Glavni meni

Yamaha Fz 6 n naked (2004,2005...god) -Iskustva,utisci,saveti,mi¹ljenja

Započeo Strux, 16 Februar, 2013, 00:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Strux

Ne cbr 125,burazerova je Honda Rebell 125ccm èoper,a drugarova je Honda cbr900rr,ali dobro si proèitao,sa njom nisam pre¹ao 60km/h...

Strux


Zeljkamp

Vozio sam do skoro FZ6 i prodao sam ga posle 5,5 godina. Jedine 2 mane, koje ti sigurno neko vreme neces primecivati, su mekana prednja viljuska i "lenjost" na nizim obrtajima. Potrosnja je smesna a odrzavanje nije nista skuplje od bilo kog drugog motora. Pisao bih vise ali mi je mrsko da kucam ovako kasno.

Motor je sjajan i slobodno ga uzmi. Po meni je on najbolji u klasi.
TwinZ Auto & Moto

Strux

E pa super, video sam tvoju biv¹u a¾daju u galeriji...prelep.Za koliko si je prodao ako nije tajna?A ¹to se tièe lenjosti na ni¾im obrtajima, to æu joj uzeti za vrlinu, jer sam poèetnik, pa æemo se razumeti extra( lenj motor. A lenj i ja!!! :)

Slaninar

Citat: Strux poslato 16 Februar, 2013, 01:27
Prièao sam malo sa Ga¹parom i Slaninarom,kao jednima od iskusnijih

Ajmee. Bez la¾ne skromnosti, ja nisam iskusan. Iskusni su oni ¹to su poèeli sa 12 godina, a sada imaju 40+, a VOZILI su u meðuvremenu dosta toga i probali dosta toga. Svi mi ostali smo entuzijasti. :)

Citat: Strux poslato 16 Februar, 2013, 01:27
,mislim da su mi¹ljenja pozitivna,ali hteo sam da ba¹ otvorim temu kako bi ¹to veæi broj ljudi uèestvovao u debati,a i kako bi istomi¹ljenici i ljubitelji modela imali na forumu jednu jasnu sliku o svim karakteristikama,vrlinama i manama istog,jer je i svrha da postoji dobar review modela,a ne da samo ja dobijam privatno saznanja o onom ¹to me interesuje,¾elim da to podelim sa èlanovima foruma...

Dobra ideja, bilo bi super da neko od ljudi koji ba¹ voze taj motor napi¹e svoja iskustva, iz prve ruke. Samo æu ponoviti ¹to sam veæ rekao: uzmi 250cc naked i cepaj, lupaj, padaj, ve¾baj. Za malo para kupi¹, za malo manje proda¹. FZ600 jeste zahvalan za poèetnika, jedan od voziSeKaoBicikli motora, ali æe¹ na njemu, posebno kad ga kupi¹ lepog, za lepe pare, te¾e i sporije da napreduje¹ i ve¾ba¹. To je bar moje viðenje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Zeljkamp

FZ600 i FZ6 su totalno drugi motori i pretpostavljam da si mislio na ovog drugog.

@ Strux

Prodao sam motor kolegi sa foruma na rate za 3300e ali bez kofera, bocnih torbi i teflonskih creva. Na motoru je za zamenu bila samo zadnja guma i eventualno akumulator koji je bio fabricki ali je radio.



TwinZ Auto & Moto

Strux

3300, jo¹ na rate....Skoro pa d¾ za takav motor....Nadam se da æu moæi da izdvojim i ja do nekih 3500 eura za uvoz iz ©vice...

Slaninar

Citat: Zeljkamp poslato 16 Februar, 2013, 13:41
FZ600 i FZ6 su totalno drugi motori i pretpostavljam da si mislio na ovog drugog.

Myees. 600 sam napisao da naglasim kubika¾u, kontao sam da je jasno da mislim na motor iz naslova teme.Nisam ni znao da postoji i FZ600, a evo ga:



Idealan za poèetnika!  :)



Citat: Strux poslato 16 Februar, 2013, 14:16
3300, jo¹ na rate....Skoro pa d¾ za takav motor....Nadam se da æu moæi da izdvojim i ja do nekih 3500 eura za uvoz iz ©vice...

Ni¹ta nije za d¾. Raèunaj da na 600ki godi¹nje treba ulo¾iti oko isto toliko evra za redovno odr¾avanje. Obièno ljudi pre nego ¹to prodaju motor preskoèe sezonu-dve takvog ulaganja, pogotovo u Srbiji. Posle nekih 30ak hiljada kilometara, veæina motora je zrela za zamenu lanca bregaste, ulja u vilama, fabrièki akumulator je kaput sigurno, gume, pakne, mo¾da diskovi (zavisi kako je vo¾en, jesu li menjane pakne na vreme??!?), zavisi kako i kad je menjano ulje, rashladna teènost bi se mogla menjati, ulje u koènicama....

