Glavni meni

Paraglajding

Započeo boka, 14 Februar, 2013, 02:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

cone

nije mi namera da rusim temu ili tako nesto.. znam da je pre nekoliko godina jedan lik iz Ivanjice poginuo, ali ne znam tacne okolnosti.. al cim covek sa toliko iskustva kaze da se nije ogrebao, onda je sigurno bezbedno.. al nikad se ne zna..

boka

prognoza za sutra traljava vetar nepovoljan ako ne promeni ujutru izgleda da cemo sutra ipak isterati motore da ih razradimo prolecno razradjivanje

boka

juce se iznenada ukazala povoljna situacija za letenje pa smo odjurili do titela i sto se kaze razbili se od letenja
termika na titelu

srbac

Slabo miksujete te snimke, samo nesto se okrece...... dajte letenje....... pozzzz za ekipuuuuuuuuu

Inkabar

Imam drugara koji se razlupao o brdo, drugog koji je fasovao kombi a i ja sam drljao dupetom o livadu jer sam sletao niz vetar (glup!) i kad sve to gledam sa strane.... jedva cekam da se bacim ponovo!
Nista nije bezbedno, i samo te takav stav moze naterati da ovaj prelep sport shvatis ozbiljno. Mora da se uci, ali to u drustvu ostalih pilota ide relativno lako.
Da ne duzim, o ovome mogu do sutra, kako je kolega gulija vec rekao, ko je zainteresovan najbolje da gadja letenje na kosutnjaku, teren je pored vise trenetske skole, uslov je da duva sever.
Od pripreme trebaju samo muda! Jedini ozbiljni paraglajding forum kod nas je juventus ventus...

Boka, pozdrav za ekipu gulija i reci onom maconiju da mi vrati sistem!


Gvozden

Sta se to desilo danas? Bio sam aerodromu i cujem neka devojka iz Valjeva nastradala!?


boka

dobri su ti kajtovi treba nabaviti jedan da vozimo zimi po livadi na snowboardu samo su jos skupi za jedan kajt kupis paraglajder nema racunice jos uvek

nikolabor

Speed Flying from the Mont Blanc with beautiful Mountain Scenerie.flv

Hang Gliding Yosemite Valley

kolko sam se raspitao polovni zmajevi novijeg datuma dobro izbalansirani mogu se naci za 1500e (Slovenija) slabo se kod nas voze bez motora, steta

nemanja

Paraglajding je ozbiljna stvar sa kojom se ne treba bas tako lako igrati ,za to postoji obuka gde se uci meteorologija ,termika ,tereni,vremenski uslovi i i jos mnogo mnogo toga, postoje vise vrsta glajdera ili ti krila sa razlicitim stepenima bezbednosti i brzine (dhv),u svetu paragliding pilota kazu da se dele na one koji su se okacili i one koji ce se okaciti negde,o bezbednosti ne treba raspravljati vec shvatiti ozbiljno i otici kod nekog na obuku ozbiljnog i strucnog,bar u Srbiji imamo strucne ljude u tome.

farbach




Kupilo paraglajder. Dobro, prejaka rec je kupio, vise - nabavio. To je ovaj model

http://www.youtube.com/watch?v=KJyoIgFx-SQ

nedostaje deo u koji se seda, da li neko ima da proda ili uputi. Treba nam i neko da nas nauci, para nema, moze razmena za neka farbacka znanja. NPR pre podne na motokros stazi, popodne na Fruskoj letimo....

UFF

 [thumb_up]

da je padobranstvo rado bih pomogao

dzimika

poslah ti na fb kome da se obratis, nadam se da si uspeo nesto da nadjes do sada

Inkabar

...sve moze se dogovorimo. Imam i veze i glajder a i zelju da pomognem.