Glavni meni

Suzuki GS850G prerada

Započeo metarex, 05 Januar, 2013, 22:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Plazma Keks

ja znam sta se pokvarilo

juga


juga

Al' sve sto se pokvari moze i da se popravi!!!

ЯЭВОЛУТИОН

po onome si opisao nedostaje goriva.....prvo moras da utvrdis da li na dva cilindra...ili na jednom.....i na kojim cilindrima......ili varnice.....ili kompresije.....nista nisi dao kao referencu...

a. proveri kompresiju na sva cetri cilindra
b. proveri intezitet varnice na sva cetri cilindra
c. proveri kaoji cilindri ne rade.....poli grane vodom i gledaj koji ne susi....mada ja to radim laserskim termometrom..

a onda nas iznenadi pitanjem.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

U jeee,laserski digitalno..lako je biti majstor sa alatom,aj budi majstor bez alata..

ЯЭВОЛУТИОН

moze.....aj ti malo na visinu....ova zemlja utice lose na tebe....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 17 Januar, 2014, 16:39
po onome si opisao nedostaje goriva.....prvo moras da utvrdis da li na dva cilindra...ili na jednom.....i na kojim cilindrima......ili varnice.....ili kompresije.....nista nisi dao kao referencu...

a. proveri kompresiju na sva cetri cilindra
b. proveri intezitet varnice na sva cetri cilindra
c. proveri kaoji cilindri ne rade.....poli grane vodom i gledaj koji ne susi....mada ja to radim laserskim termometrom..

a onda nas iznenadi pitanjem.

poskok ne zajebavaj!  [bejzbolka]
meni se cini da su karburatori u pitanju. al ajd redom
kao sto sam vec rekao pre stelovanja zazora radio na dva cilindra, 1. 4.
sad su zazori korektno nastelovani ( desni uopste nije otvarao ) sada radi na tri, drugi ne radi.
danas popizdio zbog zene pa nisam bio u stanju da raskopavam motor [zena] [prebicute]
prvi i cetvrti cilindar imaju varnicu. drugi i treci nisam jos pogledao iz gore pomenutog razloga...

ne moram da kvasim grane posto su umotane... samo pipnem i oma znam gde je vruce a gde ne.  ;D
znaci opipao i samo se 2. grana ne greje ostale da.
treba mi info kako da premerim bobine. kad to odradim onda mogu da skidam karburatore i da kopam dalje.kondenzatori bi trebali da budu u redu inace nebi palio ostala tri.
kad premerim bobine i ako je to ok. onda napadam na karburatore. to su VM29SS mislim da i tvoja katana ima iste. negde sam procitao da su problematicni za stelovanje.
za sada toliko informacija...
nastavak sledi
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

nemoze da radi bobina za jedan a ne za drugi cilindar.....u pitanju je waisted spark sistem....dakle na jednoj svecici varnioca ide od elektrode ka bloku a na drugoj od bloka ka elektrodi....za pocetak ukrsti svecice....pa onda ukrsti kablove....i nikada dve stvari u jedan mah....jedna po jedna.....i skini sabirnik od karburatora ka filteru......onda mozes da utvrdis zatvaranjem karburatora dlanom da li nedostaje goriva ili ima viska......

pozz
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

dragi dnevnice... e sad me je vec sramota... pise gore da u ovoj temi nije pisano preko 120 dana.... jbg...

nego danaske sam cackao po gs-u [yahoo] prvo sam duno u dovod goriva i gle! proradi drugi cilindar al prestade treci!!! [neampojma] [veryangry] ajd reko da dunem jos jedared kad ono proradi i treci!!! [yahoo] i radi ljuta masina al ne onako kako bi trebala... uzmem starter sprej i pocnem prskati po karburatorima da bi proverio dal ne falsiraju gde kad ono promaja ko mutava [facepalm] :'(  gume prema motoru se okamenile da ne moz biti gore i ne dihtuju vise.... od 4 kom samo jedna valja ostalo je za kantu.... e sad opet pauza dok ih ne narucim nove i ugradim

[hello]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: metarex poslato 14 Jun, 2014, 18:32
dragi dnevnice... e sad me je vec sramota... pise gore da u ovoj temi nije pisano preko 120 dana.... jbg...

nego danaske sam cackao po gs-u [yahoo] prvo sam duno u dovod goriva i gle! proradi drugi cilindar al prestade treci!!! [neampojma] [veryangry] ajd reko da dunem jos jedared kad ono proradi i treci!!! [yahoo] i radi ljuta masina al ne onako kako bi trebala... uzmem starter sprej i pocnem prskati po karburatorima da bi proverio dal ne falsiraju gde kad ono promaja ko mutava [facepalm] :'(  gume prema motoru se okamenile da ne moz biti gore i ne dihtuju vise.... od 4 kom samo jedna valja ostalo je za kantu.... e sad opet pauza dok ih ne narucim nove i ugradim

[hello]

ne pratis na casu

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,15277.0.html
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

druze ucitelju jel ovo vazi i za usisne gume izmedju karburatora i motora ili samo za one izmedju karburatora i filtera? meni su one prve stradale. ko plastika su i tako i pucaju...
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

ev da upisem koju rec da tema ne padne u zaborav. u medjuvremenu sam sredio usisne gumane stucne na karburatorima i sad bi to trebalo da je ok. kazem trebalo bi posto ga jos nisam palio posle montaze. danas sam imao na repertoaru da ga ponovo upalim ili da popravim kapiju u dvoristu posto mi zena trubi vec ko zna odkad da bi i to trebao duradim.... ubedila me je da je kapija bitnija.... [facepalm]
et... [hello]

Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

ЯЭВОЛУТИОН

zene umeju da budu jako ubedljive....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Jul, 2014, 22:41
zene umeju da budu jako ubedljive....

jbg kad imaju jak argumenat...il popravljas kapiju ili :drka: [neampojma]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Lazic

Nema sad "normalne" ¾ene da se javi da ka¾e kako je retardirano ucenjivati sexom, jer onda svi gube...:o  :( ;D

metarex

Citat: Laziæ poslato 20 Jul, 2014, 14:55
Nema sad "normalne" ¾ene da se javi da ka¾e kako je retardirano ucenjivati sexom, jer onda svi gube...:o  :( ;D

lazicu aj leba ti definisi normalno ;D ;D ;D ;D
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Lazic

zato sam i stavio pod znake navoda...:D Ja znam jednu takvu, ali i ona je daleko od normalnog...;D

metarex

Citat: Laziæ poslato 20 Jul, 2014, 15:01
zato sam i stavio pod znake navoda...:D Ja znam jednu takvu, ali i ona je daleko od normalnog...;D

tako je lazicu ljubi te brat!!! :-* :-*
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

Lazic


Hohštapler

"®enidba je pogubna po motociklizam"  ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.