Glavni meni

Elektrièni Motocikli

Započeo Quickie, 30 Decembar, 2012, 15:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

Citat: Kostiæ poslato 05 Decembar, 2020, 10:15
теорецки могуће мејера су отровали због ватеркара тесла је био мало паметнији па се није много курчио ко мајер



http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=1023.0
niko nema ¹to srbin imade

Kostić

кило курца и по метра браде ал оно што је буцко реко веома је могуће у теорији за праксу не знам нисам испробао али ме не би чудило да ниџа јесте и да је одустао ето има тај линк може мало да појасни тему и теорију


ЯЭВОЛУТИОН

ovo je sjajno ali fuel cell se ispituje vec dvadeset godna i ima ozbiljne mane...recimo u slucaju udesa kaboooom.....5g bi resio probleme jer udesa nebi ni bilo...jedino ih jebe kako da irvasima i kengurima ugrade 5g....i sta se desava kad pune mreza na momenat ili nesto baguje ili virus.....
nije problem fosilno gorivo...problem je potrosnja istog...a ona je u direktnoj srazmeri sa  potrosackim drustvom.....da bi se neko obogatio zagadicemo planetu a onda cemo smisliti nacin da je malo manje zagadjujemo ako bi se dodatno obogatili.
nekad smo ziveli sa jednim ili nijednim vozilom u porodici...sad svi imaju po tri....(ja imam sest ali ih ne vozim pa na taj nacin ne doprinosim zagadjenju)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: despic poslato 04 Decembar, 2020, 21:41
Daleko su kompjuteri od svojih limita...
ako znas kako se pravi procesor onda ces shvatiti da je to blizu limita po sadasnjoj tehnologiji a da nova jos nije na vidiu....inace je tehnologija bazirana na silicijumu pre dvadeset godina dostigla vrhunac...ovo sada nam prodaju muda za bubrege....po ceni bifteka
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

Sad malo zvucis ko zmaj...naravno da ne znam kako se prave procesori ali znam da odredjeni plugin nisam mogao da zamislim da koristim na c2d procesoru. Da ne pricam o mogucnostima koje taj plugin pruza. Skracuje mi vreme rada abnormalno. Nesto sto bi do pre samo 10 godina radio 2 dana. Sada mi treba 2 sata. Ne pricam o audio produkciji samo, video obradu da ne pominjem. Ne da ti treba  procesorcina za ozbiljan audio nego ne mozes ni da zamislis. Bilo je nemoguce da odradis kompletan sound za film od 15min u jednom projektu cak i sa i7 4te generacije.
Tako da, ne da nije ni blizu limita...ne da ima mesta nego fali jos mnogo. Znaci daj mi najbolji pc na trzistu trenutno, zagusicu ga garantujem i to sa samo malo advanced potrebama.
klasican divljak

DebeliZmaj

epic procesori 64 core 128 thred ... game change ...
videh skoro radnu stanicu sa plocom za DVA takva, 24 memoriske plocice prima do 3 TB memorije ... i tako ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

како да ти узме паре на свака три месеца ако неће да ти прода 1 мб па 2 мб па 3 мб једно је технологија друго је умеш да кликћеш да користиш програм који ти прода небо и земља технологија је од првог мегабајта односно од свог рођења првог удисаја у лимиту и нема даље до наредне технологије ако је уопште буде за сад је нема није рођена

despic

Ima analogna, al je mnogo skuplje i dugotrajnije
klasican divljak

PECA BMW

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Decembar, 2020, 14:43
epic procesori 64 core 128 thred ... game change ...
videh skoro radnu stanicu sa plocom za DVA takva, 24 memoriske plocice prima do 3 TB memorije ... i tako ...


