Glavni meni

motul 300v ili bardahl xtc c60

Započeo ®or¾ GTI, 28 Februar, 2013, 22:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

grber

Citat: UFF poslato 01 Mart, 2013, 12:40
http://www.centars.rs/motorexm.html
Svratio kod njih pre mesec dana i ne znam odakle mi cena od 2000+ dinara u glavi. Sad ih zvao i stvarno je 1000 din (polusintentika) i 1200 (full-sintetika). Definitvno nemam vise dilemu oko ulja  [yahoo]

UFF


®or¾ GTI

Motul 300 v factory line kanta od 4 litre 5856

Gsx-r 1100

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 01 Mart, 2013, 12:36
UFF,
ba¹ sam pre koji dan prièao sa kolegom sa MM, Srx, i on spomenuo da stavlja taj Motorex u svoju CBR, i ka¾e da mu ne pada na pamet da menja...
Mo¾da æu i ja to da pazarim sad.
kad ne bude imao lovu sipace i drugo ulje  :P
Burn Rubber Not Your Soul !!!

Gsx-r 1100

Ja sam u 1100tku sipao mobil 1 i motul 5100 i uvek se dobro pokazalo. nije ti potrebno da das toliko pare (13-21eura) ako ima i jeftino kvalitetno.
Burn Rubber Not Your Soul !!!

milos ghost

sipao motorex u r6.. nemam zamerki, sipao bih ga ponovo....

Slaninar

Citat: milos ghost poslato 02 Mart, 2013, 01:54
sipao motorex u r6.. nemam zamerki, sipao bih ga ponovo....

Bez ljutnje, al' ovakve izjave me uvek odu¹eve. Ako s uljem ima problema èim ga sipa¹, onda ono nije ispod-proseèno, veæ je u pitanju najgora brlja: ili neprilagoðena menjaèu motora, ili u svakom pogledu lo¹e napravljena, zavisno do kakvih problema doðe.

Sa svakim, èak i jeftinim uljem neæe se osetiti nikakva razlika. Ili se "oseti" kao placebo efekat. Jedino ¹to æe sa boljim uljem puno du¾e motor preæi bez generalne, bolja æe biti za¹tita od trenja i od korozije. Zato su subjektivne ocene posle jednog, ili 10 sipanja ulja potpuno nebitne za poreðenje kvaliteta ulja.

Bitno je paziti na standarde koje ulje ispunjava, sastav, gustinu i sl, ¹to se mo¾e dobiti samo od proizvoðaèa, ili od ponekog nezavisnog testa, ispitivanja. Pogotovo ¹to nekad subjektivni oseæaj mo¾e i da vara (kad se sipa previ¹e gusto ulje, najoèigledniji primer, motor æe raditi ti¹e, "bolje", a vi¹e se habati).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

djolevidak

i kad je gusce duze ce trajati tkz hladan start :)

eclipse4

Citat: Slaninar poslato 02 Mart, 2013, 09:45
Citat: milos ghost poslato 02 Mart, 2013, 01:54
sipao motorex u r6.. nemam zamerki, sipao bih ga ponovo....
...... Ako s uljem ima problema èim ga sipa¹, onda ono nije ispod-proseèno, veæ je u pitanju najgora brlja: ili neprilagoðena menjaèu motora, ili u svakom pogledu lo¹e napravljena, zavisno do kakvih problema doðe. ........

......

kako "uociti" te probleme i koji su to problemi?


(moj komsija (nevezano za motore) u svoj audi 80 sipa sae 30 a ima ga vec ja mislim preko 10 god,i izgleda savrseno,radi savrseno i cuje se savrseno,nka nije imao nikakvih problema.....)

ja sam sipao motulovu 300v duplu sintetiku,kad kazu svi da je dobro,verovatno je dobro.


eclipse4

ma ajte gospodjo molim vas kakvi minusi,pa ovde nema misusa  [rofl] [rofl]

UFF

- 1 za lose citiranje (ispravio si pa nema vise ni mninusa)
- 2 za pricu o minusima  [dancing]

eclipse4

onaj ko napravi gresku a ne ispravi je,napravio je vec drugu gresku...ja svoje ispravljam ;)

pit


Najbolji ti je Motul ....jer on jedini koristi double ester tehnologiju u svojoj proizvodnji.....a 300 v ide za trke i ekstreemniju voznju ...tako da izaberi nesto od Motula i nemas brigu.A  ako kupujes u prodavnicama od ovlascenih uvoznika onda nemas brige za originalnost.

Hohštapler

Citat: pit poslato 03 Mart, 2013, 11:26
jer on jedini koristi double ester tehnologiju u svojoj proizvodnji.....

"novi arijel sa ZPT èesticama..."

Double ester.... sve dipl. tehnolozi meðu bajkerima jbte...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

pit

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 03 Mart, 2013, 12:59
Citat: pit poslato 03 Mart, 2013, 11:26
jer on jedini koristi double ester tehnologiju u svojoj proizvodnji.....

"novi arijel sa ZPT èesticama..."

Double ester.... sve dipl. tehnolozi meðu bajkerima jbte...



http://www.subaruforester.org/vbulletin/f113/double-ester-technology-oil-75828/

        Ne treba biti diplomirani tehnolog da bi procitao ovo....a i nije tesko biti fin....tj.manje ironije ne bi skodilo.

Hohštapler

Citat: pit poslato 03 Mart, 2013, 13:02
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 03 Mart, 2013, 12:59
Citat: pit poslato 03 Mart, 2013, 11:26
jer on jedini koristi double ester tehnologiju u svojoj proizvodnji.....

"novi arijel sa ZPT èesticama..."

Double ester.... sve dipl. tehnolozi meðu bajkerima jbte...



http://www.subaruforester.org/vbulletin/f113/double-ester-technology-oil-75828/

        Ne treba biti diplomirani tehnolog da bi procitao ovo....a i nije tesko biti fin....tj.manje ironije ne bi skodilo.


Nisam ja prema tebi bio cinièan  [cheers]
Nego je sve to sviranje .!., marketing, prodaja... Zato sam i napisao to "Ariel sa ZPT èesticama", smi¹ljaju takve lakrdije da je to urnebes...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

pit

        Pa sta da ti kazem ako ti mislis da je tako neka ti bude.... [cheers]

UFF

pit-e ponavljas se jbt promeni malo pricu smorili su se svi vise
dzaba ti double picke materine na nalepnici ako ti neko uvali falsh ulje
daj posalji cv u mass molim te dobices posao i platu do jaja hvalis ih vise nego svoje pecivo

pit

Citat: UFF poslato 03 Mart, 2013, 13:18
pit-e ponavljas se jbt promeni malo pricu smorili su se svi vise
daj posalji cv u mass molim te dobices posao i platu do jaja hvalis ih vise nego svoje pecivo

A sto to tebi smeta...pa ti napisa 100 postova o tome kako je Motorex original.....valjda su svi ostali koje ti ne koristis fals...sta li je.
P.S i tema je o Motulu a iti ofujes o motorexu ..prema tome ti smaras

UFF

ma motorex je verovatno sranje ali je fora sto su svajcarci pa mislis kako je do 00
da nisam vozio ktm i da nisam izmenjao sva ulja i da mi nije trosio svako osim ktm racing verovatno motorex nikad ni kupio ne bi
ne kazem da je najbolje, ne znam koje je najbolje i zabole me bas, samo me covek pitao sta ja koristim pa sam mu odgovorio