Glavni meni

Bitcoin elektronska licna nezavisna valuta buducnosti ili prevara?

Započeo UFF, 11 Februar, 2013, 23:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

za one koji nemaju ili ne zele da posvete dovoljno vremena ovoj temi evo vam sustina:

The Revolution has begun with or without your comprehension


za one koje je tema zinteresovala

BITCOIN: CIA Eyes FED Alternative


za one koji imaju dodatna pitanja

Bitcoin Questions Answered!


dalje istrazujte sami


i da cujem sta mislite o ovome?


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

Da li mislis da ce to da donese dobro....doduse drzavni aparat zizi od poreza, ali se takodje finansiraju stvari od opsteg dobra...ovo nas vraca u period robne razmene, sa tim da je jedna od roba BITCOIN......a mislim da drzavni aparati to nece da dozvole.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

naravno da nece da dozvole ali ne verujem da ce moci i da sprece

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Major


zVuk

.....ja i dalje ne razumem da ti zetoni nemaju pokrice.....ili nesto nisam dobro shvatio........

.....bilo bi dobro da nam neki ekonomista ( a znam da ih imamo na forumu ) pojasni malo koliko je tako nesto zaista moguce.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Taraba

Radi bitcoin već jako dugo.
Radi i gomila menjačnica gde možeš da menjaš coin-e za dolare, evre...
Zamišljen je kao slobodna valuta, bez poreza, bez praćenja tokova novca... idealno za mutne poslove.

Znam par ljudi koji već godinama "kopaju" bitcoin.
U početku je bilo malo ljudi koji su radili kopanje. Tada je bilo relativno lako nakopati dosta coina, a vredeli su više nego danas.
Kako je broj iskopanih coina postajao sve veći, i sve više ljudi radilo, tako je i kopanje jednog coina postajalo sve teže i zahtevalo sve jače i jače mašine.
Danas je apsolutno neisplativo raditi kopanje u Srbiji jer je cena struje potrošene veća od potencijalnog dobitka.

Za kopanje se koriste najjači modeli ATI grafičkih karti. Radeon 7870, 7950, 7970, 7990.
Može i sa slabijim, ali se ne isplati na duže staze.
Drugar je jedno vreme radio sa 30 komada 7870, po dve u Crossfire varijanti.
Uleteo u kredit, kupio mašine... oko 7000e ulog. Računao je da će mu se vratiti za 6 meseci.
U međuvremenu vrednost coina padne sa 12$ na 5$ i sve u kurac.
Prosečan račun za struju mu je iznosio, i pored muljanja sa brojilom, oko 400€.

Broj bitcoin-a je konačan. Kada se svi "iskopaju" ostaje samo trgovina tipa Forex.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Major

Brate ja se divim ljudima koji ulete u neki biznis, i to sa poprilicno kesa, a da pre toga dobro ne provere sta moze da se desi.

TEEfqd

Jebiga, to je rizik. Il pukovnik il pokojnik, u svakom slucaju trebaju muda

zVuk

Citat: Taraba poslato 12 Februar, 2013, 12:42
Radi bitcoin veæ jako dugo.
Radi i gomila menjaènica gde mo¾e¹ da menja¹ coin-e za dolare, evre...
Zami¹ljen je kao slobodna valuta, bez poreza, bez praæenja tokova novca... idealno za mutne poslove.

Znam par ljudi koji veæ godinama "kopaju" bitcoin.
U poèetku je bilo malo ljudi koji su radili kopanje. Tada je bilo relativno lako nakopati dosta coina, a vredeli su vi¹e nego danas.
Kako je broj iskopanih coina postajao sve veæi, i sve vi¹e ljudi radilo, tako je i kopanje jednog coina postajalo sve te¾e i zahtevalo sve jaèe i jaèe ma¹ine.
Danas je apsolutno neisplativo raditi kopanje u Srbiji jer je cena struje potro¹ene veæa od potencijalnog dobitka.

Za kopanje se koriste najjaèi modeli ATI grafièkih karti. Radeon 7870, 7950, 7970, 7990.
Mo¾e i sa slabijim, ali se ne isplati na du¾e staze.
Drugar je jedno vreme radio sa 30 komada 7870, po dve u Crossfire varijanti.
Uleteo u kredit, kupio ma¹ine... oko 7000e ulog. Raèunao je da æe mu se vratiti za 6 meseci.
U meðuvremenu vrednost coina padne sa 12$ na 5$ i sve u kurac.
Proseèan raèun za struju mu je iznosio, i pored muljanja sa brojilom, oko 400€.

Broj bitcoin-a je konaèan. Kada se svi "iskopaju" ostaje samo trgovina tipa Forex.

tek sad mi nije jasno.......kakve veze ima graficka sa tim zetonima..??
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Lazic


Taraba

Prave pare se štampaju tj. kuju.
Bitcoini se "kopjau".
Coin je ništa drugo nego enkriptovani hash koji predstavlja jedan coin.

Sve AMD i nVidia Vga su u stvari GPGPU tj. General-purpose GPU i sposobni su za mnogo kompleksnije i brže izračunavanje matematičkih operacija od najmodernijeg CPU-a danas.
Recimo, nVidia je začela celu priču sa Tesla računarima koji su u principu superkompjuteri opremljeni sa gomilom VGA koje rade matematiku umesto grafike.
Koriste ih za razne vrste simulacija - od sinteze proteina do kalkulacija vezanih za viruse HIV-a.
http://www.geeks3d.com/public/jegx/200910/nvidia_tesla_server_by_colfax.jpg

Ispostavilo se, da instrukcije sa kojima barata  AMD-ov GPU, mnogo bolje rade kalkulacije za BitCoin od nVidia.

Ovde je spisak VGA i njihovih mogućnosti, koje se koriste u miningu BitCoin-a.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Hurricane

..informacija od javnog znaèaja   [thumb_up]

na¹e pravo da znamo sve...

srbac


Taraba

Veæini ljudi je bitcoin nebitan... niti trgujete na svetskom tr¾i¹tu, niti je sad isplativo ulaziti u posao... te¾ina kopanja je ogromna i treba mnooogo hardware-a i struje da bi se iskopalo malo.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

zVuk

.....i (ako sam dobro razumeo) ako ti crkne komp, gubis sve.....?...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

UFF

Citat: zVuk poslato 12 Februar, 2013, 13:37
tek sad mi nije jasno.......kakve veze ima graficka sa tim zetonima..??

[rofl]

Citat: Laziæ poslato 12 Februar, 2013, 13:51
i ja se pitam...[neampojma] :D

ne lazi bre!
a sto si onda danas od mene kupio graficku ako neces da budes rudar aa?  A?

Slaninar

Citat: zVuk poslato 12 Februar, 2013, 12:31
.....ja i dalje ne razumem da ti zetoni nemaju pokrice.....ili nesto nisam dobro shvatio........

.....bilo bi dobro da nam neki ekonomista ( a znam da ih imamo na forumu ) pojasni malo koliko je tako nesto zaista moguce.....

Ni "pravi" novac nema pokriæe. Ne od ukidanja zlatne podloge za amerièki dolar, tamo sedamdesetih godina dvadesetog veka. Pare nisu u banci, nisu ni u fabrici. Nisu nigde. U tome je sva lepota. Proda¹ ne¹to apstraktno, vazduh, a kupi¹ metal, ostrvo, dr¾avu, kola...

©to reèe Straight Jackin:
"Novac je mudro smi¹ljeni naèin prevare,
za rastamana novac je miris trave..."
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen