Glavni meni

Poliranje plastike, vizira kaciga, vizira motora.

Započeo Polirko, 23 Januar, 2013, 10:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Polirko

Kao ¹to je u naslovu navedeno, radim poliranje plastiènih delova motora, vizira kaciga, ¾migavaca, ¹top svetala, itd... Vrste plastike koje se mogu raditi su: akril (klirit), polikarbonat (leksan) i ABS. Ono ¹to ne mo¾e su uglavnom plastike koje lièe na one sa pijace, polipropilen, polietilen i dr. Takva vrsta plastike je ona na cross ili enduro motorima. Ne mogu da tvrdim da je na svim, ali ta plastika ima svojstvo da se lako savija i vraæa u prvobitan polo¾aj ¹to je odlika plastike tipa polietilen i polipropilen. Ne poznajem ba¹ sve vrste plastike a ima ih dosta.

Do sada sam odradio dosta vizira, ¹to od kaciga, ¹to od motora, neke izbledele ¾migavce... Do sada su svi klijenti bili zadovoljni mojim radom, a nadam se, i ubuduæe :)

Ovde mo¾ete videti deo onoga ¹to sam radio u albumu "Poliranje plastike i auta":http://www.facebook.com/Polirko

Eventualna pitanja mo¾ete uputiti ovde, na mail: [email protected] ili na telefon 063 548 156

Taraba

Aj sad, dok nisu krenule maèke da ti upadaju u oglas, odakle si i koliko ko¹ta poliranje vizira kacige?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dzimika

znao sam da si lazicev rod ali vizir od kacige se ne polira vec menja, nije da ne moze ali veruj mi da nije dobro za oci

Taraba

E čuti kad nemaš pojma jel znaš?!? :P

Viš da čovek polira vizire kaciga, a ja imam izgreban vizir koji hoću da sredim.
Obzirom da je nov 30e, interesuje me koliko će me košta da ga on ispolira na fabričko stanje.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Kanarinac

To i mene zanima. Vizir na rezervnoj kacigi je sjeban pa bi valjalo da se sredi malo

WOLVERINE

Citat: Taraba poslato 23 Januar, 2013, 12:17
E èuti kad nema¹ pojma jel zna¹?!? :P

Vi¹ da èovek polira vizire kaciga, a ja imam izgreban vizir koji hoæu da sredim.
Obzirom da je nov 30e, interesuje me koliko æe me ko¹ta da ga on ispolira na fabrièko stanje.

Na frabricko stanje nemoze nikad.....  priblizno moze uvek....

WOLVERINE

Citat: dzimika poslato 23 Januar, 2013, 11:56
znao sam da si lazicev rod ali vizir od kacige se ne polira vec menja, nije da ne moze ali veruj mi da nije dobro za oci

Upravo tako..... dodje do periodicnog prelamanja... napolirao sam ih stotinu i na svima isti problem...

Lazic

Citat: Taraba poslato 23 Januar, 2013, 10:56
Aj sad, dok nisu krenule maèke da ti upadaju u oglas, odakle si i koliko ko¹ta poliranje vizira kacige?

D¾ukelo, ne prati¹ na èasu, èovek se lepo se predstavio, doveo ga je Kiza73, ti¹inèina bre...:P


@polirko('ebem te u nick):
Stavi ovde slika, inaèe pu¹tam Tarabiæa aka Du¹icu na tebe...:P :D

Kanarinac

Ja bih kod mene da se uklone ogrebotine. Mnogo mi rasipa svetlost. Kapiram da gore od toga nece biti

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

@¾alosna sova(bolje nego kanarinac):
Hoæe, jer su moderni viziri u vi¹e slojeva, pa kad polira¹, mora¹ sve da oguli¹ inaèe se ne vidi nikako... Probao...[facepalm] A kad skine¹ sve, dobije¹ obiènu plastiku i ¹to ka¾e Darko, prelama svetlo blentavo...[hello]



@geypadawan iz mirijeva/lazarevca:
ti nisi merodavan...:P (c) by misa pei...:D

Polirko

Citat: Taraba poslato 23 Januar, 2013, 10:56
Aj sad, dok nisu krenule maèke da ti upadaju u oglas, odakle si i koliko ko¹ta poliranje vizira kacige?

Iz Novog Kne¾evca sam, a jednostrano poliranje vizira je 500 dinara.

Polirko

Citat: Kanarinac poslato 23 Januar, 2013, 12:53
Ja bih kod mene da se uklone ogrebotine. Mnogo mi rasipa svetlost. Kapiram da gore od toga nece biti

Pa da, to je ono zbog èega se radi poliranje, da se elimini¹e rasipanje u ¹to veæoj meri. Odgovorno tvrdim da se elimini¹e bar 90% toga. Problem nastaje kasnije u toku odr¾avanja i kori¹tenja kada se to polako poène vraæati. U kojoj meri, to zavisi od naèina odr¾avanja.
Ja savetujem prethodno vla¾enje vizira da bi se ¹to vi¹e omek¹ale kojekakve naslage + da se vizir bri¹e sa ultra finom mikrofiber krpom koja se koristi za brisanje naoèara + topla voda (eventualno par kapi teènosti za odstranjivanje masti ili specijalizovane teènosti za odr¾avanje vizira).




Lazic

mnogo si ti ne¹to ozbiljan, opusti se malo, ovde nema nikog starijeg od 17 godina...:D

Polirko

#14
Citat: Laziæ poslato 23 Januar, 2013, 12:55
@¾alosna sova(bolje nego kanarinac):
Hoæe, jer su moderni viziri u vi¹e slojeva, pa kad polira¹, mora¹ sve da oguli¹ inaèe se ne vidi nikako... Probao...[facepalm] A kad skine¹ sve, dobije¹ obiènu plastiku i ¹to ka¾e Darko, prelama svetlo blentavo...[hello]


Na ¾alost, prilikom poliranja vizira za¹tita mora iæi dole. Svi ste svedoci da ta za¹tita i nije ba¹ opravdavala svoj naziv u potpunosti jer se i pored nje vizir o¹teti. Ona "pauèina" koja prelama svetlost se svakako pojavi, zar ne?

Ono ¹to razlikuje mene od ostalih poku¹aja poliranja je zavr¹nica. Svi mi znamo da uzmemo ¹mirglu i o¹mirglamo vizir :-)

Polirko

Citat: Laziæ poslato 23 Januar, 2013, 13:21
mnogo si ti ne¹to ozbiljan, opusti se malo, ovde nema nikog starijeg od 17 godina...:D

Ja sam ozbiljan èo'ek, sem ¹to sam zakleti roker, koji uz to svira gitaru, peva, komponuje autorske stvari, voli da pije, imao nekada motor (APN4 i Jawa, hehe)... Ipak, ako se radi o poslu, moram pokazati malo ozbiljnosti :-)

dzimika

nasao si gde ces da budes ozbiljan :D

u svakom slucaju, ja sam probao da sredim ogrebotine i sredio sam ih ali tek kad sam kupio novi vizir ja sam progledao :D

ali oci su vase pa vi birajte :D

KIZA73

Sve preporuke za Polirka. Moj vizir ikoji se peskira na hondi jos od '95. godine i sav je bio pozuteo i matirao je doveo u skoro fabricko stanje. Naravno na prvi pogled koji je i najbitniji. Dubinska ostecenja ne mogu da se poliraju i pukotine od uvijanja. Ko bude previse zagledao, to jest na drugi pogled, dobice prst u oko  ;D
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

zemunboy

A sad objasni zasto ne mozes da poliras PP plastiku? :D

Taraba

PP mo¾e da se polira. Ispolirao ja neke plastike na KTM-u.
©mirgla od 330 do 2500 i finalno poliranje suvom magiènom krpom (jbg nemam one fensi sunðere za poliranje)
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?