Glavni meni

Dunlop VS Pirelli

Započeo Gilipter, 06 Februar, 2013, 17:08

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ZEMZEM

Danas montirao Pilot Road 4 nazad a napred PR 3. Testirao ih do Kosmaja sa ¾enom pozadi i jako zadovoljan. Nije mrdnula ni u jednoj krivini. Za dalje - pa videæe se. Uzeo ovaj tip guma jer veæinom vozim van grada. Hteo sam da pazarim Roadsmart novi petoslojni ali ispali neki tro¹kovi, prerada sedi¹ta kod Bobana i jo¹ sva¹ta ne¹to, pa sam se odluèio za ovu jeftiniju varijantu od Mi¹elinka.

castor

A ¹to nisi stavio iste? Èemu rasparno?
It's the ride that matters, not the bike…

ZEMZEM

Zadnju sam kupio na sajmu zbog popusta a prednju sam imao nameru da promenim posle registracije.Meðutim odluèim danas pre podne da zamenim obe pre vo¾nje.Nisu imali prednju 4 za odmah a mene uvatili pundravci da zamenim gume il da umrem. I tako ispade ova kombinacija. Èitao sam negde na forumima da napred stavljaju Pilot Power a pozadi Pilot Road i da su zadovoljni.

castor

Ok. Hvala.

Stavljaju rasparno gume, jer obièno uzmu prednju mek¹u da dr¾i kad krivinare, a zadnju malo tvrðu da potraje. Ali PilotRoad 2/3/4 su pravljene da se stavljaju u paketu, jer prednja èisti put od vode zadnjoj da ova ima bolje prijanjanje. Zato sam te pitao...
It's the ride that matters, not the bike…

BOKYBOY

Citat: castor poslato 13 April, 2015, 22:07
Ok. Hvala.

Stavljaju rasparno gume, jer obièno uzmu prednju mek¹u da dr¾i kad krivinare, a zadnju malo tvrðu da potraje. Ali PilotRoad 2/3/4 su pravljene da se stavljaju u paketu, jer prednja èisti put od vode zadnjoj da ova ima bolje prijanjanje. Zato sam te pitao...

...e neka si mu rekao... ;D

ZEMZEM

Sad je gotovo ja ih upario ovako. Nadam se da neæe praviti neki problem jer imaju sliènu ¹aru

UFF

 [rofl]  ma kakav bre problem si lud?

bigbad86

Kako si SMEO da uparis razlicite gume, da se SLUPAS negde pu daleko bilo?!

ZEMZEM

Ni¹ta onda odo da skidam prednju, glava je u pitanju  [panic]  [panic]

Serpente

Ja imam RoadSmart 2 i prezadovoljan sam :)
Be the change you want to see in the world!

UFF

sa cime je sve poredis pa znas da je dobra?

Jefta

Nije rekao da je dobra vec da je on zadovoljan RoadSmart gumom.

UFF

znaci zadovoljan je sa losom gumom? ok lose sam razumeo

castor

Hvala na minusu. [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

Obja¹njenje gdje sam pogrije¹io bi mi znaèilo da se ne zajebem slijedeæi put da diram u sveto pismo... [srednjiprst] [srednjiprst] [srednjiprst]
It's the ride that matters, not the bike…

Serpente

Citat: UFF poslato 15 April, 2015, 01:13
znaci zadovoljan je sa losom gumom? ok lose sam razumeo

A sto je losa guma? Jer ne volis dunlop?:)
Be the change you want to see in the world!

UFF

na pitanje se ne odgovara pitanjem
ali ako ipak ako odgovoris zar mislis da ces dobiti odgovor ili pitanje? ;)

ZEMZEM

Ja sam dobio informaciju od prodavca da je Dunlop Roadsmart, poslednji model, extra guma koja je raðena u 5 slojeva. Ako sam ga razumeo slojevi se preklapaju od sredine gume ka bokovima. Standardna varijanta da je tvða po sredini a mek¹a na bokovima da bolje dr¾i u krivini. Dosta je nahvalio ali sam ja ipak uzeo Mi¹elinka zbog cene jer sam imao u planu pored redovnog servisa na poèetku sezone preradim sedi¹te, zamena antifriza i koèione teènosti, ploèice i jo¹ par sitnica. Dunlop su bile skuplje tako da sam odustao a hteo sam ba¹ njih da probam. Saèekaæu do sledeæe zamene da vidim iskustva drugih sa ovom gumom pa ako je nahvale ....

Serpente

Citat: UFF poslato 17 April, 2015, 05:09
na pitanje se ne odgovara pitanjem
ali ako ipak ako odgovoris zar mislis da ces dobiti odgovor ili pitanje? ;)

Hah pa.postavio si takvo pitanje al ae ovako,zadovoljan dobrom gumom :)
Be the change you want to see in the world!

UFF


sasa ns 1

roadsmart,ok, m5 sam video od jesenas bar 10 komada zadnjih da su posle 20 posto zivota pocele  da dobijaju sa strane  takozvane stepenice-guma se izlomi tako da je pocetak sledece gazne povrsine  oko 2mm vislji  od one koje ide pre tog kanala za vodu koji joj prethodi pa goma  izgleda ko alkula testeraca gde je sledeci zubac uvek vislji od prethodnog.T o se desava na dosta guma u zadnjih 10 posto zivota a ne u prvoj trecini,kad bi imo racun vratio bih gumu prodavcu  jer to je  sigurno za  garanciju,NESME GUMA TOLIKO DA SE IZLOMI, a jos m5 ima saru kao  da je 1973 godina.