Ima dosta stvari. SVE ko¹taju dosta kad ih plaæa¹ majstoru, neke mogu biti jeftinije kad ih radi¹ sam. E, kad kupuje¹ motor 6-8 godina star, onda je to veæ dvaput pro¹lo sve ovo i veæ je prilièna maèka u d¾aku. Da ne zaboravimo najva¾niju stvar kod kupovine motora u Srbiji - nema teorije da se obezbedi¹ da motor nije kraden napolju, osim ako ne kupi¹ s auto-placa, ili ga sam uveze¹ i saèuva¹ sve papire od prodavca napolju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Nisam posedovao FZ6  ali po meni jedina mana ovog motora je ¹to je naked, ako æe¹ ga voziti van grada, brzo æe to poèeti da ti smeta, ¹to i ja sad poèinjem da oseæam kod mog motora...
inaèe, verujem da æe dugo, dugo ispunjavati sve zahteve i prohteve koje stavi¹ pred njega, veæini nas koji nemam Valentino Rossi ambicije i slabiji motori od toga ispunjavaju ¾elje...

Savet da ide¹ sa klase na klasu je dobar, ali ko¹ta.... U svakoj transakciji se gube pare. Svaki motor kupi¹, pa sreðuje¹ (gume, akumulator, pa sitnice, ovo ono) i onda kad ga prodaje¹ za godinu-dve pukne¹ pare pa opet iz poèetka...
Tako da, ako si kao ¹to sam ka¾e¹, odrastao i razuman, ne vidim za¹to da ga ne uzme¹, svaki motor je podjednako opasan, samo ovi jaèi na malo drugaæije naèine. I to ¹to ka¾e Slaninar, svaka i najmanja nezgoda tipa ispu¹tanje motora, neko manje klizanje (ne daj Bo¾e!) ovde i ko¹ta vi¹e, ali mislim da vredi.

Kupi, vozi, stièi iskustvo i u¾ivaj.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Strux

Andrej i drugari, sve u ¾ivotu ko¹ta , jbg, ne pu¹im, ne pijem(osim u retkim prilikama...)ne izlazim preterano, o¾enjen sam, ¾ena me podr¾ava u svemu, ¹to je meni jako bitno.... Tako da u ¾ivotu, bez obzira ¹to su mi roditelji u inostranstvu, nisam ne¹to zahtevan tip...Ali ovo mi je ne¹to ¹to ba¹ ¾elim sebi da ispunim...E sad tranzicije su gadna stvar za novèanik, a ja nisam Bil Gejts, tako da æe ne¹to kao ova yamaha biti u vlasni¹tvu...Pa kada doðete u Valjevo, odemo na neki sokiæ, ili organizujemo neki ro¹tilj, gula¹ ili sl.

pit


              ''S ''  verzija tog motora je mnogo bolja zbog putovanja .....inace motor je odlican i po mene bez mane.To sto je slabije u nizim obrtajim je odlika klase 600 ccm a ne njegova mana...i to je upravo ono sto je dobro kod njega za tebe kao pocetnika.Nece moci da te ''izvrne'' negde u nekoj krivini kad se malo zaneses i odvrnes malo gas kao sto je to slucaj sa 1000-arkama a ako hoces malo zustriju voznju dovoljno je da ga navrtis malo i eto ti veselja.
             

CBRR1

Citat: Strux poslato 16 Februar, 2013, 01:27
Prièao sam malo sa Ga¹parom i Slaninarom,kao jednima od iskusnijih ,mislim da su mi¹ljenja pozitivna,ali hteo sam da ba¹ otvorim temu kako bi ¹to veæi broj ljudi uèestvovao u debati,a i kako bi istomi¹ljenici i ljubitelji modela imali na forumu jednu jasnu sliku o svim karakteristikama,vrlinama i manama istog,jer je i svrha da postoji dobar review modela,a ne da samo ja dobijam privatno saznanja o onom ¹to me interesuje,¾elim da to podelim sa èlanovima foruma...


[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Hohštapler

Citat: pit poslato 16 Februar, 2013, 20:58

              ''S ''  verzija tog motora je mnogo bolja zbog putovanja .....inace motor je odlican i po mene bez mane.             

+1  [thumb_up]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Strux

Pa o tome vam prièam, ¹to ka¾e Andrej, nemam Valentino Rosi ambicije, volim motore, i ¾elim da u¾ivam u kombinovanoj vo¾nji, jer verovatno æu , naroèito u poèetku voziti lagano...Poznavajuæi sebe i prilike, neæu godi¹nje prelaziti neke bruka kilometra¾e... Mo¾da nekih 1500-2000km za sezonu...Iæi æu na posao sa njim, nekih 30 km u oba pravca...Preko leta zezanje, vozikanje, lickanje, jednom reèju u¾ivanje u ¾ivotu i vo¾nji, neæu voZiti brzo, tako da mi vetar neæe smetati...

Strux



Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Strux

Opu¹teno, gramatièke i pravopisne gre¹ke mi se de¹avaju samo namerno...

Strux

Cbrr1 ¹ta ti misli¹ o kupovini , ne izja¹njava¹ se?Ili ti nisi za naked verzije...?

Strux

Ljudi nije valjda da su svi oti¹li na spavanje, ili u grad?