Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic


Kostić

ima negde na lazinom sajtu èini mi se ceo ¹ifarnik i ladno pi¹e ne¹to u tripu - ako vam neko uðe i zatra¾i èa¹u vode zavodite pod ¹ifru poèetak. smejo sam se tri dana ;D

jedan lik se ¾alio na bol u leðima pa dobio dijagnozu ¹izofrenija...

Kostić

#19062
dete koje ima poremeæaj pa¾nje iliti add adhd ne mo¾e da se sabere koliko god da hoæe. ipak je to vremenom prostudirano od strane nauke i ne mo¾e vi¹e da se smatra pod babin prut. unas se nije mnogo znalo oko toga, ali u svetu jeste. dete sa tim problemom neæe da zavr¹i ¹kolu ili æe da je zavr¹i na jedva uz poklon ocene. koliko god da to dete ima ¾elju da uèi, ta ¾elja ne mo¾e da se ostvari. to dete je apsolutno normalno i apsolutno svesno svog nedostatka. i apsolutno maltretirano od strane normalne dece koja su u zbilji nenormalna jer trse kurac na sve ono ¹to nije ko oni. koliko god se unas jelo govna oko toga, to jeste problem. najveæi problem je u nerazumevanju a najgori u tome, da smo mi ladno verotarabiæi i du¹ebri¾nici pokriveni opako zajebanim bipolarom na kilo.

dobra stvar je to, ¹to eto pre¾ive iako im ¾ivot biva ko bos po trnju i lekovi nisu obavezni i pitanje je dal uop¹te i poma¾u jer tek odskora se pojavio taj probni lek za koji se ne zna dal je droga i kakve hemijske tripovi radi po mozgu. ja ni¹ta od svega ovoga ne bi znao da se sluèajno nisam upetljao u tu prièu. ako ni¹ta bar sam svatio da nisam bio ni lud ni babin kurac zato ¹to nisam zavr¹io ¹kolu, a nije da nisam voleo da znam i da mi se ne smeju ¹to sam glup i zaostao i ¹to ne volim da se dru¾im sa maminim decama i sedeo sam za sebe na odmoru i be¾o od ljudi. oni koji imaju vaku decu nek ne brinu, izboriæe se ona sama vremenom kad odrastu, a dok ne odrastu malo muke ukuæi i u dru¹tvu nije na odmet. samo im treba mira ti¹ine i malo pa¾nje i no problem. a za ¹kolu danas postoji ke¹ u ruke, privatno za ke¹, ne¹to i za pare pa i to mo¾e da se re¹i.

najbitnije je da mogu da voze auto i motor kao isav normalan svet i to je bila poenta mog pomena koji se pretvorio u klasiènu srpsku kafanu...

Lone Wolf

Сад... можда ће мотор мало наопако возити (ко неки), али у суштини то је то.

Једна од теорија за поремећај пажње је да тој деци време тече максимално убрзано, као њима неких 290 КМ/х а нормалним око 40-50КМ/х (пример само). Зато не могу да седе, саслушају, изговоре реченицу до краја, мисле усмерено итд.
Зато се дају ти дрога лекови, да их успори на нашу брзину.

А кад смо код тога мени сви живци играју кад неко изговара једну реченицу неколико минута а ја знам шта хоће да каже. Или направи паузу од скоро минут тупо блудећи погледом негде (на пинку најчешће).
Не може рај на земљи.

Kostić

tako je. ¾ivot bez lekova je apsolutno moguæ uz te probleme. zato se daju stimulansi tipa ritalin i ¹ta jo¹. mo¾e da se desi da uz add ide i jo¹ neki paketiæ tipoa anxia depresija koje se leèe rivotrilom a rivotril nije dobar za hajp i pravi probleme te lekari veoma pa¾ljivo ispipaaju terapije jer nisu iste ponaosob. ¹to alja ka¾e, on usmeri na ono ¹to hoæe. add mo¾e da usmeri pa¾nju na 1.000.000 random stvari u sekundi i samo vremenom tj godinama to mo¾e da se koliko toliko dovede u red tj uspori na recimo 1.000 i to ume da iznervira jer takva osoba ponekad oæe da se iskljuèi a ne mo¾e pa nastane agresija pa nuspojave ono ovo...jo¹ ako se naðe u okolini koja podjebava i gleda s visine dolazi do povlaèennja i asocijalizacije ali to je veæ problem dru¹tva a ne takve osobe, ona samo tra¾i svoj svet i svoj mir. i naravno najbolje komunicira sa sebi sliènima i sa ljudima koji ih razumeju

friziderdzija

Citat: kosta66 poslato 15 Oktobar, 2018, 12:35
dete koje ima poremeæaj pa¾nje iliti add adhd ne mo¾e da se sabere koliko god da hoæe. ipak je to vremenom prostudirano od strane nauke i ne mo¾e vi¹e da se smatra pod babin prut. unas se nije mnogo znalo oko toga, ali u svetu jeste. dete sa tim problemom neæe da zavr¹i ¹kolu ili æe da je zavr¹i na jedva uz poklon ocene. koliko god da to dete ima ¾elju da uèi, ta ¾elja ne mo¾e da se ostvari. to dete je apsolutno normalno i apsolutno svesno svog nedostatka. i apsolutno maltretirano od strane normalne dece koja su u zbilji nenormalna jer trse kurac na sve ono ¹to nije ko oni. koliko god se unas jelo govna oko toga, to jeste problem. najveæi problem je u nerazumevanju a najgori u tome, da smo mi ladno verotarabiæi i du¹ebri¾nici pokriveni opako zajebanim bipolarom na kilo.

