Glavni meni

Ko bi mogao vvako nesto da mi uradi

Započeo Panco.KV, 21 Februar, 2013, 18:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Slaninar

"Dimac" sa BJB foruma je pravio lepe stvari na raèunaru, pa nosio negde da mu seku. Meni je napravio masku za hladnjak, ovo je isto to, samo manje i jednostavnije. Ako hoæe èovek s tim da se bakæe. Ako ne, mo¾da mo¾e reæi gde i kako to da radi¹.

Uglavnom treba napraviti crte¾ sa svim merama u Auto CADu, ili tako nekom veæ programu, pa se onda nosi ljudima koji mogu na osnovu toga da prave masku za seèenje (aluminijum se seèe valda vodom, ili tako ne¹to, tamo gde maska ne pokriva).  To je kako je mali Ðokica, tj. ja razumeo, Dimac je to sve doktorirao, pa bih ja njega pitao.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

kide

1- Napraviti u Acad-u crte¾  sa ¾eljenim izgledom u razmeri 1:1
2- Naglasiti koji materijal i koja debljina materijala.
3- sve to poslati mailom kao upit za ponudu nekoj firmi koja radi uslugu seèenja na Water jet-u.( imate ih dosta u Srbiji).
4- Saèekati odgovor-tu æete dobiti : cenu,uslove plaæanja,rok za izradu,naèin preuzimanja i sl.
Preporuka :
Materijal Inox 304L
povr¹ina : visoki sjaj( osim ako ne ¾elite  sami da polirate )
debljina materijala : zavisi za ¹ta vam treba ali min.1.5mm.

Panco.KV

Drugari ja jedino mogu da izmerim kolika plocica treba i rupe a ostalo se razumem ko M u kriv Kur.c

farbach


Panco.KV


Panco.KV


Gvozden

#7
Evo ti priprema prema orginalnom logou
Imas PDF
http://www.2shared.com/document/tmMYQzoA/TDM_secenje.html
to svaka mashina cita..... ako ti treba u EPSu javi da ti posaljem.
Stavio sam rupe 6mm, mada mislim da je to mnogo tu ide oko 4,5 mm!?

Panco.KV

Gvozdene hvala ti veliko cenim to i oduzicu se za trud evo Farbah mi je izasao u susret da mi odradi to.Hvala jos jednom i tebi i njemu.

farbach

I hvala tebi sa lift i Gvozdenu za pripremu. Prava smo hipi komuna

Gvozden

Ma nikakav problem, danas mi bas bio drugar koji ima cnc, pa sam mu rekao za to al nije siguran da ima glodalo za prohrom.
Evo crtez, pa mozda josh nekom zatreba.
Evo ispravke u 4,5 mm rupe
http://www.2shared.com/document/_AX3DS_g/TDM_secenje_4mm_rupe.html
A evo kako to izgleda da vidis  na slici ( prvi crtez je vektorski )
http://i45.tinypic.com/1495li0.jpg

JA izuzetno postujem vredne ljude, majstore....

Panco.KV

5mm rupe to sam zaboravio da kazem posto ide torbam bolje za nijansu vece jel je to kozmetika nije original poklopac sa gumicom

Gvozden

Treba dodati eventualno oboriti uglove po nekom radijusu  ( da ih "runduje" ) da prati posudu za kvacilo i kocnicu.
To ne znam napamet, na fotografiji preklapa ceo orginalni poklopac za par milimetara. Verovatno je za >5mm ali nisam siguran.

metarex

ja bi uradio plocicu 2mm manju nego casicu i time izbegao ostru ivicu
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Panco.KV

Ja sam po pola milimetra pustio a ivica mora da se obori ali to cu ja ovde na licu mesta po poklocicu od motora

m.mitar


Citat: Panco.KV poslato 23 Februar, 2013, 23:04
5mm rupe to sam zaboravio da kazem posto ide torbam
Kako mislis torbam zavrtanj,na slici je imbus hromov sa zaobljenom glavom?

Panco.KV