Glavni meni

Yamaha Fz 6 n naked (2004,2005...god) -Iskustva,utisci,saveti,mi¹ljenja

Započeo Strux, 16 Februar, 2013, 00:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

CBRR1

Citat: Strux poslato 16 Februar, 2013, 23:25
Cbrr1 ¹ta ti misli¹ o kupovini , ne izja¹njava¹ se?Ili ti nisi za naked verzije...?

ja bre nit imam motor,nit znam da vozim,ali volim motore,pa sam zato ovde...

Strux


CBRR1


Strux

Nemoj zezati, uzmi neki manji, pa æe¹ doæi i do cbr-a za neko vreme...

CBRR1

Citat: Strux poslato 17 Februar, 2013, 00:23
Nemoj zezati, uzmi neki manji, pa æe¹ doæi i do cbr-a za neko vreme...

vec neko vreme razmisljam,ali nikako da krenem tj ne znam od koje kubikaze da krenem,sta bi mi ti predlozio..?


Strux

E jbg Con3 , to su sve Yamahe, a ne Honde...©ta ja da ti predlo¾im kada sam i ja poèetnik, i do¹ao ovde po savet....Pa jbg, ako voli¹ R-ove onda ne¹to tipa 250 ccm max, tipa ninja 250, neke aprilie, honda nsr 125 itd...Meni se sviðaju naked bike-ovi, pa onda idem na 600ccm....Mada bi mogao da uzme¹ nickname od 600 ccm pa da bude¹ cbrr6,a?

CBRR1

ma iskren da budem,neki dan sam provozao kiveja 50kubika i nije mi bilo svejedno bas...

Strux

U kom smislu ti nije bilo svejedno?Upla¹io si se ili si samo bio uzbuðen? Ja imam drugara koji mi je dao ni manje ni vi¹e cbr 900 da probam, da , upla¹io sam se ali samo dok nisam krenuo, posle sam bio uzbuðen bruka, a kada sam si¹ao , sreæan kao malo dete....Ali nisu R-ovi za mene, vi¹e mi se sviða neka egzotika kao ova fz6n, street triple,aprilia shiver,kawa z750, s ' tim da je fz6n najprikladnija zbog neiskustva vo¾enja brzog i jakog motora....P.S Ja ga izfilozofira kao da vozim 100 godina, malo sam se zaneo... :)

CBRR1

Citat: Strux poslato 17 Februar, 2013, 00:52
U kom smislu ti nije bilo svejedno?Upla¹io si se ili si samo bio uzbuðen? Ja imam drugara koji mi je dao ni manje ni vi¹e cbr 900 da probam, da , upla¹io sam se ali samo dok nisam krenuo, posle sam bio uzbuðen bruka, a kada sam si¹ao , sreæan kao malo dete....Ali nisu R-ovi za mene, vi¹e mi se sviða neka egzotika kao ova fz6n, street triple,aprilia shiver,kawa z750, s ' tim da je fz6n najprikladnija zbog neiskustva vo¾enja brzog i jakog motora....P.S Ja ga izfilozofira kao da vozim 100 godina, malo sam se zaneo... :)

Ma bre do nekih 50kmh mi je bilo tu i tamo,ali posto je drugar nasvirao tog kineza ide do 80kmh,e tu sam se odsekao i bio preplasen,i u nekoj blagoj krivini zamalo da odem pravo,sto to jbte...?  [doh] [glavazid]

