Glavni meni

Paraglajding

Započeo boka, 14 Februar, 2013, 02:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

boka

na titelskom bregu otvaranje sezone 2013 samo na vetar bez motora
boka extrem gulija team

Gvozden

Ekstra, ovo bih probao da sam malo laksi... :)

dzimika

kaci one starije snimke, pogotovo one sa zabrana :D

boka

ova moja oprema je za tezinu od 85kg-110kg ako je nako zainteresovan moze nekada da navrati do kosutnjaka kada duva severac da se oproba a kasnije moze i na neki bolji teren da zajedri

farbach

aj dodjem WR-om . Vi po polju, ja po nebu. Koliko treba da se nauci?

Borko_motorko

Koliko ko¹ta jedan ovakav hobi (orjentaciono), i kolika je opasnost od povreda, koliko je opasan uop¹te?
Sa budalama se ne vredi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dokusure iskustvom!

jevta


Hohštapler

#7
...ja ne smem da probam... kontam da je veæa droga od motora!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Major

Citat: Borko_motorko poslato 14 Februar, 2013, 13:11
Koliko ko¹ta jedan ovakav hobi (orjentaciono), i kolika je opasnost od povreda, koliko je opasan uop¹te?

isto pitanje

srbac

 Opasan je kao CBR1000 rr ili sl.    [rofl] [rofl] [rofl]
A kosta manje.... i ne trosi gorivo, registraciju,....

WOLVERINE


Imamo jos jednog clana koji se bavi istim sportom...mislim da je cak i instruktor... Milan - Phobos.....  http://www.motomanijaci.com/index.php?action=profile;u=1410


http://img209.imageshack.us/img209/8109/dscf1524x.jpg

boka

dosta vas je zainteresovanih bezbednost je odlicna sobzirom da ste svi uglavnom motoristi ,svako moze da se bavi ovim sportom obuka nije nista komplikovana kroz samo par minuta obuke vec moze da se poleti do duse samo par metara od zemlje za neko ozbiljnije letenje treba barem nedelju dana vezbanja, kosutnjak je odlican za prvo odvajanje od zemlje, leti se malo ali za pet minuta obuke,osecaj prilikom letenja je dosta dobar posto nema motora da stvara buku i vibracije uzivancija je zagarantovana a i sa vece visine sve je nekako malo i nebitno, sto znaci kada letis na oko 1000m visine isto ti dodje motor od 125cc i od 1000cc kada ih gledas odozgo, tek tada shvatis da ljudi koji kazu da motor njie motor bez hiljadu kubika su ipak u zabludi sa 1000cc se lakse skrljas, ja letim oko pet godina i nisam se ni ogrebao do sada sto znaci da je bezbedno a ne znam ni licno nikoga ko se povredio na paraglajdingu, sada je pravo vreme za letenje zima i prolece ,nema termike da ti ometa uzivanje ko je zainteresovan neka ide na forum Juventis Ventus i tamo bude u kontaktu sa desavanjima i izletima pa moze da se prikljuci za pocetak oprema nije bitna uvek ce neko da vam pozajmi,okvirna cena za nekog pocetnika koji hoce da kupi paraglajder i da uci da leti krece se oko 300-400 eura sto i nije mnogo mozes da letis svaki dan i koliko hoces za te pare ja sam se sit naleteo a kupio sam opremu za 400e i letim jos kao zmaj a u stvari sam boka car

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

dr32

Brate ja bi ovo da probam  [balavi] [balavi] [balavi] Samo sam malo daleko, al na prolece... ko zna...
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

dzimika

ja probao ali na zalost nisam imao vremena da idem sa gulijama zbog posla u to doba, stalno neke obaveze omeju

Boban_m


boka

sada u petak ili u subotu bi trebalo da se ide na letenje na titelski breg ako vremenska prognoza ne zakaze, sobzirom da to nije neki opasan teren znaci mogli bi i pocetnici da poteraju, [pop] mozda i napravimo neku organizaciju javicu ja u cetvrtak kakva je situacija i da li se ide  [pop] [pop]

srbac

Poslacemo Jereja da zavrsi posao, ne brini....  [hello] [hello] [hello]  [pop]

apu

ja sam +1 za titel, ako mo¾e :)

CBRR1

jel gore nema autobusa.?    ja sam za titel kad sta kako..jel moooze?