Glavni meni

motul 300v ili bardahl xtc c60

Započeo ®or¾ GTI, 28 Februar, 2013, 22:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit


      Pa isyto sam i ja imao iskustva na TDM ZA 40 000 KM ....tako sto sam izmenio nekloiko ulja izmedki ostalog i MOTOREX i JAMALUBE...dok nisam kupio MOTUL 5100......i koristio ga zadnjih 10 000 km...jedino njega nije trosio tj poceop je ali teko posle 3500 km....ostale je ''jeo'' od 1500 km na dalje...

AndreyRR

Po mom expertskom misljenju,mislim da svakom motoru odgovara neko ulje,tu rasprave nema
isto kao i sa gumama.
Doktor.magistar.docent za petro hemiju pri odseku za reanimaciju uljnih aditiva.

eclipse4

neznam dal je ovo moguce ili ne ali eto da vam ispricam,
jutros sam se cuo sa jednim drugarom jer sam planirao da danas izvadim makinu iz zimnice i da napravimo neki krug,i tako malo se zapricali sto je nebitno,medjutim covek mi rece da mu prviput zimus mrznulo ulje u motoru i u pitanju je bas motul 300v,dali je zajsta to moguce????
kaze da mu je motor ostao napolju i kada je ispravio motor ulje mu je i dalje bilo na minimum a pred zimu ga je proverio i ulje je bilo na nivou,zatim je hteo da ispusti ulje ali iz motora nista nije curelo.sada je ulje na nivou i uredno se vidi na meracu. [dunce] [dunce] [dunce]

ako je sve ovo istina,onda toliko o kvalitetu.....ili mu je neko uvalio obojenu vodu.ali on tvrdi kako je ulje sada ok,ali ce ga ipak zameniti.

kolecala

jbg aj*znaj,u uljima sto aditiva,da ga nije izvozao?! pa taj sto eliminise h2o ne radi svoj posao,ono pogotovo kasno u jesen kad je mnogo hladno,normalno,svaki put ostavis vruc motor a dok ti u toplom krevetu nina-nana u bloku toplo-ladno ko rosa ranom zorom, ili ne dao glavni,poceo da svira dihtung,znaj sta jos ???

Mik

Citat: eclipse4 poslato 04 Mart, 2013, 02:04
neznam dal je ovo moguce ili ne ali eto da vam ispricam,
jutros sam se cuo sa jednim drugarom jer sam planirao da danas izvadim makinu iz zimnice i da napravimo neki krug,i tako malo se zapricali sto je nebitno,medjutim covek mi rece da mu prviput zimus mrznulo ulje u motoru i u pitanju je bas motul 300v,dali je zajsta to moguce????
kaze da mu je motor ostao napolju i kada je ispravio motor ulje mu je i dalje bilo na minimum a pred zimu ga je proverio i ulje je bilo na nivou,zatim je hteo da ispusti ulje ali iz motora nista nije curelo.sada je ulje na nivou i uredno se vidi na meracu. [dunce] [dunce] [dunce]

ako je sve ovo istina,onda toliko o kvalitetu.....ili mu je neko uvalio obojenu vodu.ali on tvrdi kako je ulje sada ok,ali ce ga ipak zameniti.

Da, bas se to desilo.

(Imas 6 postova od 04-03-2013 i 12 postova od 03-03-3013. - ti si mozak! )

Inace takvi i slicnii fenomeni sa uljem se redovno desavaju na domacim forumima (i samo na domacim) sa losim markama kao Motul i slicno.

(I redovno je u toj prici "drugar"!)


eclipse4

i sta si sada hteo da kazes sa postovima u rasponu od citavog milenijuma 4-3-2013 i "3-3-3013"?
i sa time "drugar"

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 03 Mart, 2013, 01:55
kako "uociti" te probleme i koji su to problemi?

Menjaè proklizava.
Ulje se brzo tro¹i, ili motor lupa.
Ulje pri zameni bude previ¹e vodeno.
I tako dalje.


Motul je vrhunsko ulje, samo se upravo zato ¹to je popularno, a skupo, dosta i falsifikuje. Zato me je strah u Srbiji kupiti isto.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Ajde da i ja budem dosadan


Motul v300 vrhunsko ulje za trkanje i slicnu voznju.
Motul 5100...da mu dodaju jos pola kile estera i dalje je lose.
Motorex se bar kod mene pokazao dosta ujednaceniji...nazalost Moto Land ne uvozi vise Bel Ray....U Grckoj sam u jednoj firmi radio Bardahl i pokazao se korektno....Prosle godine sam uzeo neku kolicinu isntetike 20w60 MOL za motorcikle...pokazao se kao jako dobar....ENI bivsi AGIP takodje....i osim loseg iskustva sa 5100 Motulom, ili njegovom kopijom....posto je nemoguce utvrditi koji je original a koji kopija ili je i original kopija....sa ostalim uljima prilicno pozitivna iskustva.....Osim sa MOTOREXom za KTM....skup kao otrov.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

pit

#48
     Evo jednog pokazatelja za neupucene sto se tice Motula 5100....naime isti ima karakteristican prijatan miris....da ne kazem da je skoro pa naparfimisan.Ne verujem da bi neko kopirajuci Motul 5100 ubacivao i aromu mirisa.Moje iskustvo sa Motulom 5100 je vise nego pozitivno kao sto rekoh u dva navrata sam ga promenio na TDM 850 i od svih ulja ga je najmanje trosio...ti poceo je tek od 3500 pa na dalje da ga trosi.
    U TDM 900 sam ga zamenio do sada 2  puta presavsi po 5000 km i ni grama nije potrosio ...menjac ne tropa prilikom saltovanja .To je moje iskustvo sa njim do sada.S obzirom da je TDM niskoturazni motor meni bolje ulje ne treba.PROVERENO.
   P.S.Preporuku za MOTUL 5100 sam dobio od ovlascenog servisera za Jamahu Lazarevica iz Kragujevca...a to ipak ima neku tezinu u odnosu na forumska prepricavanja.
http://www.motokucalazarevic.rs/

sasa ns 1

prica raznih oko motula ima ,ja ih znam dosta od drugara za koje sam se licno uverio,oko raznih boja i paljenja lampice..Miaslim da nisu u pitanju falsifikati nego klase ulja,STIM DA I TO NEMOGU  100% DA BUDEM sigiran.Ali moguce je i ovo-u zadnjih 15 godina a mozda vec i 20 malo sta na trzistu valja bez obzira na razvoj nauke.Kvalitet a u njega spada i trajnost proizvoda je nikakva.Pre 8 godina sam imao na lancia dedri  mali kvar na kompjuteru-ladni lem,a razne dijagnostike su govorile ,bombina,kupio pa nije,kablovi  pa nije  FACET renomirana firma sve crklo u roku par meseci,bombina crkla,kablovi -pekino se grafit u njima a kostalo sve 150 eura.Asad ono glavno  BOSCH svecice koje sam i onda kupio  direktno u veleprodaji od uvoznika u novom sadu crkle za 6 meseci,A tek pre neki dan saznao da mozes kupiti od tog uvoznika  isti model svecice za tri razlicite cene u zavisnosti od klase.Ali po radnjama to niko ne govori svi cute.Inace moje misljenje da su motul, castrol i amsoil ubedljivo najbolja ulja sto potvrdjuju svi svetski testvi