Glavni meni

KAMINI???

Započeo gmum44, 02 Januar, 2011, 22:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

gmum44

Kao sto naslov kaze kamini!!! :D
Zeleo bih da napravim tj da mi se odradi kamin u kuci! [thumb_up]
Da li neko zna neke cene , majstora ili bilo sta vezano za tu temu! [neampojma]
HVALA! [thumb_up]
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

gmum44

Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

Gašpar

Ja volim klasicne kamine, ali ovo mi je skrenulo paznju  [dunce]


http://www.namestaj24.com/articles/moderni_kamini.html

SHUM@Rz

Ja imam jedan na gajbi....... nem trenutno sliku ali nabavicu
Mislim da mi je ovaj sto si postavio malo bzvz.....

DebeliZmaj

ja bi u gajbi radije drzao pechenjaru da se tako
izrazim, neshto u cemu mozesh obrneh nesto
nego klasichan kamin :) ... coveche .. zamisli samo ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jerej

U Maradiku ima baba koja zida kaljeve peci i kamine. Nema muskarca koji moze da se meri sa njom. Kad sam video sta radi, umal nisam pao u nesvest...  [glavazid]  :D

DebeliZmaj

te zidane zovu kaljava pec ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Dragan_kineziolog

'Vako je u mene. Klasika. Moze omanje janje u njega da se metne ;D ;D ;D
Inace je planirano da se mogu dva pileta staviti. Lagano se izgradi, nije skup, a fin i funkcionalan. Ispred njega stavis telecu kozu i milina  [dancing]
Tezak je zivot nas nindzi

DebeliZmaj

sad jedno skroz ozbiljno pitanje
da li neko koristi to kao vurunu ?;)
ono prasetina, jagnjetina, pilici ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gašpar

Eee ovo se meni svidja  [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]


DebeliZmaj

hm.. ovo na adi ???
elem... alo ovo je za malo veci prostor ..
mada je zakon ono za jagnje neko .. uf
...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gašpar

Citat: DebeliZmaj poslato 03 Januar, 2011, 01:35
hm.. ovo na adi ???
elem... alo ovo je za malo veci prostor ..
mada je zakon ono za jagnje neko .. uf
...

Zmaje, to je neizvodljivo. Pa cela kuca bi se usmrdela od jagnjeta ...

DebeliZmaj

pa dobro onda prase...
sigurno ima neki ``usis`` vazduha iznad
pa nek smrdi ... moja je nije tudja ... kad idesh
tom logikom ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kengur

Pre neki dan su napravili kamin u Carapicevom brestu(kafana, hotel na Avali).. .Kostao je 3000e, i izgleda sasvim ok... Ima funkciju grejanja, tj greje i on sam a greje i radijatore tj greju radijatori pomocu njega.
Na njemu postoju opcija za jagnje, pragnje i ostalo....
Kaze majstor da je "kucna" varijanta 1500 evra...

childga

#14

noam chomsky

djapo kamini...meni radio, ekstra profi...treba da mi radi jos jedan tako da cu ga vidjati ponovo s proleca
lepota prirode je refleksija lepote nauke

SHUM@Rz

Citat: Kengur poslato 03 Januar, 2011, 01:57
Pre neki dan su napravili kamin u Carapicevom brestu(kafana, hotel na Avali).. .Kostao je 3000e, i izgleda sasvim ok... Ima funkciju grejanja, tj greje i on sam a greje i radijatore tj greju radijatori pomocu njega.
Na njemu postoju opcija za jagnje, pragnje i ostalo....
Kaze majstor da je "kucna" varijanta 1500 evra...
Pa ja to imam kuci samo bez pragnjeta i prasera i jhagnjeta ali moze da se ubace neke sniclice... cevapi, krilca i sta ti ja znam sve..... cak sam i krompir bario....

Gremlin

Prilicno sam se informisao o kaminima dok sam renovirao stan, imao sam jednog klinca Bosanca majstora koji je sve uradio po mojoj zelji i nacrtu. Zabava je kostala oko 2000 Eura - kljuc u ruke.

E sad ima tu vise mudrolija i fizike/matematike oko kamina koje treba znati, nije sve bas jednostavno tipa "sazidas sam, i on radi". Najvazniji je dimnjak i dovod svezeg vazduha. Najbolje ako je za kamin predvidjen poseban dimnjak fi 300 ili 20 x 20 cm. Takav dimnjak resava mnogo problema. Ako se kamin pravi uz stanu kao sto je kod mene bio slucaj, onda se pribegava raznim trikovima: dve dimnjacke cevi se spajaju u jednu komoru ili kako odzacari to zovu "gace" ( podseca na boxerice) rusenjem zida izmedju njih, pa onda dim prvo ulazi u tu komoru gde se deli na dve dimnjacke cevi. Pritisak u dimnjaku mora da bude 8 paskala - u protivnom kamin nece raditi i izbacivace dim u prostoriju.

Takodje, da bi kamin radio kako treba mora da ima dovod svezeg vazduha - najbolje sa spoljnog zida kako sam ja to resio sa dve cevi fi 125 koje sa spoljnog zida, pa kroz pod (stan je bio u full renoviranju, pa je i pod bio podignut)

Vazno je i da kamin ima pomicnu klapnu na metalnoj "haubi" koja je iznad samog lozista, da kad nije u upotrebi ne bi vukao hladan vazduh. Za otvore za dovod spoljnog vazduha treba napraviti neke zatvarace, a moze i obican novinski papir, jer i kroz njih opasno duva kad kamin nije u upotrebi.

Samo loziste mora biti uradjeno po nekim propisima i standardima da bi dobro radilo, sve ostalo je estetika i svako pravi onako kako mu se svidja.

Pecenje bilo cega otvorenog (rostilj, razanj) nije preporucljivo posto ce se usmrdeti cela kuca, natalozice se masnoca i kamin ce zauvek grozno smrdeti, a postoji i opasnost da se ta natalozena masnoca zapali i napravi haos. Ali zao moze da se posle dobrog lozenja od par sati u kamin ubaci sach (crepulja) sa mesom, krompirima, prebrancem. Treba paziti i cesto okretati, jer temperatura u kaminu ode i na 400 stepeni.

Eto, toliko od mene...ako treba jos nesto tu sam...

[cheers]

Kengur


Gremlin

Citat: Kengur poslato 03 Januar, 2011, 10:44
Daj sliku... :D

Evo, evo. Dodjes pivo sto sam sad morao da ga slikam...bilo mi lakse nego da rondam po arhivi...