Glavni meni

Bitcoin elektronska licna nezavisna valuta buducnosti ili prevara?

Započeo UFF, 11 Februar, 2013, 23:51

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

despic

klasican divljak

UFF

koga realno boli qrac kad je samo rekla kazala?

moj komsa je bio ozbiljan igrac u vreme kad je sve krenulo a ja sam bio "IT guy" i ponudio mi je deo tj ucesce, ja nisam znao o cemu se radi, proveo sam vikend istrazujuci i rekao mu hvala ali ne hvala za ponudu.
on je ostao tu jos neko vreme, izvukao kintu i zapalio

despic

A koje je bilo vreme kad je sve krenulo? Ovde pogotovo...sigurno nije 2009... Ja sam prvi put cuo tek 2014/15 kad su ljudi krpili za struju od mininga a kamoli nesto vise. Jedino ko je cuvao je mogao da prodje ok. A sad tek vidim sta se desava. Jos samo ocekujem da moja baba sa malina predje u mining i to je to.
klasican divljak

milomir22

Gro¾dje na najvi¹oj grani je uvek najkiselije, zar ne? Pitajte zmaja, on sigurno zna pionire na benchmark forumu, ja ih znam par, ¾ive onako, skromno... I meni je mnogo krivo ¹to sam kasno ukapirao jbg.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

Inaèe, srbija je veoma zastupljena u kripto svetu i to je podatak koji mo¾e biti od znaèaja jednog dana za ovu zemlju.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

Citat: despic poslato 05 Novembar, 2021, 23:19
A koje je bilo vreme kad je sve krenulo? Ovde pogotovo...sigurno nije 2009... Ja sam prvi put cuo tek 2014/15 kad su ljudi krpili za struju od mininga a kamoli nesto vise. Jedino ko je cuvao je mogao da prodje ok. A sad tek vidim sta se desava. Jos samo ocekujem da moja baba sa malina predje u mining i to je to.

2012. je bio pravi momenat za ulazak kod nas
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

DebeliZmaj

Citat: milomir22 poslato 05 Novembar, 2021, 23:43
Gro¾dje na najvi¹oj grani je uvek najkiselije, zar ne? Pitajte zmaja, on sigurno zna pionire na benchmark forumu, ja ih znam par, ¾ive onako, skromno... I meni je mnogo krivo ¹to sam kasno ukapirao jbg.



trenutno na kosovu imas fabre sa po 200 minera ...
registruju poljoprivredno dobro ... kao trb amu puno struje
a rika minere... alo sad ce i to da stane jer uskoro mora se placa struja ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Citat: milomir22 poslato 05 Novembar, 2021, 23:47
2012. je bio pravi momenat za ulazak kod nas
Uvek je pravi momenat :)

Citat: DebeliZmaj poslato 05 Novembar, 2021, 23:59
trenutno na kosovu imas fabre sa po 200 minera ...
registruju poljoprivredno dobro ... kao trb amu puno struje
a rika minere... alo sad ce i to da stane jer uskoro mora se placa struja ...

Moze merna grupa lagano...
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

znam par likova koji godinama rade...uopste ne trguju eth i bitom vec nekim malim valutama ...kupuju za 10000 evra kad pocne da raste i prodaju cim skoci 5 posto i hvataju sledecu...otprilike na dnevnom nivou obave pet do deset transakcija....za njih trojcu je to dovoljno da zive kako treba...ne kopaju vec samo trgovina...otprilike ko berza ili trgovina valutama....uglavnom ne drze valutu duze od dan ili dva....znam da poneki put kalnu aliu uglavnom su u lepom plusu...jedino sto meni to ko matrix...moras da budes 24 sata pred ekranom (zapravo 8 do 12 ali uglanom nocu)
kod kopanja struja je prevelika stavka postala i ako podignu cenu struje cena valuta ce tek onda otici u nebo jer kopanja nece biti/
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milomir22

Trgovina je ne¹to slièno kockanju, ja se u to nisam upu¹tao, ali kao i ti, znam ljude koji ¾ive od toga. Potseæaju me na zombije svi do jednog, valjda su neispavani...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

DebeliZmaj

u jednom od padova sam nakupovao dosta opreme, iskoristio sto sam imao pristup industriskoj ceni struje, izrudario koloiko se moglo za 2 godine,
posle kad je bio skok prodao oprmeu po 2x vecoj ceni nego sto sam je kupio ;) ...sledeci skok prodao skoro sve btc .. ostalo mi nesto sitno tipa 0.01xx BTC
pa nek stoji ;)))

ali das ima ljud koji su bass ono ulozili dosta para, nemaj bas jeftinu struju i sto je najgore,  nema posao pa ono kao moze da finansira skupkjane btc .. nego
sve sto zaradi maltene pukbne na struju ili pzdoi na skakanje ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell


El Jefe

Народ који снима оваква срања о себи. даје алиби непријатељу да га бомбардује без гриже савести. Као онај што је гледао Кустуричине филмове па питао зар сви  ви нисте Цигани?
Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

И да поновим, последњи пут су Срби  приказани као нормалан народ у филму Марш на Дрну 1966.
Друштво за заштиту од животиња

despic

A sto bi smo se lazno predstavljali u svetu kad nismo bas najnormalniji? Mislim, ne znam zapravo ni koja nacija jeste ...mozda drevni egipcani
klasican divljak

Glava Dole

Tako je despicu... sem toga iz aviona se vidi da je to humoristicka emisija... jes malo usiljen humor i nista preterano zanimljivo al je zajebancija na ovu temu... kao sto, lupam, serija bela ladja, za one koji umeju da citaju izmedju redova, prikazuje pravu politicku sliku u nasem drustvu. Tako i ovde, slavko preko puta konkurencija, kad vidi nekog neukog gleda da ga zavrne... dodji sutra, suva realnost... pa to sutra bude posle 2 meseca...
Poredis humoristicku emisiju i mars na drinu... svasta...

Sem toga nisam znao da sam dosao na informaticarski forum, ako hoces ozbiljno da naucis nesto oko toga imas benchmark, sk.rs i otkud vec znam... nije ti ovo filharmonija nego MM... al izgubila se izgleda ta zajebantska, nekadasnja draz...

P.S. a imas i zmaja koji koristi industrijsku struju... ovog koji se kroz zajebanciju kaci slavku preko puta... eto ti obrazlozenje zasto ovo nije nista tragicno... ko ne razume tu vrstu humora nemoj ni da otvara... i mene realno smaraju te usiljene zajebancije al se i nasmejem s vremena na vreme...

DebeliZmaj

Citat: Glava Dole poslato 29 Decembar, 2021, 15:36
P.S. a imas i zmaja koji koristi industrijsku struju... ovog koji se kroz zajebanciju kaci slavku preko puta... eto ti obrazlozenje zasto ovo nije nista tragicno... ko ne razume tu vrstu humora nemoj ni da otvara... i mene realno smaraju te usiljene zajebancije al se i nasmejem s vremena na vreme...

koristio, uredno platio vlasniku objekta ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell