Glavni meni

filter goriva

Započeo eclipse4, 21 Februar, 2013, 23:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

ljudi,mala pomoc mi je potrebna,
neznam dal sam vec pitao,mislim da nisam :)

hocu da kupim filter goriva za cbr600 2005 god,ali u luisu nisu znali koji ide na njega,kazu imaju filtere ali neznaju precnik creva itd.
pa ako moze mala pomoc oko toga.kako da trazim,ili neka mera bilo sta sto bi bilo od pomoci.

i unapred hvala

eclipse4

zar bas niko da pomogne?

Darko

sad cu probati da ti dam dimenziju ili sifru filtera ,samo da vidim. jel uzimas iz louisa preko sekule ili picis u Bec?

Darko

joj , sory , zajebo sam se ... mislio sam da mi stoji model motora pored kataloga filtera ali djokica...imas raznih jbg  , 5mm, 6mm, 6,3mm , 7mm i 8mm...jbg

eclipse4

ma u becu sam ovde ali neznam kako d nadjem filter ima ih raznih.dok mi u 2rad traze broj motora i sasije bez toga nece da diskutuju o kupovini.

Havarisan

tebi je filter na pumpi u rezervoaru.

UFF

ja mu lepo rekao a on mi ne veruje
kaze njegov ortak cesto menja filter na 900rr (mora da je ortakov motor isto godiste kao njegov)
ja ga pitam pa dobro gde se kod tebe nalazi filter kad vec hoces da ga promenis i kako znas da je los?
kaze: nemam pojma ali nije skup a nikad nije menjan :D

eclipse4

bar te nisam slagao [rofl]

a rece taj u 2rad da je oko 60e....al bez saobracajnu na uvid nista......
bas se pitao kako 60 kad mi ovaj rece da su od 2 do 10e,al na 900rr :)

ЯЭВОЛУТИОН

zemljace....ako ti je motor sa anspricom, onda ti je fiter u rezervoaru...davno su prestali da ih montiraju spolja, zbog opasnosti od curenja goriva....i da oko 60 evra je montira se relativno lako....izvadis gorivo iz rezervoara, odvrnes sest ili sedam srafova koji drze podnozje pumpe i filtera (sa donje strane tanka) zatim zamenis filter i sve vratis nazad....nikakav posao......:) za profesionalca....neki put se desi da kad sam montiras nesto zajebeas, pa onda ipak platis majstoru da ti to sredi...pozz
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

stilgar

obzirom da ne sipas ovaj nas srpski benzin, a motor ti ne stuca i ne gusi se nema razloga da ga menjas iako nikad nije menjan :)

eclipse4

vidis fora je u tome sto ja sipam bas nas srpski,ja sam domaci bweee,jugosloven :)
nisam narandjasti svabo :)

eclipse4

Citat: revolution poslato 25 Februar, 2013, 17:54
zemljace....ako ti je motor sa anspricom, onda ti je fiter u rezervoaru...davno su prestali da ih montiraju spolja, zbog opasnosti od curenja goriva....i da oko 60 evra je montira se relativno lako....izvadis gorivo iz rezervoara, odvrnes sest ili sedam srafova koji drze podnozje pumpe i filtera (sa donje strane tanka) zatim zamenis filter i sve vratis nazad....nikakav posao......:) za profesionalca....neki put se desi da kad sam montiras nesto zajebeas, pa onda ipak platis majstoru da ti to sredi...pozz
revlution zahvaljujem na odgovori,preskocitu ipak za ovu sezonu,posto saobracajnu nemam kod sebe,a motor jos ne seca :)

ЯЭВОЛУТИОН

a i taj koji ti trazi broja sasije....nemac a....ne daju svecice bez broja sasije....jos malo pa ni gorivo nece sipati....jedne godine sam se svadjao sa nemcem u Munichu da mi da neke delove....na kraju sam potpisivao za[pisnik da uzmiam delove na svoju odgovornost...nikako da ih ubedim da bre poznajem motor ko svoj dzep i treba mi deo kaji ide na taj model i ni na jedan vise....i kupovao sam ga vec deset puta, i moje ime stoji kod njega u kompjuteru da sam kupovao taj deo...ne vredi...VIN cod ili smrt...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

koliko sam ja razumeo nije dovoljan broj sasije
mora da mu da saobracanu na uvid!
ako imas broj sasije a nemas saobracajnu nista od kupovine  [ludak]

ЯЭВОЛУТИОН

pa ako nisam motorom dosao u radnju odakle mi saobracajna....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

 [neampojma]


nosis u novcaniku uvek sa sobom i po snegu da se kurcis i pokazujes? :D

eclipse4

Citat: UFF poslato 27 Februar, 2013, 14:10
koliko sam ja razumeo nije dovoljan broj sasije
mora da mu da saobracanu na uvid!
ako imas broj sasije a nemas saobracajnu nista od kupovine  [ludak]

pazi o cemu se radi,kod njih uvek mozes vracati pogresan deo nazad,stvar koju si kupio pa si resio nakon mesec dana da je vratis jer ti se ne svidja ili si se jednostavno predomislio,to te zakon stiti i tu nema polemike,ali ima nesto kod njih sto je jace i od zakona,a to je ugled......pre ce da okrene pedu da gi naguzis na tezgu,nego da prics drugoj potencijalnoj musteriji "prodali su mi pogresan deo",to je za njih znaci infarkt,tako oni stite ugled svoje firme,ili kad im zapretis da ces napisati po forumima lose kritike to ti je ko da si kod nas zapretio nekom da ces mu kucu spaliti.

pa navrtku za brezon nisu hteli da mi prodaju za mitsubishi,dok mi cale nije poslao fotokopiju tipesena.
jer njega ne interesuje dal ces ti da kupis sajlu od tomosa da stavis na hondi,njemu je bitno da si doneo saobracajnu od tomosa i da te on zaveo u pc sa originalnim delom za prilozenu saobracajnu,a ti je posle kacis i oko vata,al neces moci da mu kazes da si trazio za hondu a dobio od tomosa....eto to je cela fora.

ЯЭВОЛУТИОН

probaj to kod grka.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Uncle Bob

Hahaha simpatièno Grk bi te naguzio samo tako.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM