Glavni meni

U Pargu na more - okolo naokolo

Započeo srx, 05 Februar, 2013, 18:48

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

srx

Niko nista da napise u ovom delu foruma pa reko aj da podelim moje planove sa vama i da se malo posavetujem. Dakle uplaæen aran¾man za moju dragu i moju malenkost u Pargi, sopstveni prevoz naravno  :D Plan manje vi¹e ide ovako. Po¹to aran¾man poèinje 31.08.2013 krenulo bi se jedno nedelju dana ranije. Prvo je u planu svraæanje do rodbine u Hercegovini (Gacko). Ostati tamo dva tri dana zatim otiæi do Podgorice na par dana i odatle bi se preko Albanije spustili u Grèku. Kad stignemo tamo nemamo nekih velikih unapred smi¹ljenih planova ali svakako ne mislimo sedeti na jednom mestu 10 dana  :) Povratak naravno ne bi bio istim putem nego planiramo do Ohrida i verovatno tamo provesti dva nocenja(npr). Odatle bi krenuli lagano kuæi. Ono ¹to bih ja voleo da èujem jesu neki saveti i preporuke kojim putem iæi ( do Podgorice nema mnogo polemisanja jer sam vec vise puta isao i znam napamet svakojake puteve). Najvi¹e me interesuje taj put od Podgorice do Parge preko Albanije. Takodje nebi bilo lo¹e da podelite iskustva vezana za taj deo Grèke, gde otiæi, ¹ta obiæi itd. Vremena ima na pretek do polaska al nema veze  [cheers]
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

dzimika

Ono sto sam ja primetio da ko god je isao do grcke preko albanije isao je preko ohrida, koliko sam ja razumeo juzni deo albanije nije toliko urban pa nije pometno ici tim delom, pritom posto je retko ko isao pitanje kakvi su putevi, najcesce su svi isli tirana-elbasan-ohrid pa onda za grcku preko bitole
kad se predje granica ides na florinu pa planinskim putem koji su dosta dobri u grckoj prema jezeru Kastoria pa pored jezera do egnatia odos ili ti u prevodu put za jadran :D
pa onda mozes da picis tim putem do igumenice i da se spustis niz obalu do parge, taman mozda vidite neke zanimljive plaze usput

farbach

ovo je komsiluk Parge.
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,105.0.html
ako te interesuje jos sta pitaj, tamo sam domaci.

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

doktor

Ja uopste ne bih izbegavao juzni deo Albanije, deluje mi bas zanimljiva, bas zbog toga sto nije urban.
Bikers work is never done!

srx

Ja sam malo izgleda sav naopak posto bas volim da idem gde niko ne ide tako da mi se svidja ideja kroz Albaniju "uz more". Sto se puteva tice ne smeta mi dok bas nisu neke rupetine da upadnes ceo u njih. Izabrali smo Pargu jer je jako lepo mirno mesto a po ceni nesto povoljnije od Lefkade koja je takodje bila u opticaju. Bas smo hteli taj deo Grèke i Jonsko more. Za lefkadu smo procitali da je u zavisnosti gde odes skuplja i da je losiji smestaj. Mada sa druge strane neke od kako kazu najlepsih plaza se nalaze upravo tamo. Srecom pa je sat vremena voznje od Parge. Da se vratim na put i zavrsim ovaj post i procitam temu o Nikopolisu i Asheronu. Put od Podgorice do Parge sam ovako nekako zamislio al da li je izvodljiv (normlano i bezbedno) ne znam.

Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

dzimika

albanija nije bas toliko opasna ali iz nekog razliga mnogi izbegavaju juzni deo jer koliko sam shvatio tamo se nalazi najvise uzgajivaca :D
a bolja ti je opcija da ides od Vlore isto uz more jer put po brdima koji si izabrao vrlo cesto ne bude asfaltan :D
a i u albaniji ima odlicnih plaza :D

srx

Sad sam skontao da sam se zeznuo. I mislio sam tim putem uz more al se garmin pravi pametan i ako ne prekontrolises odes gde bas i nisi planirao :D Evo izmena
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

