Glavni meni

BMW F800GS utisci....

Započeo davidoff, 06 Februar, 2013, 09:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

davidoff

Aj da cujem sta imate da kazete za ovaj bike...dobio sam "ponudu koju ne mogu da odbijem" za jedan primerak iz 2009 godine sa 20k km na satu... ;D

Ne trosite vreme sa citiranjem tema jer sam ih vec sve prelistao...
We won't forget you Marco....


Jefta

Zovi Minu ima nada broj. Ona ih je terala sluzbeno :-)

davidoff

Znam procitao sam sta je imala da kaze o njemu na drugom forumu...zanima me jos neko misljenje nekoga ko ga duze vozi...ono sto sam uspeo da nadjem i vidim svi ga voze sezonu i prelaze na ADV-a ili obicnog 1200GS-a....
We won't forget you Marco....


Jefta

Svaka cast za izbor u svakom slucaju. Bice mnogo ljubomornih ljudi na forumu ako pazaris eFa :)

davidoff

Jos nista nije reseno...svasta moze da se desi...
We won't forget you Marco....


UFF

Ja cu da budem srecan a ne ljubomoran zato sto cu i ja da ga uzmem pre ili kasnije
Probao ga samo na kratko i bio iznenadje sto se tice odziva na gas u prvoj brzini, rita se bre i skace kao ktm
Svidja mi se sto sa njim mozes i na put i na neki laksi off a odlican je i za grad jer je uzak a visok i po meni to je najlepsi enduro motor ikad napravljen
A rekoh da cu da budem srecan jer cu onda mozda moci da ti ga uzmem i malo duze ga provozam :D

davidoff

Dogovoreno... :D

Prvi plan je bio 1150GS ADV ili 1200GS ali finansiska situacija je vrlo nezavidna pa samim tim moram da pravim kompromis i trazim nesto cenovno prihvatljivije....kao sto sam gore naveo dobio sam dobru ponudu od poznatog prodavca pa sam u velikoj dilemi a moram sto pre da presecem...
We won't forget you Marco....


Major


davidoff

Lako je to reci...a tesko odluciti....
We won't forget you Marco....


doktor

Veoma mi se svidja i razmislicu o tome da ga kupim kada budem prodao Stroma.
Moj prijatelj, belgijanac, koji veoma cesto dolazi na Balkan, a veliki je moto putnik, vozio je prvo F 650 GS, pa je posle kupio R 1200 GS ADV, pa ga je prodao i kupio F 800 GS. Nesto vremena putuje sam, nesto sa zenom. Posto sam i ja zainteresovan za taj motor, bas sam pricao sa njim o utiscima i cini mi se da taj motor ima sve ono sto meni treba. Zicane felne sa prednjim tockom '21, dovoljno jak da putna brzina bude pristojna (mada mnogi koji su imali priliku da uporede kazu da ima kraci/ostriji prenos od velikog GS-a), adekvana kolicina prtljaga za dvoje, jedna od najmanjih tezina u klasi i konacno super mala potrosnja sto na turu od par hiljada km nije zanemariva razlika.
Pravi adventure allrounder. Mozda za svaku pojedinacnu stvar postoji bolji bike, ali u mom slucaju mi se cini da je prilicno all in one.

edit: evo i Uff ima slican utisak kao i ja.
Bikers work is never done!

UFF

Da eto doktor me podseti da potrosnja ne prelazi 5 litara :)

inace 1150 i 1200 me ne interesuju ni na poklon da mi ih daju jer su preteski i presiroku i treba da se rvem i bijem sa motorom dok se provlacim po gradu a da dam tolike pare i polacam registraciju za motor koji cu samo jednom do dva puta godisnje da isteram na neki dalji put van srbije mi je besmisleno

davidoff

I ja sto sam stariji vise razmisljam glavom da ne kazem novcanikom...realno taj F zadovoljava 99% moji potreba + malo trosi + je skoro duplo jeftiniji,ali srce je i dalje vezano za ADV-a...nadam se jednog dana biti i to....Mislim da sam na ivici da odlucim...
We won't forget you Marco....


Zeljkamp

#12
Jos nisi kupio, pa sta cekas?! ;D

Citat: davidoff poslato 06 Februar, 2013, 09:27
..ono sto sam uspeo da nadjem i vidim svi ga voze sezonu i prelaze na ADV-a ili obicnog 1200GS-a....
Posle F800 jedino logno resenje je kupovina motora koji si naveo.

Oleg je vozio F800 GS i ima samo reci hvale. Dosta sam sa njim pricao o tom motoru. On je imao1200ADV koji je slupao i kupio nov crno zuti F800. Njega je vozio oko 1-2 godine i ponovo kupio ADV. Kaze da je F800 odlican motor ali da je za njegove tadasnje potrebe 1200ADV u svakom segmentu za klasu bolji i da se zbog toga vratio na njega. Na F800 se najvise zalio na zastitu od vetra. Kupio je sve moguce i nemoguce vizire i dodatke koji su poboljsali situaciju ali nije uspeo da napravi zastitu koju je imao na ADV-u i koja mu je falila.  

