Glavni meni

gsxr 750

Započeo metarex, 05 Januar, 2013, 23:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

metarex

89. godiste, 95 hkm od toga 60 hiljada mojih. prerada u fightera...
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

mkt


Dutchman


Toma RR

Od kog motora je zadnji rep ? Predobar motorr  [clapp]

djolevidak


Andreja

Izgleda prejebeno. U startu je lep¹i od 95% ostalih jer ne koristi "onu" streetfighter masku :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kengur

R1, 00/01 ako se ne varam...

metarex

rep R1 99. samo on pase na gr77b po sirini
zadnja viljuska 6oo k1
zadnja felna gsxr1100
svetlo yamaha mt03
kompletna yoshimura 15 cm kraca
zadnji amortizer öhlins
federi u vilama öhlins
paljenje dyna 2000
rezervoar prevaren za usis vazduha (ram air experiment)
ima jos par sitnica da se urade...
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Hurricane

..kao npr sajlu kvaèila da sakrije¹?
¹alim se..
kombinacija za divljanje.. valja-valja  [thumb_up]

metarex

Citat: hurricane poslato 10 Januar, 2013, 12:27
..kao npr sajlu kvaèila da sakrije¹?
¹alim se..
kombinacija za divljanje.. valja-valja  [thumb_up]

sto se sajle tice nemam neke velike mogucnosti, nemam je gde ali razmisljao sam da mu nabacim hidrauliku...
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Hurricane

...gore izmeðu vila i kroz ram do neke voðice koju bi nekako nabud¾io uz desnu ivicu hladnjaka sa unutra¹nje strane, pa dalje dole tik uz blok?


metarex

Citat: hurricane poslato 10 Januar, 2013, 14:13
...gore izmeðu vila i kroz ram do neke voðice koju bi nekako nabud¾io uz desnu ivicu hladnjaka sa unutra¹nje strane, pa dalje dole tik uz blok?


vec probao i ne ide. ostaje mi sao hidraulika ili da probam da okrenem rucicu menjaca kontra i da je provucem sa leve strane tako da je sa desne ne vidis  ;D :P ;D ;D

neeeee stvarno, ako neko ima kakvu dobru ideju bio bi mu zahvalan
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

djolevidak


srbac

Dobar ti je filter za vazduh... he he he

metarex

Citat: srbac poslato 11 Januar, 2013, 00:43
Dobar ti je filter za vazduh... he he he

experimentisen nesto sa ram air sistemom a da bi to funkcionisalo treba ti odredjena zapremina airbox-a. e sad, posto oklopa na kojima su bili vazdusni kanali vise nema, rezervoar je preradjen tako da ce sada sistem usisavati vazduh odozgo. e, posto tako nesto nema da se kupi mora da se pravi i budzi. ali za njega sad nemam vremena posto je sad GS na redu.
p.s.
fali mi i jedan sraf na nosacu auspuha kod fussraster-a  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Dutchman

ma bruka , samo josh neki dobar prednji blatobran i zlo i naopako ... ali mi se dja i ovako

Vladamir

Od zapremine airbox-a i precnika usisne surle na njemu zavisi ti rezonantnost usisa, sto ima veze sa radom motora na nizim i srednjim obrtajima. Da bi imao efikasan ram air efekat odnosno nadpritisak u usisu koji mozes da iskoristis, potrebne su prerade na karburatorima ili drugi karburatori koji mogu da rade kako treba u uslovima podpritiska i nadpritiska.

Nadam se da ces uspeti.

Prerada je interesantna, mozda bi jedino korman umesto heblova bio bolje resenje.

Cestitke i sve najbolje!

metarex

Citat: Vladamir poslato 14 Februar, 2013, 15:00
Od zapremine airbox-a i precnika usisne surle na njemu zavisi ti rezonantnost usisa, sto ima veze sa radom motora na nizim i srednjim obrtajima. Da bi imao efikasan ram air efekat odnosno nadpritisak u usisu koji mozes da iskoristis, potrebne su prerade na karburatorima ili drugi karburatori koji mogu da rade kako treba u uslovima podpritiska i nadpritiska.

Nadam se da ces uspeti.

Prerada je interesantna, mozda bi jedino korman umesto heblova bio bolje resenje.

Cestitke i sve najbolje!

tacno tako. jos ima da air box nebi trebao da bude veci od 8x radna zapremina, nebi trebalo stvarati turbulencije, onda duzina usisnih guma na karburatorima (yamaha R1 ima samostelujuce) itd itd.. treba malo vise vremena za experimentisanje
inace ram air funkcionise tek na vecim brzinama jer tek onda imas odgovarajuci pritisak
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Damnmoto

tek sada videh ovo bas je do 00 mnogo mu dobro cuci far i rezervoar je monstrumski dobar
svaka cast