Glavni meni

U Pargu na more - okolo naokolo

Započeo srx, 05 Februar, 2013, 18:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika

Citat: pit poslato 06 Februar, 2013, 17:25
Citat: srx poslato 06 Februar, 2013, 13:20
Koliko vidim od Ohrida do Nisa ima 400km. Ako dodjemo do Nisa oko 11 tih 7-8 Sati nece biti problem. Duge ture u km i vremenski mi ne predstavljaju nikakav problem ;)

            Ruta koju si postavio nije nesto atraktivna a put je ocajan....ako vec oces da potrosis tih 7-8 sati mnogo bi bolje bilo da krenes Nis -Svrljig-Knjazevac-Zaajecar-Negotin-Kladovo...pa djerdapskom magistralom i preko Srebrnog jezea izadjes na Pozarevac.ASko nisi prosao obavezno da ides ...po meni je djerdapska magistrala mozda najatraktivnija deonoica za voznju motorom.A i put je solidan.
put nije da je ocajan nego je kao led, mi smo isli tuda kad smo se vracali sa borskog jezera letos, toliko je klizavo da ceo motor kliza ako udjes brze od 20kmh
nisam se vozio na klizavijem putu od 2009 na zakintosu

andrej, nije potrebno nesto puno para bar ne mnogo vise u odnosu na ono sto platis za standardno letovanje a ides busom i preko agencije
ako izuzememo deo preko bosne koji srx planira, krenes preko cg, durmitor obidjes pa se spustis do boke preko trebinja i onda niz more do ulcinja (jedan ili dva dana putovanja po izboru) pa onda od ulcinja do grcke preko albanije (malo poranis da predjes albaniju preko dana) spustis se do parge pa u neki smestaj, tu mozda 2, 3 dana i onda jos 3-5 dana na lefkadi, a povratak delom preko egnatia odos pa se iskljucis prema florini pa dalje preko grane preko bitole na ohrid, tamo jos 3 dana i onda kuci, za gorivo oko 300e i za smestaj jos mozda toliko, za hranu mozda jos toliko a mozda i manje

uglavno, 2010 preko agencije izaslo nas je 650e, 2011 samostalno sve 700e stim sto smo isli na ohrid u povratku :D ukupno 2400km

Milos

Ja bih poslusao Pita, kada je u pitanju ovaj deo kroz Srbiju. Ovim putem koji si postavio ces se smoriti strasno. Preko Kladova ima vise, ali zato je uzivancija svaki kilometar...

mrxfon

Ja sam bio pre 2 god u Pargi, ali nisam isao motorom, tamo smo iznajmili skutere.
Imas dosta toga da se obidje, ali nikako nemoj da zaobidjes Aheron. Burazer i ja smo pesacili uz reku oko 1.5h, do dela gde se uliva jos jedna reka u Aheron i veruj mi neces zazaliti. Voda je ledena da se ne lazemo, ali naviknes se posle 15-20min. Na pocetku ti bude hladno tamo gde je voda ispod kolena, ali kasnije nivo se podize i preko glave, ima par delova gde moras da zaplivas, ali sve to ostaje u drugom planu, mesto je carobno.

Imas dosta lepih plaza od Parge prema Igumenici, ako volis cistu vodu i male zavucene plaze, a ako preferiras one duge pescane onda od Parge prema Prevezi.
Mi smo skuterima obisli malte ne svaku plazu od Igumenice do Preveze. E da, obidji i onu tvrdjavu, mislim da je u selu Agia, pogled je fenomenalan.
Mi smo isli i u Necromanteion, to je kao neki stari grad koji je predstavljao ulaz u svet mrtvih, ali to slobodno mozes da preskocis, jer nema sta da vidis.

Ako treba jos koja informacija tu sam.

srx

Vreme polaska se polako blizi ali sa malom izmenom plana. Zbog ne planiranih promena ispita u septembarskom ispitnom roku morali smo promeniti termin ali i krajnju destinaciju. Nov termin je od 08-18 avgusta, mesto Metamorfozis na Sitoniji. U povratku su planirana dva noæenja u Ohridu (18-19). Parga æe na ¾alost morati da saèeka sledeæu godinu. Uz promenu plana smo dobili i dru¹tvo tako da ne idemo sami, sad nas je èetvoro, odnosno dva motora. Ako neko ima bilo kakvih preporuka ¹ta obiæi u ovom delu Grèke nek napi¹e. Isto tako bilo koje sugestije i predlozi su dobrodo¹li. Koliko sam uspeo videti onaj deo Grèke oko Parge je mnogo zanimljiviji ¹to se obilazaka tièe ali ¹ta je tu je...
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

pit

Sitonija je cela sigurno jedna od najajtraktiwniji delowa Grcke.Imas stotine neurbanizowani plaza gde mozes da budes sam.Moj faworit na Sitoniji je bez premca Sarti i predeli izmedju Sartija i Neos Marmarisa oko 40 -ak km ...maltene netaknuta priroda.