Cale

Ja isao letos.ZR-Ulcinj.Preko Zabljaka.Zatim otisli do Ohrida preko Tirane i Elbasana i na Ohridu bili tri dana.Odatle zapalili na Sitoniju ( Sarti ).I tamo bili tri dana pa krenuli kuci.Sarti, Solun,MK,Vranje i spavanje na Gocu.Poslednji dan sa Goca preko Kraljeva za ZR.Evo ti Skenderbegov trg u Tirani :
http://youtu.be/Fz7m5i8WLtE

srx

Po¹to bi i¹li preko Bosne onda bi najverovatnije ®abljak otpao mada je toliko lepo da mo¾da dodamo jos malo okolo naokolo na sve :D ©to se povratka kroz Srbistan tièe planirali smo izbeæi auto put i iæi ovako nekako kao sto je na slici. Iskreno nisam i¹ao tim autoputem i ne znam kako je al ne¹to nemam ni volje da vidim. Vi¹e mi se sviða malo du¾i put.  Inace Video sam taj snimak iz Tirane ;)


[attachment deleted by admin]
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

pit


         Ovo sto si nacrtao nemozes da prodjes bez 7-8 sati voznje do Beograda ...i to ako pozuris.

srx

Koliko vidim od Ohrida do Nisa ima 400km. Ako dodjemo do Nisa oko 11 tih 7-8 Sati nece biti problem. Duge ture u km i vremenski mi ne predstavljaju nikakav problem ;)
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

ranko

Citat: srx poslato 05 Februar, 2013, 22:27
Za lefkadu smo procitali da je u zavisnosti gde odes skuplja i da je losiji smestaj. Mada sa druge strane neke od kako kazu najlepsih plaza se nalaze upravo tamo.

Kolika ti je ta razlika u ceni ?

Ja sam ovo http://www.sangiovanni.gr/HomePage/tabid/71/language/en-GB/Default.aspx platio oko 30-40e dan prosle godine ( Pocetak tj prva nedelja Jula ... valjda ne secam se :) )

PS. 2011 i 2012 sam bio na Lefkadi... i vec razmisljam kako da zeznem zajebaniju polovinu pa da opet idemo :)


UFF


pit

Citat: srx poslato 06 Februar, 2013, 13:20
Koliko vidim od Ohrida do Nisa ima 400km. Ako dodjemo do Nisa oko 11 tih 7-8 Sati nece biti problem. Duge ture u km i vremenski mi ne predstavljaju nikakav problem ;)

            Ruta koju si postavio nije nesto atraktivna a put je ocajan....ako vec oces da potrosis tih 7-8 sati mnogo bi bolje bilo da krenes Nis -Svrljig-Knjazevac-Zaajecar-Negotin-Kladovo...pa djerdapskom magistralom i preko Srebrnog jezea izadjes na Pozarevac.ASko nisi prosao obavezno da ides ...po meni je djerdapska magistrala mozda najatraktivnija deonoica za voznju motorom.A i put je solidan.

Hohštapler

srx, ako ovo izvede¹ faca si!  [clapp]
Ovako ne¹to ja planiram veæ dugo vremena, samo para nema...

Obavezno da vidimo posle slike, utiske, detalje!
Pratim.   [watching]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ranko

Citat: UFF poslato 06 Februar, 2013, 17:20
ne ides ti nigde ranko sine, sjebo si se  :D
bolje se obuj da ne nazebes

mislio sam karavanom :)

iiiii... valjda ce da mi da da vozim :)

iiii valjda ce da mi da na moru malo:)

PS. Upravo se cuo sa Nenom... jbt nisam se sisao od Novembra :) ... veceras ostavljam vaucer

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mkt


srx

©to se tièe razlike u ceni izmedju Lefkade i Parge ne mogu se taèno setiti. Bila je neka mala razlika ali razlika u smestaju za recimo iste pare je bila velika. Plus idemo u Pargu u proverenu vilu tako da nemamo brige oko toga. U svakom sluèaju æe jedan ili dva dana biti izdvojeni da se provoza oko Lefkade, okupa na nekim od pla¾a itd..

©to se tièe povratka kroz Srbiju, Ðerdapsku magistralu sam obisao (Bilo bi lepo da se setim da napravim putopise...) i slazem se da je predivna li za to bi morali vec ubaciti jedno nocenje vise. ©to koliko vidim nije ne izvodljivo jer bi se mo¾da moglo prespavati na Rtnju ili blizoj okolini :D Ja sam samo okvirno naveo kuda bih otprilike voleo da prodjem i svi predlozi o boljim i lepsim putevima su dobrodosli i ako je izvodljivo bice usvojeni.

A ovo æe se izvesti sigurno jer je Aran¾man uplaæen i neæe propasti sigurno. Ja bi samo da od mora napravim ne¹to vi¹e. Pare æe svakako biti vrlo uticajne ali æu se potruditi da sve sto isplaniram i ostvarim ;) Takoðe æu se veæ nekako naterati da odradim putopise dosadasnjih pute¹estvija..
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)