Glavni meni

Umro je na¹ prijatelj Igor Jovanoviæ, poznatiji kao D¾igi boy i D¾igorius...

Započeo TOECUTTER71, 07 Februar, 2013, 16:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

100

Obozavao sam njegove putopise i ne mogu da objasnim koliko mi je zao sto ga nisam upoznao.Zbogom Majstore.

Dukags



The One

bila danas na grobu...

zapalila 8 sveæa, nosiæemo ga u srcu...
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

MIGE

Citat: Poison girl poslato 09 Februar, 2013, 23:22
bila danas na grobu...

zapalila 8 sveæa, nosiæemo ga u srcu...
nadam se da cemo se skupiti par nas manijaka i otici makar na 40 dana....

TOECUTTER71

Citat: Ga¹par poslato 09 Februar, 2013, 17:50
Mnogi su me pitali da li je moguæe u zaglavlju da bude slika. Tehnièki je moguæe, ali jednostavno prekomplikovano je. Najvi¹e ¹to sam mogao da napravim jeste ova slika, koju svako ko ¾eli da izrazi svoju tugu kroz forum, mo¾e slobodno da postavi u svoj potpis.


Hvala ti Ga¹pare za ovaj mali kola¾, i ja sam predpostavio da bi za zaglavlje bilo potrebno puno zezancije ...dodu¹e to je èini mi se bila UFF-ova ideja ili neznam taèno...ali i ovo je sasvim lepo i O.K, Ja moram da se vidim sa njegovim bratom da mu dam neke fotke(brat mu isto vozi motor, dodu¹e nema tako dugaèak sta¾, kao ¹to ga je imao D¾igi, ali sa njim æu se dogovoriti da na proleæe(uskoro znaèi) napravimo jednu vo¾nju "d¾igiju u pohode" do vikendice tamo bi bila mo¾da mala zakuska i da se prospe koja kap rakije za d¾igija pa nazad na mi¹eluk...sve ¹to dogovorim sa Saletom(tako mu se zove roðeni brat)Biæete obave¹teni na vreme... Sa¹a se inaèe svima vama puno zahvaljuje na tako lepim reèima o njegovom bratu. D¾igi jeste bio kontraverzan( ali ne kao kontraverzni biznismen, kako to u novinama danas nazivaju razne ...)nego ponajvi¹e na svoju  ¹tetu, jeste da nije bio svetac, ali je nosio u sebi, TO ne¹to(¹arm, harizmu, osmeh...etc) , èime vas je sve "kupio" i zbog èega je i  pored nekih njegovih mana, pronalazio put do srca mnogih.

TOECUTTER71

Evo jo¹ poslednje kratko obave¹tenje...danas sam se video sa Sa¹om(D¾ijevim starijim bratom)u potpunosti se sla¾e da se sa prvim lep¹im martovskim danima, napravi neka vo¾njica, do le¾imira, tj, njihove vikendice, tamo kratko osve¾nje i rakijica, malo priseæanje na D¾igija i nazad na mi¹eluk...naravno pod uslovom da prijatelji bajkeri to ¾ele od srca, bez oseæaja moranja, du¾nosti i slièno, jer ni D¾igi nkada nije voleo da ne¹to "mora" i vi¹e je voleo da bude u situaciji, kada ga pitam "stari kuda æemo sada?" da odgovori "Stari sada mo¾emo kuda god o'æemo i ¹ta god hoæemo"
Da vi¹e ne smaram, toliko od mene.

UFF

na zalost ova slika ne moze da se uglavi u zaglavlje jer je usko a dugacko ali voznja za dzigija ce biti sigurno pocetkom sezone, ja cu da je uz pomoc njegovih prijatelja organizujem

http://s7.postimage.org/4o195xckr/Slika_ve_e_rezolucije_za_Moto_Manijac_forum.jpg

Hohštapler

...mo¾da bi mogli kad se bude davalo 40 dana....
Al jedino ¹to ne znamo kakvo æe vreme biti... desi se da bude i snega u martu...  [neampojma]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Havarisan


sasa ns 1

nismo se bas najbolje znali ,ali smo se znali dugo ,bar 30 godina,bio je pravi lik.Secam se kad je dotero prvi put tdm-a da ga proba na miseluk,bio je sretan ko mala beba,ali mi se cini da je vise voleo staru kantu sa busnim auspusima jer mu je nekako bila draza zbog devize da motor nesluzi za gledanje nego za voznju.To je drugi poznati novosadjan  za tri meseca koji je otisao.Prvi je Ivica.Obojica su zaspali i ubacili u brzinu.

TOECUTTER71

Izvini ¹to pitam,mali(po rastu) Ivica koji je vozio R6 yamahu?

