Glavni meni

Zanimljivi oglasi

Započeo Panta Zemunac, 06 Januar, 2011, 15:50

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

#10880
Ruzan ko kurac, znas kad bi dao tolke pare za ovo...

Biker-Boy

Lep je autic, al su ga usrali sa tim Citroen fazonima da se ne vide zadnji tockovi, uzas
I feel the need..... the need for speed !!!

UFF

jes vala ganad
neuspeli pokisaj qrcenja od strane vw

Boban_m

Pa drugovi manijaci, ne moze da lici na Ferarri a da trosi 1l dizela na 100 km.

Glava Dole

Zasto ne, kakve to veze ima sa estetikom?

Boban_m

Jesi li cuo za aerodinamiku?

PECA BMW

ono jes ferari ima aerodinamiku ko traktor , ovaj vw ipak ima bolju ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Ma jeste, samo ako mu prekriveni zadnji tockovi i lose dizajniran zadnji deo ne popravi aerodinamiku dovoljno da opravda to sto ti gadno da udjes u njega...

Boban_m

Citat: PECA BMW poslato 21 Februar, 2017, 20:47
ono jes ferari ima aerodinamiku ko traktor , ovaj vw ipak ima bolju ...
Cope, bar bi ti trebao da znas malo vise od toga. Kao egzaktna nauka, u slucaju Ferarrija aerodinamika ima za cilj da obezbedi stabilnu voznju pri velikim brzinama, prvenstveno povecanjem potiska na podlogu. U slucaju ovog VW cilj je napraviti sto manji otpor vazduha.

Hattrick

Ferari ima izrazito losu aerodinamiku, odnosno los Cx, koeficijent otpora vazduha, kao i svi F1 bolidi, zbog ground efekta, gde je primarni cilj veliki potisak u Kg na tockove, stvaranje "vakuuma" izmedju patosa i puta, i stabilnost pri velikim brzinama, koju stvara upravo kalkulisani otpor vazduha na odredjene delove karoserije. Tako da, da, ovaj VW ima mnogo bolju "aerodinamiku" od bilo kog Ferrarija.

sremac

 pa onaj ko ima  100 000e mislim da ga briga da li tro¹i 1, 5 ili 10l , osudjeno na propast
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Che

Citat: MIGE poslato 21 Februar, 2017, 17:58
sta je ovo,jbt ?  :o :o :wtf:

Govno i to skupo

Displacement 800 cm³
power 35 kW (48 hp)

Glava Dole

Pa eto, snaga ko jugic... a preko 100.000e... i koja svrha kobajagi neke male potrosnje kad ga u startu platis toliko? Kolko samo za te pare mozes da se vozikas sa nekim prosecnim autom uz 10 puta bolji izgled i duplo-troduplo vise snage :)

Biker-Boy

Kupim dobri stari Nissan Skyline za 50.000e , i za preostalih 50.000e se vozim ceo zivot...u pravom autu :)
I feel the need..... the need for speed !!!

Boban_m

Morate da pokusate da razmisljate izvan ustaljenih okvira, da ne kazem izvan Bubanj Potoka :). Nije ta logika svuda ista. Ima ljudi koji su spremni da plate da bi imali osjecaj da manje zagadjuju okolinu, da bi imali nesto sto drugi nemaju, a ti ljudi imaju para i sigurno im nije jedini automobil. Ima ljudi i to mnogo koji imaju bezobrazno mnogo para. Gledao sam ovaj auto prije dosta vremena ali sam mislio da je samo koncept, a izgleda da je bila neka ogranicena serija.

Andreja

Citat: Milos96 poslato 22 Februar, 2017, 00:17
Pa eto, snaga ko jugic... a preko 100.000e... i koja svrha kobajagi neke male potrosnje kad ga u startu platis toliko?

Kako misli¹, koja je svrha? Pa za 150-200 godina æe da ti se isplati kupovina ovakvog vozila.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

bigbad86

Spreda Audi TT straga Citroen DX. Gadost i uzas. Jos 800 kubika? Ma cao :D

con3

Citat: Boban_m poslato 22 Februar, 2017, 00:32
Morate da pokusate da razmisljate izvan ustaljenih okvira, da ne kazem izvan Bubanj Potoka :). Nije ta logika svuda ista. Ima ljudi koji su spremni da plate da bi imali osjecaj da manje zagadjuju okolinu, da bi imali nesto sto drugi nemaju, a ti ljudi imaju para i sigurno im nije jedini automobil. Ima ljudi i to mnogo koji imaju bezobrazno mnogo para. Gledao sam ovaj auto prije dosta vremena ali sam mislio da je samo koncept, a izgleda da je bila neka ogranicena serija.
Tako je ,plus jos dosta povlastica sa ovakvim vozilom preko,ovaj auto ce da isplati sam sebe za 2 godine .

monsterbnt

Poenta je da sa litrom predjes 100km. Nije serijski i tehnologija u njemu je daleko ispred svih automobila koji se prave serijski. Zato i kosta toliko. Nekima je to besmisleno, neko zeli da vozi svemirski auto.
Smrt SVIMA!!!!