu

Boban_m

Nisu. Udavise me distributeri solarnih panela, zovu svaki dan. Drzava daje subvencije za panele, visak proizvodnje ide u mrezu i to se placa/odbija od racuna za struju. E sad, neces se 'leba najesti od tih para zbog kapaciteta panela koji idu na krov. Uglavnom, to sto ces ustediti na racunu za struju ce otici na ratu za panele, koji kurac onda da mi buse nov krov koji sam stavio.

jevta

Koji vi¹ak proizvodnje.Par Kw potro¹i fri¾ider dnevno

jevta

#12686
0
0
0
0
0
0.01
0.06
0.18
0.39
0.57
0.75
0.82
0.86
0.85
0.78
0.67
0.51
0.3
0.1
0.02
0
0
0
0
Od 00-24 juèe solarna elektrana u beoèinu Velièina su Mw

https://goo.gl/maps/thvqQGctjcrckkzj6

Boban_m

Citat: jevta poslato 15 Jun, 2019, 22:11
Koji vi¹ak proizvodnje.Par Kw potro¹i fri¾ider dnevno
Odnos proizvedene I potrosene struje u jedinici vremena. Nemoj mi reci da ne mozes da zamislis da u nekom momentu suncanog dana (a takvih je ovde vecina, jelte) proizvodnja bude veca od potrosnje. Pri tom te niko ne ogranicava koliko panela mozes staviti na svoje imanje. Jedino se subvencije ogranicavaju.

jevta

Nije ista cena u svako vreme .Noæu je jevtinija po¹to nikom ne treba.
Zanimljivo je ako je tako kako pi¹e¹.Mada ja mislim da nije.Tvoja potro¹nja pa tek preko toga prodaja.Znaèi panel puni aku ti tro¹i¹ i samo vi¹ak prodaje¹.ako je drugaèije onda mo¾e¹ da im prodaje¹ nuklearnu jevtinu energiju po povla¹æenim cenama zelene

Boban_m

To jeftina-skupa struja je samo na Balkanu. 

jevta

To tako deluje nekom ko ne zna kako funkcioni¹u elektrane.Struja se kupuje na veliko i u odreðenom vremenskom periodu.Grci sad kukaju da kupe,a mi na zimu.Rumuni i Bugari prodaju kad hoæe ali one termo kapacitete.norve¾ani su prvi dostigli veliki udeo zelene energije.....
U ovoj na¹oj dr¾avici sutra da treba da proradi neka ozbiljna industrija nema struje.
Inaèe tamu gde to propagira¹ je ne tako davno bio raspad sistema zato ¹to proizvoðaèi nisu ulagali u kapacitete pa ugasili proizvodnju i vi ostali bez struje
https://www.glasamerike.net/a/a-34-a-2003-08-15-6-1-86994512/755769.html
https://www.glasamerike.net/a/a-34-a-2003-08-15-2-1-86994487/755765.html
Da ne tragam dalje

To sa solarnom strujom je ¹arena la¾a tu nema stabilnog snabdevanja,Jedino sigurno je ono ¹to mo¾e stalno da radi.Nuklearke najpouzdanije i najrentabilnije

Boban_m

Ne propagiram ja nista, nego ti pruzam priliku da cujes kako stvari stoje na drugom kraju svijeta, iz prve ruke. Takve reakcije mi zesce na kurac idu, pocinjem da se pitam koji mi to kurac treba uopste. Izgleda treba da se pravdam ako napisem svoja iskustva odavde. A to "za one koji ne razumiju" necu komentarisati dok ne citiras nesto sto sam napisao pa pokazes da je netacno. Ne kapiram odakle tolika malicioznost na forumu, zdrave diskusije vise nema.

UFF

pa to mu je poslodavac, dobre plate i od toga covek zivi pa mora tj zeli da ih brani :D

jevta

Moj poslodavac je pukao.Zato sam solidno informisan kako to ide po belom svetu.U principu je isto nema d¾abe ni kod Babe.Kod nas je jo¹ najpovoljnija proizvodnja.Nema subvencija za kupovinu opreme ali ima za cenu.Skuplje se prodaje nego se kupuje.
Ja sam napiso da bi voleo konkretan podatak.Kolika snaga i gde.
Dobio odgovor mo¾e u amerikama.
Znam mo¾e i kod nas ali ima uslov snage.
E sad kada bih dobio odgovor ¹ta to mo¾e u amerikama i po kojim uslovima bio bi zadovoljan.
Inaèe sam se zaèudio odgovoru po¹to sam do sada od Boban_m-a proèitao samo dobre stvari.
I meni idu na kurac takve stvari svi pametni i nezadovoljni.A kada im pru¾i¹ informaciju onda se uæute.
Inaèe sam ja o ovome veæ pisao na forumu ima tome godina èak sam i linkove prema zakonima i propisima dao.

jevta


megaidiot

ja sam po rumuniji video da se nocu slabo pale svetla jer nemaju leba da jedu ni struju da plate

jevta

Ima jedno zanimljivo poreðenje.
Venecuela VS Norve¹ka
Potencijalno slièno bogate dr¾ave.Nafte imaju i jedni i drugi.A narodi totalno razlièiti,Norve¾ani bogati zato ¹to imaju najveæe poresko optereæenje na svetu,a u Venecueli neæe da rade i plaæaju porez.

Boban_m

Onda da objasnim, jer izgleda nismo na istim frekvencijama. Odgovorio sam da ne ogranicavaju individualnu proizvodnju struje, stavise subvenciraju je. A sad malo o tvojim linkovima glas amerike i raspadu sistema ovde. Hvala bogu, prosao sam svijeta ali ovako rasipanje energijom nigdje nisam vidio. Svima bre centralne klime po kucama I zgradama rade 24h. Za 5.5 godina ovde NIKAD nikakva restrikcija ni u vicevima nije pominjana. Jedini put kad sam ostao bez struje bilo posle uragana koji je povaljao dobar deo infrastrukture prenosa struje. I trajalo je 2 dana da to srede, jer su mobilisali timove iz jos 4 drzave. Mozes da mi vjerujes ali I ne moras, samo molim te nemoj da mi kazes da propagiram ovo ili ono.

jevta

Ti izgleda nisi proèitao ¹ta sam napisao.I kod nas je dozvoljena individualna proizvodnja struje samo ¹to se mora¹ registrovati kao pravno lice.To je veæ do razlika u poreskom sistemu zemalja.
da li u SAD kad proda¹ tu struju kao individua preda¹ poresku prijavu i plati¹ porez.Kod nas to ne funkcioni¹e tako.

jevta

Koliko sam ja informisan i kod vas mora neko licenciran da da projekat izvede radove da sve papire o tome i tek onda prikljuèenje.I kod nas je isto tako.Samo kod nas svi pametni pa misle da oni to mogu i bez ovih sa licencama.