Glavni meni

Kako je to nekada bilo

Započeo Gašpar, 02 Januar, 2011, 17:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Dobio sam ovaj snimak (hvala Marko), pa bih da ga podelim sa vama.

Ex YU '60 '70


Uspeo sam da prepoznam Vrsac na 2:51 pa do kraja, ako neko zna gde se odvija radnja do 2:51 neka podeli  [cheers]

elektronik

jedan deo ti je na uscu u malom boxugde se nekad besomucno vrtelo u krug,padalo i nalazilo mnogo bivsih devojaka a sadasnjih supruga...

Gašpar

Nasao sam jos neke klipove od Strasila sa motori.hr foruma, pa mislim da ne bi bilo lose da ih podelim sa vama.


Požega 1993 superbike PH (vol.1)

Požega 1993 superbike PH (vol.1)


Gašpar



Gašpar


rboban

#6
PRELUK - HR

Opatija GP from Le Cheval de Fer (1974 Yugoslavia GP)

Od 69 su se bodovale za SVETSKO prvenstvo, a 78 je prebaceno na GROBNIK
evo mali COPY/PASTE

Preluk - Kao ¹to je danas poznat po ”izlo¾bama” polovnih automobila, tako je nakon Drugog svjetskog rata Preluk postao slavan po ”izlo¾bama” motocikala… samo ¹to su tada¹nji ”izlo¹ci” bili promatrani u pokretu, a kljuèni faktor nije bila cijena koliko - maksimalna brzina…

Uz motociklistièke utrke, po kojima je postao legendaran, na Preluku su se odr¾avale i utrke automobila. I to ne bilo kakvih automobila, nego prave pravcate ”formule”. Svoj vrhunac ¹est kilometara duga staza je do¾ivjela 1969. godine kada se poèela bodovati za svjetsko prvenstvo, i njeni ”dani ponosa i slave” potrajali su do 1978. godine.

Naime, upravo ono ¹to je Preluk èinilo jednom od najatraktivnijih trkaæih staza na svijetu - 6000 metara uske asfaltne crte stije¹njene izmeðu mora s jedne i stijena s druge strane - èinilo ju je i najopasnijom. Zbog sigurnosti vozaèa i publike, 1978. godine velika imena ”oktanskog cirkusa” i publika koja se mjerila u tisuæama preselili su se na grobnièke ravince…

No, sjeæanja na vrijeme kad su danas pomalo zaboravljeni automobilistièki i motociklistièki asevi ”palili gume” na nikad pre¾aljenoj preluèkoj stazi i dalje ostaje ¾ivo, a mi æemo ga ”podgrijati” jednim video-uratkom ”dana ponosa i slave” iz 1974. godine.

I naravno GROBNIK... :)
Iz NAJboljih DANA!!!!

VN Jugoslavije 1989 (Yugoslavian Grand Prix 1989)
Ride It Like You Stole It

rboban

Tako da ako vas put nanese u Opatiju,
eto Vam prilike da za DJ vozite kuda su vozili svetski GP asovi!!!!
[klanjam_se]
Ride It Like You Stole It

gojko

Citat: rboban poslato 28 Februar, 2011, 15:46
Tako da ako vas put nanese u Opatiju,
eto Vam prilike da za DJ vozite kuda su vozili svetski GP asovi!!!!
[klanjam_se]
Pre 2 godine sam bio na Preluku i bila je auto pijaca.. Nisam siguran da bi se moglo jurcati po preluku tek tako...

farbach

Farbach prima pehar za trece mesto u 175 ccm.
Godina je 1987.

farbach

jos malo istorije

[attachment deleted by admin]

Gašpar


rboban

Citat: gojko poslato 28 Februar, 2011, 19:10
Citat: rboban poslato 28 Februar, 2011, 15:46
Tako da ako vas put nanese u Opatiju,
eto Vam prilike da za DJ vozite kuda su vozili svetski GP asovi!!!!
[klanjam_se]
Pre 2 godine sam bio na Preluku i bila je auto pijaca.. Nisam siguran da bi se moglo jurcati po preluku tek tako...
Mora da si pogodio vikend.........
I ne mora da se jurca, samo proci tuda, mirise na duhove GP-a!!!
Ride It Like You Stole It

aleksr6


rboban

Druze FARBACH moje uvazavanje, svaki pehar u staroj jugi je 7 puta znacajniji od svakog danas.... [klanjam_se]
Ride It Like You Stole It

Gašpar

Imam i ja nesto slika, nisu moje, nego sma ih prikupio negde po netu

Gašpar


Gašpar


Radanovic


mali_zmaj

e da se pohvalim ja sam bio,doduse kao posmatrac tad,kao klinac, na toj trci u rovinju 1990 godine!! moje prvo gledanje trka,ikakvih!!
jin-jang