Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

milomir22

Amarok je govno, ali je jeftino govno. Vise je hard-core imidz, nego sto je sposoban za bilo sta. Nisam se vozio u neudobnijem automobilu od amaroka, doduse bio je prazan, kad je dobro natovaren, drugar, koji ga vozi kao sluzbeni automobil, kaze da je situacija nesto bolja. E sad, koliko ce jos dugo da tera tako natovaren, nisam siguran, jer nije pravljen da izdrzi mnogo toga, a ni off road sposobnosti mu nisu jaca strana.

Toyota je bolja, bez sumnje, ali ima i mnogo jacu cenu. Realno, ne znam koliko je u nasim uslovima zivljenja potreban pick-up. Ja bih ga izbegao, glomazan, ogroman, a tovarni prostor za nijansu bolji od fiat dobla. Ameri ih vole, ali njima ni gorivo nije skupo kao nase, a ni parking mesta im nisu pravljena po meri stojadina.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

UFF

toyota ruzna ko kurac i stara i nova a ford iako je napravio prvi auto jos uvek nije naucio da napravi dobar
ne idem na trke i necu da saltam sam ali necu ni da cekam da se automatik smisli sta sam hteo pa tek onda da promeni brzinu ako vec imam opciju da bude vec ubaceno u zeljenu brzinu PRE nego sto ja to pozelim


dzimika koliko si vozila sa dsg menjacem posedovao?
ne: "vozio sam", ne: "znam nekog ko ga poseduje", vec ti licno
ajde ako je to tesko koliko si manuelnih amaroka koji su sranje posedovao? :D

dzimika

ja nijedan jer ne zelim automatik, a i ti dok nisi uzeo VW nisi vikao da je DSG najbolji menjac, ja nisam dovoljno bogat da vozim DSG, nikada i necu
a ako je to merilo da li sam posedovao da bih mogao o njemu da pricam onda jbg, razliciti prioriteti prosto

Znam da nisu izdrzljivi i da se kvare, brdo ih je po servisima a nije ni malo jeftin? Ti verujem da nisi tako prosao jer je tvoj perfektnan

jedno je sta su tvoji afiniteti a drugo su cinjenice  a definitivna cinjenica je da je amarok sranje i da je toyota bolja, generalno bilo koji od tih pikapova iz japana je bolji nego bilo koji iz evrope a to je bila sustina price a ne da li je dsg bolji od tojotinog automatika

UFF

pa kako mogu da tvrdim da je dsg najbolji ako ga nisam posedovao?  [ludak]
i sad ne tvrdim da je najbolji vec da ja ne zelim da vozim bilo sta drugo
najbolje za mene ne znaci najbolje za sve

uzeo sam prvo najjeftinijeg golfa 5 sa dsg-om da vidim svidja li mi se jer mrzim jebeni automatik sa kasnjenjem a dokurcilo mi da saltam
svidelo mi se pa sam presao na 6icu ali sam trazio sa kozom i svom opremom i to je to
eventualno bih voleo da dodam ground clearance da budem opusten i bez brige po svim terenima kao sto sam i u voznji u svim brzinama, jednostavno me zabole kurac ceo on sve radi sam i uvek kako treba i bez cekanja
zato mi je amarok i zanimljiv, moze i vw t roc iako je fake offrad vozilo sa samo prednjim pogonom realno 4x4 mi nije ni neophodno, vise je luksuz, moze ali ne mora, samo da je povisen i da me zabole za rupe i ivicnjake je dovoljno
ali od menjaca ne odustajem tako da me zabole kurac ceo sta voze teroristi, nit sam terorista nit planiram da budem, prelazim malo kilometara pa ce svaki da zavrsi posao a kupicu onaj koji mi odgovara, toyota to sigurno nije

milomir22

Citat: UFF poslato 19 April, 2020, 23:20
toyota ruzna ko kurac i stara i nova


Jbg to jeste, dizajn im nikad nije bio dobar, kako spolja, tako i unutra.


Citat: UFF poslato 20 April, 2020, 00:00

ali od menjaca ne odustajem tako da me zabole kurac ceo sta voze teroristi, nit sam terorista nit planiram da budem

Nemoj sad kao ne planiras, stajling je tu.
https://i.postimg.cc/FRd5YTV2/20200325-125800.jpg
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Slaninar

Èovek koji profi radi (organizuje) transportno preduzeæe, ukljuèujuæi i servis, ka¾e da su, barem za takvu eksploataciju, automatski menjaèi bolji i izdr¾ljiviji. Samo da se redovno menja ulje u sistemu.

Toyota koliko znam jo¹ jedina pravi izdr¾ljive i popravljive automobile. U estetski izgled ne bih ulazio - meni je to sve isti kurac, pogotovo kad su kola u pitanju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

UFF

cika zubi na novom rav 4 prvo crkne menjac a onda i agregat ceo menjali, sreca bio u garanciji
toliko o danasnjem kvalitetu toyote

Slaninar

Citat: Slaninar poslato 20 April, 2020, 08:16
Èovek koji profi radi (organizuje) transportno preduzeæe, ukljuèujuæi i servis, ka¾e da su, barem za takvu eksploataciju, automatski menjaèi bolji i izdr¾ljiviji. Samo da se redovno menja ulje u sistemu.

Toyota koliko znam jo¹ jedina pravi izdr¾ljive i popravljive automobile. U estetski izgled ne bih ulazio - meni je to sve isti kurac, pogotovo kad su kola u pitanju.
Kanda su se i oni opametili.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar

Prièate o pikapovima, a niko da pomene najbolji meðu najboljima - ISUZU!


MIGE

i ja tvrdim ..dsg je mnogo dobar menjac...dok radi  :D

dzimika

Kako to mislis Gaso
Citat: Ga¹par poslato 20 April, 2020, 10:38
Prièate o pikapovima, a niko da pomene najbolji meðu najboljima - ISUZU!


Citat: dzimika poslato 19 April, 2020, 23:46
generalno bilo koji od tih pikapova iz japana je bolji nego bilo koji iz evrope a to je bila sustina price a ne da li je dsg bolji od tojotinog automatika

Pod ovim sam mislio i na Isuzu, ja mislim da jedina dva pikapa koji se vrte po africi i bliskom istoku i naravno po aziji su Toyota i Isuzu

Gašpar

Citat: MIGE poslato 20 April, 2020, 10:51
i ja tvrdim ..dsg je mnogo dobar menjac...dok radi  :D

Ovaj novi sa 7 brzina je dobar, onaj sa 6 ne daj Bo¾e da krene da ti se kvari.


@dzimika - znam za prièu da je, mislim Telenor, za terenska vozila koristio Toyote i kad su testirali Isuzu, rasprodali sve Toyote  ;D

dzimika

Moguce, ne bi me cudilo iskreno, njima je bitno da imaju dobre terenske karakteristike da mogu u svako godisnje doba da se popnu do repetitora



UFF

Citat: Ga¹par poslato 20 April, 2020, 11:17
Citat: MIGE poslato 20 April, 2020, 10:51
i ja tvrdim ..dsg je mnogo dobar menjac...dok radi  :D

Ovaj novi sa 7 brzina je dobar, onaj sa 6 ne daj Bo¾e da krene da ti se kvari.


e vidis meni je majstor za automatske menjace rekao da mi je onaj sto sam imao u golfu 5 sa 6 brzina bio mnogo bolji od ovog iz golfa 6 sa 7 brzina i da se manje kvare jer su potopljeni u ulju dok su ovi noviji suvi

Gašpar

Citat: UFF poslato 20 April, 2020, 11:48
Citat: Ga¹par poslato 20 April, 2020, 11:17
Citat: MIGE poslato 20 April, 2020, 10:51
i ja tvrdim ..dsg je mnogo dobar menjac...dok radi  :D

Ovaj novi sa 7 brzina je dobar, onaj sa 6 ne daj Bo¾e da krene da ti se kvari.


e vidis meni je majstor za automatske menjace rekao da mi je onaj sto sam imao u golfu 5 sa 6 brzina bio mnogo bolji od ovog iz golfa 6 sa 7 brzina i da se manje kvare jer su potopljeni u ulju dok su ovi noviji suvi

Definitivno smo prièali sa dva razlièita majstora  ;D

MIGE

Citat: Ga¹par poslato 20 April, 2020, 11:55
Citat: UFF poslato 20 April, 2020, 11:48
Citat: Ga¹par poslato 20 April, 2020, 11:17
Citat: MIGE poslato 20 April, 2020, 10:51
i ja tvrdim ..dsg je mnogo dobar menjac...dok radi  :D

Ovaj novi sa 7 brzina je dobar, onaj sa 6 ne daj Bo¾e da krene da ti se kvari.


e vidis meni je majstor za automatske menjace rekao da mi je onaj sto sam imao u golfu 5 sa 6 brzina bio mnogo bolji od ovog iz golfa 6 sa 7 brzina i da se manje kvare jer su potopljeni u ulju dok su ovi noviji suvi

Definitivno smo prièali sa dva razlièita majstora  ;D
definitivno...uf je u pravu,jbg,crkava im neki put mehatronic..

Lazic

Citat: Slaninar poslato 20 April, 2020, 08:16
Èovek koji profi radi (organizuje) transportno preduzeæe, ukljuèujuæi i servis, ka¾e da su, barem za takvu eksploataciju, automatski menjaèi bolji i izdr¾ljiviji. Samo da se redovno menja ulje u sistemu.
Klasièan automatski menjaè bez elektronike je uz redovnu zamenu ulja skoro veèan... Koliko znam mo¾e samo da propi¹a pretvaraè obrtnog momenta ako pretera¹, mada kad se seti¹ da je Tuareg povukao Boing 747 i da nije propi¹ao, ni to nije èest sluèaj...


©to se tièe Amaroka, za prvi poku¹aj nekog proizvoðaèa uop¹te nije ispao lo¹, mada je prva generacija imala dosta vi¹e kvarova nego druga... Vozio sam novijeg, preveliko za na¹e ulice... Na semaforu mo¾e ceo Jugo da se sakrije ispred...


Ivicat

Mislim da je Isuzu prodavaniji u Srbiji od Toyote (pick-up vozila)