dzimika

sarti je odlicna plaza i obavezno otidjite tamo, ima jos par malih plaza na samom vrhu prsta, stim sto do nekih ide samo makadamski put ali vredi ih obici definitivno

srx

Makadam nije problem a svakako planiramo obici bar jedan krug oko Sitonije :)
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

pit

Citat: srx poslato 26 Jul, 2013, 17:25
Makadam nije problem a svakako planiramo obici bar jedan krug oko Sitonije :)

Od Nikitija do Nikitija u krug imas cirka oko 12o km.

srx

Ajd jos jedno cuveno pitanje. Da li da vadim medjunarodnu ili ne? U sustini je kao potrebna(verovatno pise tako da bi nam uzeli novce) ali u stvarnosti koga god da sam pitao nikom niko nikad nije trazio. Zeleni karton moram izvaditi zbog Makedonije al ako ne moram medjunarodnu vrlo rado bi je preskocio.

A za krug oko Sitonije, pa nije 120km nikakav problem, pozerska oprema + kaciga i milina :)
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

pit

Meni niko nije trazi medjunarodu dozwolu nikad...na granici ti ne traze ni obicnu ...policiju sam wido par puta...jednom prilikom powratka oko Soluna sam sreo jedan policijski auto i u Makedoniji prilikom powratka sam wido jednu patrolu.
        Generalno najwise drkaju policajci kod nas i u C.Gori...u Bugarskoj  fala bogu nema wise( a bili su zajebani za 10 e).

dzimika

na ulasku u mkd gledaju pasose i zeleni karton, u grckoj najbitnije da imas pasos ne traze ni saobracajnu od motora a kamoli nesto drugo
nemoj bacati pare bez veze

Che

Meni nikada, ali nikada ni motorom ni kolima niko nije trazio medjunarodnu vozacku dozvolu. Tako da ne bacaj pare za dzabe.
Ako ides na Sitoniju mozes i da izbegnes MKD, duze je ni celih 50km.

http://goo.gl/maps/3oPLW

dzimika

ja cu najverovatnije tuda u septembru, ne pada mi na pamet da dam 3000din za zeleni karton, jeftinije dati par evra za vinjetu u bugarskoj, bar je taj kraj kroz bugarsku

srx

Da ne planiramo dva tri dana u Ohridu nebih sigurno vadio glupi zeleni karton, ovako mislim da æe ipak trebati :) A nije iskljuèeno da se kasnije ove godine skokne i do BIH tako da æu lak¹e podneti ¹to moram da platim tu glupost.
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

Lazic

Citat: dzimika poslato 29 Jul, 2013, 09:14
ne pada mi na pamet da dam 3000din za zeleni karton, jeftinije dati par evra za vinjetu u bugarskoj, bar je taj kraj kroz bugarsku

Jo¹ jedna tipièno srpska pljaèka raje, taj papir je samo dokaz da ima¹ plaæeno osiguranje, trebalo bi da ne ko¹ta ni¹ta...:o [facepalm] Jo¹ ¹to im je izgovor za podizanje cene, ka¾u da je porastao broj ¹teta u Bosni i Makedoniji, pa æe ovako valjda da demotivi¹u raju da uop¹te ide van zemlje kolima...:o [facepalm][facepalm]

srx

I ba¹ je sluèajno ostalo da mora za Makedoniju kuda skoro svi idu u Grèku... Srbistan   [thumb_down]
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

dzimika

sva sreca pa do grcke moze preko bugarske i albanije :D sve zavisi u koji deo ides :D
iskreno isao bih na ohrid ali mi se ne ide kolima jer je put dosta los u par navrata, pogotovo ohrid-gostivar pa cu najverovatnije da svratim do banskog na dan ili 2 ako budem isao za grcku

srx

Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

dzimika


srx

Hvala, evo stali u Predajane da jedemo i teramo dalje. Slika za sada nema jer nema ni sta da se slika
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)