Lazic

Izvini ti, ali svaki put kad vidim tvoj nick, meni Igor pred oèima na sekundu...  :(

Da ne shvati¹ pogre¹no, ne smeta, samo boli... Igor te doveo na forum, bili ste najbolji drugari...

TOECUTTER71

U redu , gledaæu da se  posle ovoga vi¹e ne ogla¹avam na ovom tu¾nom topicu, jeste Igor me je "doveo" kako ka¾e¹ na MotoManijaci-forum,(mada smo obojca imali blagu averziju i prema forumima , a naroèito prema tzv. motoklubovima, gde smo imali zajednièko stanovi¹te, kako mi up¹te nije potreban "Voða" èopora koji æe negde da me vodi, i da meni neko dodeljuje trakice, epolete i ostali crap, naroèito ¹to bi u puno sluèajeva, kada bi se zbrojili moji i d¾igijevi kilometri preðeni na svim vrstama dvotoèka¹a,Raèunam od 11 godine  i prvih "zoljica" krajnji zbir bi verovatno bio vi¹e nego od tri novo-"peèena" moto kluba zajedno sa svim èlanstvom( Naravno, da to nije sluèaj sa svim klubovima) ali generalni utisak i moj injegov je bio takav, A kad me je zamolio da napravim profil ovde, rekao mi je ne¹to kao... " videæe¹ stari, O.K su momci, nema onog ¹treberskog fazona da ako napi¹e¹ kako si pobegao muriji, ili vozio 200 kada si i¹ao za Beograd, ti se odm'a neki ¹treber popne na glavu sa prièom "kako nije u skladu sa forumskim pravilima podsticati divljaèku i nebezbednu vo¾nju" a poenta je u tome ¹to smo D¾igi i ja na putu bili 1000 puta bezbedniji od 90% tzv. bezbednih vozaèa, jer i kada se "prangija", on svoju skelu, ili neki drugi motor(na TDM-a nije bukvalno stigao da se navikne i da ga "ukroti"),Ja Bandita,  nikada nikada nismo vozili van vozaèkog rezona, u smislu, da se krene u obila¾enje , a da nam je savr¹eno jasno da je u pitanju èista lutrija, i da ni¹ta ne zavisi od na¹e ve¹tine nego iskljuèivo od sreæe...zato  ja imam mnogo bolji termin(lièno mi¹ljenje) od "bezbedna vo¾nja" a to se zove "rezonska vo¾nja"motora...(jer sesti na dva toèka koja mogu da te poteraju na preko 200km/h, gde osim kacige i odela nema za¹tite od pada i udara pri tim brzinama, ¹to je sve zajedno po definiciji ne-bezbedno)... ¹to znaèi da èak i kada vozi¹ na limitu moguænosti, zna¹ ¹ta je i dokle je vo¾nja u granicama zavisnosti tvoga znanja i ve¹tine, a gde prestaje to biti i pretvara se u puku sreæu ili nesreæu....no da skratim tako sam ja napravio profil na Motomanijaci-ma ...D¾i i ja se znamo od 11. godine ¾ivota i zajedno smo "odrastali motore" ali najznaèajnije od svega je ¹to smo zajedno odsanjali  deèaèke snove, a kada sa nekim podeli¹ deèaèke snove...jedine jaèe veze su tipa, Majka , Brat, Otac, dete, ...¾ena....bez ikakvog forliranja i srama, ja joi¹ uvek ne prihvatam (svesno )èinjenicu,da nas dvojca vi¹e neæemo (barem ne na "ovoj strani") voziti stotine(i hiljade) kilometara i provoditi po 20 dana na drumu, zajedno se smejati, zajedno s'opro¹tenjem prdeti, popravljati "skelu" i sve ostalo, to izgleda ovako...sinoæ sam sebe uhvati kako planiram puovanje i ratzmi¹ljam da li bi D¾igiju vi¹e odgovarala vo¾nja prema Grèkoj ili opet na sever , pa na italiju...i onda se kao iz sna trgnem...krene suza i misao otome (kako to, nema ga vi¹e!?...i kako je moguæe da sam vi¹e od sat vremena gledao mape i razmi¹ljao o svemu, kao da se ni¹ta nije desilo , i da evo sada za pola sata æu ga zvati da mu ka¾em "pakleni plan" za ovu godinu)....znam da mi neko neæe verovati, da æe neko pomisliti da nismo sluèajno bili malo "vi¹e" od prijatelja(jer je d¾igi znao da na temama koje su posveæenne dru¹tvenim dogaðanjima ili liènostima(konkretno Rossi), brani Guy populaciju, on je branio slobodu izbora, a ne guy populaciju, dve glave, tri sise,èetiri noge ne bitno, ili s'i èovek ili s'i pizda), i sliène stvari....ne . nego o¾ivljavanje zajednièkih snova kao ¹to sam veæ rekao i to ¹to smo zajedno prolazili i kroz najlep¹e i kroz prilièno te¹ke situacije, situacije koje su neka druga i moja i njegova prijateljstva pokvarila ili u potpunosti uni¹tila, ali nisu mogle da shebu i na¹e prijateljstvo, dodu¹e de¹avalo se da se jako posvaðamo i da se ne èujemo po mesec dana ,nekad i malo vi¹e, jer smo obojca tvrdoglavi...ali bi na kraju uvek zavr¹ilo, "dobro P**ko, ¹ta si koji moj nadrkan!? , da si dovukao bulju sutra do 12 kod mene, pa palimo za kraljevo...èek bre kakvo kraljevo?...ajde ne pitaj ni¹ta idemo na ¾urku kod mog burazera, jel ima¹ lovu?, imam ne¹to,...ok... imam i ja ne¹to, ne¹to +ne¹to mo¾e biti sva¹ta(to mu je bilo omiljeno)..nema veze samo doði i nemoj da te èekiæam(ja sam priznajem uvek malo kasnio)...a tamo nas vode na neku zahebanciju....I tako bio sve bilo zaboravljeno.(ne raèunam periode, gde nas je ¾ivot sam po sebi na malo du¾i rok stavljao u situaciju reðeg viðanja i dru¾enja, ¹to se na moju veliku ¾alost desilo u poslednjih 4 meseca njegovog ¾ivota,jer nisam odobravao , njegovo predavanje situaciji u kojoj mu je zdravlje bilo ozbiljno naru¹eno, i tra¾io sam od njega da se bori,da ide stalno na kontrole i slièno kao do sada ¹to se u te¹kim situacijama borioi izborio, ali nije mogao, ja sam bio ljut i napi¾ðen i tu¾an, (a on tu¾an i u depresiji)....ovoga puta nije bilo poziva da se ide ...bilo gde...ovog puta je oti¹ao bez mene.
P.S
Laziæu...obeæavam, vi¹e vas stvarno neæu gnjaviti i  smarati, jedino ¹to sam hteo da ka¾em, da nije u redu , ¹to niko nije stavio vest o smrti Ivice, bez obzira, ¹ta je k'o mislio o njemu, bio je pasionirani bajker, te u tom smislu smatram da je ta vest na Ovom forumu trebala biti objavljena...ali dobro.to je samo moje mi¹ljenje.(izvinjavam se ako sam pogre¹io, tj,ako postoji obavest, a da je ja nisam video)