Mikka je takodje imao F800 i jos uvek je zaljubljen u njega...
TwinZ Auto & Moto

davidoff

Cekam limun...pojma nemam nisam nocas oka sklopio... :D


Sto se zastite od vetra tice mislim da na lokalu i auto-putu do 120-130km/h nije problem,ovaj primerak koji gledam ima difuzore za vazduh i veliki vizir pa i to do nekle resava taj problem....
We won't forget you Marco....


Zeljkamp

Javi se na PP ako ti bude trebao Mikin broj da ga pitas sta te interesuje. On je svoj vozio za sve pare. Imao je i 1200 tako da ti moze reci razliku.
TwinZ Auto & Moto

UFF

kome smeta vetar taj ne treba da vozi motor
znate automobili imaju sofersabnu i prozoere koje mozes da zatvoris

Andreja

Jbt, kucam post pet puta i bri¹em.
Poku¹ao sam da uporedim F800 sa mojim XT-om IAKO GA NISAM NIKAD POSEDOVAO NITI PROBAO.

+ Br¾i, jaèi, mnooogo bolje koènice i ogibljenje, sigurno je udobniji, bolja za¹tita od vetra...
- Dosta komplikovaniji, te¾i...

Ovo ka¾em zato ¹to sam mojim XTom potpuno zadovoljan, smeo bih opu¹teno da krenem na put oko sveta sa njim, ako ne¹to rikne, najverovatnije bih znao to da popravim, volim da koristim manje kori¹æene puteve, ¹to znaèi da su mi praktièno i brzine od 40km/h ok, ako padne, podignem ga i nastavim dok sa F800...

... Verovatno bih putovao dosta br¾e i vi¹e bih koristio puteve sa frekventnijim saobraæajem, ako mi crkne elektronika, mogu samo da zovem pomoæ i da spremim finu kintu, ako mi motor padne, u najavi se 'vatam za glavu ¹to sam ogrebao onu prelepu ¾utu farbu itd. :D

Hteo sam reæi da je motor vrhunski ali da mi XT trenutno vi¹e odgovara jer jo¹ nisam ni na¹u zemljicu proputovao, mo¾da mi jednom u buduænosti bude trebao br¾i, "bolji" motor (navodnici su zato ¹to je to relativno, nekome je bolji MZ jbg), pa kad se stvori ¾elja i uslovi, pa¹æe jedan F800GS :)

R1200GS mi je manje zanimljiv, prete¾ak je i preglomazan, a i èujem da su popravke jako skupe  [neslusam], dok je osamstotica taman, ne verujem da postoji bolji sve_u_jednom motor :D

Ako ima¹ uslove, ne razmi¹ljaj i uzimaj. ®ivot je suvi¹e kratak da ne bismo kupovali sve ¹to po¾elimo :)

Samo ga pogledaj  [balavi]


Jbt, koliki tekst napisah a nikad nisam ni seo na motor  [rofl]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

gogo42

Trenutno jedino motocikl koji bih pozelio !!!!   [thumb_up]
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

pit



          Da je lep lep je to sigurno....i jediino od BMW -a sto se meni svidja....veliki plus sto ima lanac a ne kardan i stoje paraleleni tvin .Kolko sam pratio utisce o njemu zalili su se ljudi na usko i neudobno sediste.
         O off-roudu sa njim moze da se nada samo neko ko nikad nije vozio off-roud...jer motor koiji je tezak preko 180 kila sa tecnostima nikako ne moze u off -roud....ali bez obzira na sve mislim da je odlsan bajk.....jos da je japanac i bio bi savrsen.

UFF

Evo ga pit konacno :)
nema teme o bmw-u bez njega

kad se kaze offroad ne misli se na hillclimb vec na bilo koji put ili staza koja nije asfaltirana
npr meni ne pada na pamet da se drkam motorom po nekim kaljugama i planinama pa cak i da ima samo 50kila

misli se konkretno na puteve koje vidis u drugom delu ovog snimka

BMW F800GS - on & off road test



i mislim da se sasvim lepo moze voziti i van puta i da ako biras puteve i ne preterujes sa gasom onda ti tezina nece previse smetati

AltRider Off Road Riding Impressions of BMW F 800 GS - Product Review
BMW F800GS offroad
BMW F800 gs test off road



sve dok si normalan i ne padne ti na pamet da pokusas sa njim ovo

http://ftwcompany.files.wordpress.com/2010/02/hillclimb_bikest1.jpg