Strux

Ma opu¹teno, valjda æemo vremenom nauèiti sve ¹to treba da znamo...Iskustvo èini svoje, a ti, kao ni ja, ga oèigledno nema¹ na pretek...ali polako, ako ¾eli¹ motor prevaziæi æe¹ takve strahove, kao ¹to ih i ja prevazilazim....Vidim i svakakvih sranja svakodnevno, i nesreæa, pa jo¹ zna¹ da si kao motociklista najugro¾enija vrsta u saobraæaju, ali ni to nije bitno, jer ako tako budemo rasmi¹ljali nikada neæemo ni sesti na motor....Nije logièno ni da oèekujem da sednem i da ga poteram 280km/h, da ga spustam u krivinama odmah, ali ja to od sebe ni ne oèekujem, sve vremenom dolazi na svoje...Znam da te adrenalin povuèe, ali treba uvek poku¹ati biti umeren....I imati dozu straha, jer te taj strah dr¾i opreznim da ne pravi¹ sranja....Tipa neko ka¾e, kao zar nije glupo kada ortaci peglaju 200, a ti zaostaje¹ 5 km iza njih, ako znaju da si poèetnik, i tako te stalno drkaju to i nisu neki drugari, vozi¹ svoju vo¾nju i u¾iva¹ u ¾ivotu....

CBRR1

Citat: Strux poslato 17 Februar, 2013, 01:09
Ma opu¹teno, valjda æemo vremenom nauèiti sve ¹to treba da znamo...Iskustvo èini svoje, a ti, kao ni ja, ga oèigledno nema¹ na pretek...ali polako, ako ¾eli¹ motor prevaziæi æe¹ takve strahove, kao ¹to ih i ja prevazilazim....Vidim i svakakvih sranja svakodnevno, i nesreæa, pa jo¹ zna¹ da si kao motociklista najugro¾enija vrsta u saobraæaju, ali ni to nije bitno, jer ako tako budemo rasmi¹ljali nikada neæemo ni sesti na motor....Nije logièno ni da oèekujem da sednem i da ga poteram 280km/h, da ga spustam u krivinama odmah, ali ja to od sebe ni ne oèekujem, sve vremenom dolazi na svoje...Znam da te adrenalin povuèe, ali treba uvek poku¹ati biti umeren....I imati dozu straha, jer te taj strah dr¾i opreznim da ne pravi¹ sranja....Tipa neko ka¾e, kao zar nije glupo kada ortaci peglaju 200, a ti zaostaje¹ 5 km iza njih, ako znaju da si poèetnik, i tako te stalno drkaju to i nisu neki drugari, vozi¹ svoju vo¾nju i u¾iva¹ u ¾ivotu....

provozao me je jednom drugar na r1 i ja mu trazio da probam,i nije mi dao,al kontam da je isto ko na skuteru,automatik gas i obe one rucice levo za prednju i desnu za zadnju kocnicu stisnem i stajem bez problema,i ubedjivao da mi da i nece,a sta bi realno moglo da podje po zlu,ti tog 900rr kada si mu dao gas jel isao brzo ili polako,i kako koci..?

Strux

Malo ti mene zajebava¹,a?Pa gde uporedi r1 i skuter? Honde svi hvale da su dobre za poèetnike, jer su mirne na niskim obrtajima, naroèito stariji tipovi( njegova 99 godi¹te), krene gotovo i bez gasa, ali gas vrlo polako i odmereno sam davao, do¹ao do nekih 60- ak km/h i to je to...A Yamahine zujalice iliti R-ovi svi ka¾u da su jedni od najzajebanijih, ludo brzi i ne pra¹taju neiskusnima, tako sam bar èuo od drugara koji malo vi¹e i du¾e voze...Za poèetnike svi predla¾u Honde, pa Suzuki( bar kad su R-ovi u pitanju) a i po kvalitetu, nemoj neko da me pogre¹no shvati, to je ono ¹to sam vi¹e puta èuo, i od dosta ljudi...E sad, ukusi su razlièiti...i o njima se ne raspravlja...

Strux

E da, kod nas koji nemamo pojma realno( govorim prvenstveno u svoje ime) mo¾e ¹to¹ta da poðe po zlu, tipa odvrne¹ gas, moped ode a ti ostane¹.... :)

CBRR1



Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Strux

Ljudovi, radim sutra ceo dan, odoh da spavam, pa se mi dopiaujemo sutra u veèernjim satima...

CBRR1

Citat: Strux poslato 17 Februar, 2013, 01:28
Ljudovi, radim sutra ceo dan, odoh da spavam, pa se mi dopiaujemo sutra u veèernjim satima...

a cbr600,to bi mi bilo mnogo ili..