sasa ns 1

Ivica je pre svega bio sto se kaze dobar decko iako je vec preso 5 banki ali je tako izgledio i ponaso se.Pametan i kulturan ,bez povisenog tona i da bi nekog uvredio,sto je u ovom nasem bajkerskom drustu veoma retko.Motor mu je izgledo ko iz radnje iako je bila r6 2006 godiste i dosta je vozen.Imo je visak vremena i posvecivo se motoru-nikad nijedna tufnica na njemu sto je lepo za videti.imo je astmu i teze je disao i to mu je na kraju doslo glave.

Simon69

Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

Lazic

Citat: TOECUTTER71 poslato 13 Februar, 2013, 17:54
Laziæu...obeæavam, vi¹e vas stvarno neæu gnjaviti i  smarati.

Mo¾da nisi shvatio, daleko od toga da gnjavi¹, nego taman zaboravim na par sati, pa me podseti¹... Nekako jo¹ uvek èekam Igora da ti replicira ili te dopuni... :(


meda1972

Poèivaj u miru D®IGORE!... Nemogu da verujem da nas je napustio znamo se vi¹e od 25 godina prvi je probio led u na¹em dru¹tvu sa japanskim motociklom Hondom 250 koju smo svi probali u to vreme 80 i neke to je bila senzacija prvi japanac!!! a mi svi vozili tomose bt,apence itd.

Nemogu da verujem da nas je napustio, nesvakida¹nji lik pun èudnih izraza, uvek spreman za ¹alu,drugarski savet i ¹ta reæi vi¹e...U¾as ode D¾igi ode  Ivica R6 katastrofa dva verna posetioca Mi¹eluka

MEDA DETELINARA

Hohštapler

Izvinjavam se svima ¹to di¾em temu iz zaboravljenih, u avgustu je 6 meseci, ako jo¹ uvek hoæete onu vo¾nju u D¾igijevu èast...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.