dobra stvar je to, ¹to eto pre¾ive iako im ¾ivot biva ko bos po trnju i lekovi nisu obavezni i pitanje je dal uop¹te i poma¾u jer tek odskora se pojavio taj probni lek za koji se ne zna dal je droga i kakve hemijske tripovi radi po mozgu. ja ni¹ta od svega ovoga ne bi znao da se sluèajno nisam upetljao u tu prièu. ako ni¹ta bar sam svatio da nisam bio ni lud ni babin kurac zato ¹to nisam zavr¹io ¹kolu, a nije da nisam voleo da znam i da mi se ne smeju ¹to sam glup i zaostao i ¹to ne volim da se dru¾im sa maminim decama i sedeo sam za sebe na odmoru i be¾o od ljudi. oni koji imaju vaku decu nek ne brinu, izboriæe se ona sama vremenom kad odrastu, a dok ne odrastu malo muke ukuæi i u dru¹tvu nije na odmet. samo im treba mira ti¹ine i malo pa¾nje i no problem. a za ¹kolu danas postoji ke¹ u ruke, privatno za ke¹, ne¹to i za pare pa i to mo¾e da se re¹i.

najbitnije je da mogu da voze auto i motor kao isav normalan svet i to je bila poenta mog pomena koji se pretvorio u klasiènu srpsku kafanu...
hvala na reèima utehe...biæu sreæan kada mi bude tra¾io kola da ide da mresti...a kada bude polo¾io za motorrrrr...æale æe da debelo odre¹i kesu....sve ¹to ¾elim je da bude dobar èovek, da uhvati svoju koru hleba i da bude sreæan

Boban_m

Bravo cale, samo pozitivan stav. Nisam ni znao za taj poremecaj do sad, iako me nesto od toga podjeca na mene samog. Bice sve ok.

Kostić

vodi ga redovno na kontrole, nemoj da prihvati¹ konèerto to je novost i tra¾e se kuniæi, budi strpljiv do neke dvadesete a onda ga teraj da vozi motor mada mo¾e¹ i sa 10 - 12 uz da ga dobro prati¹ da vidi¹ jel ima ¾icu i najvi¹e pa¾nje usmeri na ¹kolu da je zavr¹i ako bude mogao. ako mu to uspe na konju je. i naravno odjebi sve palamudare i objasni mu da je kralj. :)

Kostić

ево церим се по сата, дојавла ми баба да је неко изашо на улицу и припитаво младе, зашто се наш преседник састао у русији са мафијашем александром пушкином и све објавио у телевизору...

Lazic

Ti si mi izmamio osmeh tamo kod ko¹a... :D

ЯЭВОЛУТИОН

#19070
pa posto te cale vec lesio od batina videli da je jedini nacin da ti spasu zivu glavu,da caletu kazu da nisi bas cist....posle toga je cale digao ruke....pa si i ti pretekao....
svako od nas ima svoj ringispil...razlka je u velicini, brzini i smeru....i kad smo seli u njega....


svi mi koji sednemo na motor imamo manji ili veci poremecaj i samo se na motoru osecamo iole normalno...mene pitaju sto se ne vozis u grupi...zato sto se uvek trkamo i neko najebe i slebe mi voznju....zasto se vozis zimi...zato jer se malo ljudi vozi zimi pa se lakse vozim sam....zasto imas sest motora....mbs....multi bike syndrom....jedan nije dovoljan....ma ni ja bre nisam normalan, ali pored koste se osecam skoro pa savrsenim....

eto kako je to deco kad uzmete pogresan metar i sa njime merite
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

ti si kao dete imao histeriène napade i kad krene¹ nekontrolisano da trepæe¹ i zenice ti idu na gore kao neka vrsta epi napada, a to je klasifikovano kao neka dijagnoza zaboravio sam koja, ali si zavr¹io ¹kolu kako treba i jedino ¹to ima¹ zajednièko sa 'usamljenim odmetnicima' je to ¹to su ti ljudi i¹li na ganglije. i to se do dan danas nije promenilo. ljudi sa pepeesom imaju problem u mozgu koji ti nema¹ a od ljudi be¾e jer su ljudi kao èopor pasa i od toga be¾e isto kao i ti. razlika je samo u mozgu, ti mo¾e¹ da se skontri¹e¹ oni ne mogu i da hoæe.

i to ne znaèi da nisi lud :)

i aj dosta vi¹e o tome smorili smo zmajeve

Glava Dole


Lazic


Lone Wolf

Теби Зора, мени Драгана...
Не може рај на земљи.

mkt

I meni dragana
Skuvala mi kafu na sabajle pre sljake :)
Sad sedim pijem kafu, pusim i razmisljam  [neampojma]

Lone Wolf

И касниш на посао.
Не може рај на земљи.

mkt


bogdan

  komeneentariiii      ;D




-mislio sam da ruznije ne moze   bio sam u krivu

-kako ulepsati  k-100  ,  prvo pogledati preradu  [rofl]

mkt