Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 20 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

ja kad god poðem u prodavnicu i ponesem naoèare, izgubim ih uz pilota. izlete i nestanu a ne osetim, pa kad se vratim kuæi, plaèem. do sad sam igzubio oko iljadu i ne¹to dinara, kineskih naoèara od po 250 dinara. ima se

Boban_m


Lazic

Crkao mi akumulator... ;D ;D ;D



















































































E sad ako se neko zapitao, kako ga je to nasmejalo, evo obja¹njenja...


Prvi dan pro¹logodi¹njeg odmora uzetog specijalno zbog Vojske... Kao i svaki dan upalio motor na kvrc, pustim ga da radi minut dok se obuèem, upalim farove, vidim lampica od lera ¹tucnula malo vi¹e nego obièno, al' ignori¹em... :D Inaèe veæ du¾e od mesec sam primetio da mi se èudno pona¹a sirena, ujutru kompresor nema snage da zasvira kako treba, popodne normalno radi... :o Elem, na¹ao sa se kod hrama sa k0letom da pokupim rakije, upalio normalno. Posle 200m stao da telefoniram, kad sam palio ne¹to se malo pomuèio, al' opet ja ignori¹em. Odletim u Zemun do Juge da pogledamo ne¹to ¹to mi se èudno de¹ava sa vilju¹kom(to æe tek da bude tema, mo¾da), stao kod prodavnice, d'upalim, mo¹aaa... Dogurasmo ga do njega, kreæe pljusak... :o :o :o Ka¾e Juga, e i meni je crkao akumulator, sad sam kupio nov. Tu u Ugrinovaèkoj AGM 9ah, 3200... Samo treba da ga oformim... :)
Stavili moj na punjaè, vidim prebrzo se puni, jbg, 5 godina... Al' ¹ta ako je regler, ¹ta ako su namotaji? Probamo posle 15 minuta na punjaèu, vergla k'o nov, do mojega. Gledamo koliko puni, na 6-7k uhvati 13.5v bez fara, kako upalim par pada na 12.5... Zovi Havarisanog, ka¾e proveri bez reglera da li ima¹ sve tri faze. Probamo, na leru 22v na svakoj. Ka¾e Havarija, mo¾e to da bude i zbog lo¹eg akumulatora... Grrrrr... :D Ni¹ta, stavimo Jugin na punjaè pa krenemo po neke hemikalije u kom¹iluk, taman dok se vratimo da probamo sa njegovim pa ako je akumulator da ga kupim, ako nije da jurim regler. Kad smo se vratili stavimo njegov, stvarno doðe napon do 14v, dodu¹e opet jedva hvata 13 sa upaljenim farom, al' ka¾e Juga, to je ok. Pokazaæe vreme da li je bio u pravu, ali ipak ne¹to mi èudno da far vuèe toliko... Ah da, ¹ta mi je izmamilo osmeh oko glave... Kad smo probali, Jugoviæ reèe, nemoj taj ni da vadi¹, kupiæu ja drugi... :o :o :o  :-* [srce] [ljubav] [cheers]
I tako krenuh u Zemun sa jednim akumulatorom, vratih se sa drugim... ;D

Da na fb naðoh nekog lika iz Ni¹a, valja kineske reglere za 900 kinti... ;D Ima i trofazne sa 6 ¾ica ¹to meni treba... ;D

DebeliZmaj

jel to onaj avkumulator sto si hvalio pre koju stotinu il iljadu poruka kako
pali vamo tamo ... ? jel taj ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hurricane

..ðavo ne spava, on samo slu¹a i ovakve stvari radi  [rofl]

Glava Dole

Citat: Hurricane poslato 15 Jun, 2017, 11:44
..ðavo ne spava, on samo slu¹a i ovakve stvari radi  [rofl]

Teraj ga u pm [rofl]

Jedva nadjoh poslednji post hvale pre nego sto je prestao da pali:

Citat: Milos96 poslato 06 Decembar, 2016, 21:10
Citat: VR 46 poslato 06 Decembar, 2016, 20:56
Милоше колико видим једино превозно средство ти је мотор,разумем твоју новчану ситуацију али са оваквим ланцем,не бих сео на твој мотор,да не причам о неким другима стварима,типа гуме,кочнице и слично.Мисли некад на своју безбедност.Ако ти не мислиш неће нико други.

Gume odlicne, kocnice takodje odlicne(i prednja ne zeza vise, samopopravila se, verovatno se zavukla prljavstina izmedju klipa i gumice posto ga nisam skroz vadio kad sam razradjivao pa tu vuko, sve leglo na svoje mesto i radi ko sat), tu oko lanca jedino skripucka malo i to me nervira, ostalo sve tip top :D

eto, 8. decembar a vec 22og je puhnuo i onda je krenula jebanijada... neke sile ima jbs mi mater ako gresim :)

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 15 Jun, 2017, 11:37
jel to onaj avkumulator sto si hvalio pre koju stotinu il iljadu poruka kako
pali vamo tamo ... ? jel taj ?

Taj, taj... :)

Kostić


DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 15 Jun, 2017, 15:27
Taj, taj... :)

cek bre ti se kunuo u njega ko ekljupse u druga Slobu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Jesam... ;D ©to je najgore, dr¾i on jo¹, juèe posle 15 minuta munjenja vrteo k'o blesav. Ali unimer ne la¾e... Nego sad se setio da me mo¾da jebe plus klema koja je na izdisaju, samo ¹to ne pukne... :o ;D

Kostić


DebeliZmaj

ako znas za taj problem sa klemom sto to ne resis?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic


DebeliZmaj

definitivno najbolja stvar danas :D
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Sad æe da bude propast u Vojsci... I sutra... I prekosutra... I u nedelju... ;D

Kostić


eclipse4


UFF

ovi odose u vojsku nedelju dana pre druzenja jbt  [ludak]

eclipse4


goranvojska