Glavni meni

U oktobru dosadno pa idemo na manji put

Započeo Sasa0101, 06 Januar, 2013, 22:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Sasa0101

Ja i Mirko drugar iz Valjeva nismo imali gdje da idemo kad su se susreti zavrsili. Razmisljali smo gdje da idemo. Pao je dogovor da odemo do Zasavice jer ja nisam nikad bio pa sam hteo da vidim kako je tamo.
Ja sam morao da krenem kasnije jer sam morao da radim do 5, a Mirko je otisao ranije.
Meni iz Bijeljine nije trebalo puno da stignem do Zasavice i da nadjem kamp koji je bio skup za nase mogucnosti.
Ja poneo samo 20ak eura, a kamp je 6 eura po osobi i 3 po satoru.

Joker

A koliko ima od Bijeljine do Zasavice?
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

symon

Op¹te je poznato da tamo razvaljuju s cenama...

Sasa0101

Od Bijeljine do Zasavice malo oko 30ak km.


A nisam znao za cene i ovi stp su isli nisu nista rekli.

Sasa0101

Mirko je stao nekoliko kilometara ranije da peca na savi, posto voli vise to nego voznju. Ja nisam ljubitelj ali zanimljivo mi je u malim dozama.  ;D
Ja to nisam znao i nisam mogao da ga dobijem na mobilni odmah pa zamalo da se ne nadjemo. Kad smo se culi on meni objasnjava gdje je ja sam mislio valja sad naci gdje je skrenuo. Ali sreca neka kafana kod Jefte ili tako nesto je propala i ostala mi je u secanju.
Kad smo se nasli on me je odveo do svog mesta gdje peca preko nasipa pa u sumu gdje i neke drvosjece rade svoj posao. Jedva motorom se spustili do tamo.

Sasa0101

Tu smo se dogovorili da kampujemo na obali Save ali ne tu nego na nekom boljem mestu gdje je on bio ranije tog dana pecao.
Ja sam bio govorio da odemo preko puta Zasavicinog kampa ima lepa livada i drvo veliko pa meni bi lepo mesto za kamp.

Sasa0101

Tamo gdje je nas odveo nisam video kako je mesto jer je vec pao mrak pa sam tek ujutro dobro pregledao okolinu.
Nije uopste bilo lose. Lep pejzaz. Ali pre nego sto smo otisli tamo ja sam otisao do najblize prodavnice da kupim nesto za rostilj.
Kad sam pakovao stvari neke zene sedile ispred prodavnice i jedna me je pital jesam li ja panker. Vidio sam da se neke pijane ili lude pa sam samo rekao da nisam i otisao sam.
Zapalili smo vatricu ali nikako da nadjemo drva koja smo trazili sa baterijom sto imam na kljucevima. Tako da je vatra gorila svako malo kad nadjemo drva.

Sasa0101

Sedeli smo i pricali, ispekli smo kobasice i neke virsle. Tad sam rekao da moram da kupim stolicu pecarosku za sedenje koju on vec ima, a ja se mucio sa nekim busnim dusekom koji sam poneo da ne sedim na zemlji. Nije da sam se vrtio citavo vreme dok smo bili napolju. Bilo je zima ali ne strasno pa smo bili do kasno. Vec tad smo primetili da nam se na satore nakupilo rose i sa unutrasnje strane.

Sasa0101

Ujutro sam bio mokar po glavi i nogama jer ti djelovi su mi dodirivali sator. s unutrasnje strane su bile kapljice vode od rose i valjda mog disanja. Od cega god se to vec stvara. Sreca sunce kad je obasjalo osusilo je sator brzo, a Mirko je malo vise morao da ceka njegov sator. Mada smo morali da sacekamo da se popne iznad drveca da nas obasja. Tek ujutro sam video na kakvoj smo njivi. Znao sam da na njoj jer smo presli preko nje da dodjemo do kamp mesta.

Sasa0101

Citavo jutro smo mogli da cujemo pucanje svuda okolo, pocela sezona lova pa se ljudi raspucali. Taman kad smo se spakovali da idemo iz sume se pajavi se 10ak lovaca.
Prodje i neki brod tegljac koji izgleda da celi noc i dan ide gore dole niz reku. Posle pakovanja krenuli smo najzad u Zasavicu.

sremac

prelepo je treba otici videti, trebali ste otići i brodogradilišta , i iskopina u SM :D inalce oko 100km od bga. . .
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Sasa0101

Kad smo stigli nisam bio bas odusevljen jer sam ga zamisljao drugacije iz prica sto sam cuo. Ali je bilo lepo mesto ipak.
Kad smo dosli mislili smo da je zatvoreno jer nije bilo nikoga osim nas. Unutra smo isli kod nekog broda gdje vozaju turiste po reci.
Vodostaj je bio mali pa niko nije mogao da ide na reku. Svi camci za iznajmljivanje su bili na suvom, a neko nam rece da je tu mulj dubok oko metar.

Sasa0101

Posle smo isli na kulu. Dobar je pogled odozgo slikao sam malo nas i panoramu citavu odozgo.

Sasa0101


Sasa0101


Sasa0101


Sasa0101

#16
Posle smo otisli u restoran da popijemo pice. Posto smo vec sve videli, a ostao nam je jos citav dan, tako da smo odlucili da odemo do Guceva jer grupa bajkera iz Bijeljine su otisli tamo da rostiljaju. Pa posto smo bili gladni resili smo da ih nadjemo.
To je jos put od 60ak kilometara. Odmarali smo jednom i brzo stigli. Dobar je put cak mozda i blize tuda za mene od puta kojim obicno idem.
Kod Loznice je Mirko dao gas i uskoro nisam ga video. Kad sam stigao do skretanja za Banju Koviljacu njega nije bilo i predpostavio sam da je tamo vec otisao ali kad sam stigao njega nije bilo nigdje i nisam mogao da ga dobijem na mobilni.
Cekao sam ga neko vreme pa sam na kraju seo u centru da ga sacekam i tad me je on nazvao ali nismo se sporazumeli i on je nastavio da vozi dalje i stigao do Malog Zvornika jer nije gledao znake nikako.  ;D

Kad se okrenuo i stigao u Banju odmah smo krenuli na Gucevo. Na putu tamo prestigli su nas neki bajkeri za koje smo saznali kad smo stigli do spomenika da je jedan od njih na netu nasao grupu paraglajdera koji ce da ga povedu na spustanje sa Guceva. Neznam koliko su platili to zadovoljstvo.

Uspeli iz drugog puta da polete. Ja sam mislio da ce pasti sa litice prvi put jer da se padobran nije rasirio dobro.

Sasa0101

#17
Posle smo otisli do Hotela ispod spomenika gdje su Bjeljinci trebali da rostiljaju. Mirko do tad je morao da ide kuci pa sam ja sam otisao da ih nadjem. Dok sam ja stigao pola njih je otislo, a ostali su samo 3-4 bajkera iz MK Duhovi. Pa sam sa njima sedeo i najzad jeo malo. Nisu rostiljali nego su kupili suvovine koja je bolja nekad od rostilja. Ne i sad. Hehehe
Kad su Duhovi krenuli kuci hteli su prvo da idu do spomenika pa onda kuci.
Ja posto sam vec bio otisao sam pravo kuci.
Slikao sam nekoliko slika na Gucevu i najzad kod kuce.  [yahoo]


Ovo mi je prvo pisanje putopisa i mozda je malo detaljnije ali tako ja volim da pisem.  :P
Nadam se da ce vam se svideti.

micko_13

Jedan savet za ostale sto se tice Zasavice,ja sam iz Sremske Mitrovice i mogu vam reci da je to mesto samo prebudzena prica nista specijalno,magarci,koze,svinje,krave,nista sto niste videli!!!Ima taj brodic i to je to,jedino sto im je lepo jeste pecenje,al brate deru sacuvaj boze...voznja do Zasavice je prilicno dosadna iz bilo kog dela da dolazis,jer je to ipak Srem,da nam nije nase lepe Fruske Gore nebi se mi naucili vozati hehehhe...izvini prijatelju sto sam ti upao u putopis samo sam izneo svoje misljenje [cheers]

CBRR1

Ovo je previse adrenalina za mene dok citam i gledam ovo... :o