Glavni meni

Dunlop VS Pirelli

Započeo Gilipter, 06 Februar, 2013, 17:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gilipter

Ако неко вози ове гуме да ми помогне око избора, дакле, Dunlop Roadsmart II или Pirelli Diablo Rosso II. Другар вози ову пирели, убио са њом око 5000 и даље је гума одлична, овим темпом ће му издржати још 2 сезоне сигурно, али чуо сам и за ту гуму да је јако лоша по хладном асфалту па сам зато узео у обзир и ову данлоп. Ајд помагајте.

Hohštapler

Ja èuo i za danlop da je sjajna guma al da brzo odrveni...
To reèe drug koji je ima na SV650s...  [neampojma]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

WOLVERINE

 


Pirelli Diablo Rosso II     nemoj puno razmisljati....  sam ako se ne predomislis pa uzmas brigeston...........





abarth


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

aleksr6

i ja bi voleo da cujem,ali sve zavisi o kojoj danlop prica

Gilipter

Што Dunlop никада више?

abarth

Dunlop Qualifier sam dobio kao prve gume na motoru i klizale su kad god su htele, drvene. Prvo sam mislio da je do motora, kao ono nov motor jo¹ se nisam navikao i tako to, dok nisam stavio Metzeler M5 i preporodio se. Isto iskustvo je imao i drugar koji je prvo kupio Qualifier II sa kojim nije mogao da se sastavi pa je kupio Metzeler Z8. Na starom motoru sam imao Pirelli Diablo, pa Scorpion Sync, a sad sam na Metzeler M5 pa M3. Ni sa jednom od ovih guma nisam do¾iveo da bez najave i bez previ¹e forsiranja izgubi trakciju kao ¹to je na Dunlopu bilo redovno. Verujem da su Dunlop skuplji modeli dobri na stazi ili na nekom boljem asfaltu i na nekim drugim motorima ali meni se nisu dopale nikako. I jo¹ jedna stvar mi se nije dopala kod Dunlopa ¹to imaju zatupasti profil i veæu ¹irinu pa se te¾e spu¹ta u nagib, a i lako doðe do kraja.

Jefta

Evo na gsxr-u sam imao Dunlop Roadsmart sport-touring gumu, i fantasticno je drzala po suvom, a bilo je lepih obaranja, a i kada je bilo vlazno bez vecih problema sam vozio, naravno prilagodjeno voznji po mokrom. Presle nekih 15000 i mogu sigurno jos nego kanarinac hoce da menja.
Sada na fazeru imam Roadsmart II koje bi trebalo da u svakom pogledu budu bolje od prvih, i ovo sto sam do sada vozio me je prilicno iznenadilo, ni jednom nisu pustile na hladnom asfaltu, ali pravi test dolazi sa lepsim vremenom i mnogo vecim temperaturama. Sledeci set obavezno opet Roadsmart II sem ako ne izbace Roadsmart III
Za njegov motor koji je gsr600 kapiram da mu ne treba sportska guma, vec neka touring koja ce mnogo vise trajati.

Nisam koristio pireli, ali ja sam odusevljen Dunlop Roadsmart gumama, i I i II.


Kanarinac

Ma moze ona jos mozda 1000km. Sa strane je kao nova, ali po sredini sare skoro nema. Zamenim i ne razmiljam

Milos

Trenutno vozim Pirelli Diablo, i prezadovoljan sam, odlicna guma. Lepo drzi i na suvom i na vlaznom asfaltu. A i ne jede se prebrzo. Preporuka

mrxfon

Meni se Dunlop Qualifier extra pokazao, drzala je ko blesava sve do 9-10.000km, ali to je odlicna kilometraza za tu gumu.
U zadnje vreme vozim samo Bridgestone, nekako mi je najoptimalnija i za putovanja i za krivine.

WOLVERINE

Mislim da nemoze da se poredi sa Pirelijem...

Gilipter

Налетео сам на Pirelli Diablo Corsa 3, 3CT, веома повољно и вероватно ћу њих узети.

ЯЭВОЛУТИОН

a posle ces da kukas kako ti je guma po sredini otisla za 7000 kilometara.......mnogo toga zavisi i od pritiska pneumatika i nacina voznje...nekome neke gume dobre a nekome ne valjaju....jednima ne drze u krivini a drugima se brzo jedu, dok treci kukaju po kisi....nema idealne gume....nema ni najbolje na svetu u svim uslovima....i nece je ni biti.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gilipter

Е јеби га, таман сам "пресекао" и ти ме опет тераш да размишљам :) И шта сада да радим? :)

UFF


Gilipter


Jefta

uzmi ove bridzstonke 016 namontiraj i pevaj.

Gilipter

да је 180 узео бих одмах