i onda ce da ture 100 takvih procesora u mobilni telefon da bi radio YT i mogao da pusta 99K sliku u 10001 Fps u 12D tehnologiji :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

sasa ns 1

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 08 Decembar, 2020, 12:51
Citat: despic poslato 04 Decembar, 2020, 21:41
Daleko su kompjuteri od svojih limita...
ako znas kako se pravi procesor onda ces shvatiti da je to blizu limita po sadasnjoj tehnologiji a da nova jos nije na vidiu....inace je tehnologija bazirana na silicijumu pre dvadeset godina dostigla vrhunac...ovo sada nam prodaju muda za bubrege....po ceni bifteka
¾ivim od kompa i potpuno me zadovoljava neki pentijum iz 1997 sa hard diskom od 2.13 giga .Zato sam ga koristio do pre 3 godine i ka¾em medalja sa ¹tedljivost za Sa¹u.Nikad kvar.Nebi ga menjo da nisam nov dobio povoljno.Naravno najeftiniji.

despic

Svaka tebi cast, al sa tvojim kompom ja ne bih mogao mesecno za kiflu da zaradim :)
klasican divljak

SSZGO

naravno da su baterije sadasnjost i buducnost. ja vozim monocikl brzinom od 75kmh i prelazi 100km. ide brze od mnogih kola i motora....
tesla prelazi 500-1000km na jednom punjenju a puni se 45 min na brzom punjacu. da ne pricamo o performansama koje su daleko ispred  motora na benzin

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

bucko

#233
Posle voznje elektricnog auta ovi sa sus motorima dodju ko taljige
jedino ga jebe ladno vreme,smanji mu domet za trecinu

DebeliZmaj

kad uz autoputeve i glavne saobracajnice po gradu dignu tesline tornjeve za
bezkontaktni prenos napona na daljinu ... tad ce sve biti elektrika ili alakrtika sa nekim malim
sus motorom cisto da moze dopuni elektricni akumulator do prvog punjaca...il dokne izbacis solarni panel
al opet solarni panel dok cena onoj pro opemi sto se tura na sateLJite ne padne jedno 100.000 puta nize
su bzvz izvor ... i tako
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

PECA BMW

Citat: bucko poslato 02 Februar, 2021, 10:30
Posle voznje elektricnog auta ovi sa sus motorima dodju ko taljige
jedino ga jebe ladno vreme,smanji mu domet za trecinu

to su prevazisli , nema vise veze sa temperaturom
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Ivicat

Ja i bajs kad vozim, stavim neku cegrtaljku da se cuje  ;D. Za mene, neizostavni deo uzivanja u autu/motoru je zvuk. Jedna od najlepsih stvari kada krenem i onda 2000, 3000, 4000 obrtaja. Svaki put mi vrati osmeh na lice. Pa nastavim 5000, 6000 i onda vec moram da saltam.

PECA BMW

jes tako dok jednog dana ne prelomis i kazes
" ma jebes ovo podmazuj lanac , menjaj ulje , servisiraj i kao volim zvuk a ove baterije idu ko nevreme , pa ja bi da se vozim ne da slusam "
i onda stadijum kad i druge krenes da ubedjujes kako su baterije bolje i kako si bio u zabludi , a one naj tvrdje gledas da uvatis na ekologiju i zdravlje .  ;D


[rofl]  [rofl]  [rofl]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bucko

Citat: PECA BMW poslato 02 Februar, 2021, 19:58
Citat: bucko poslato 02 Februar, 2021, 10:30
Posle voznje elektricnog auta ovi sa sus motorima dodju ko taljige
jedino ga jebe ladno vreme,smanji mu domet za trecinu

to su prevazisli , nema vise veze sa temperaturom

Nisu
najefikasniji su izmedju 15 i 25 stepeni
ovo su podatci za smart eq



Real Range
between 70 - 160 km
City - Cold Weather   105 km
Highway - Cold Weather   70 km
Combined - Cold Weather   85 km
City - Mild Weather   160 km
Highway - Mild Weather   90 km
Combined - Mild Weather   115 km

https://ev-database.org/car/1132/Smart-EQ-fortwo-coupe