Glavni meni

Elektrièni Motocikli

Započeo Quickie, 30 Decembar, 2012, 15:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Andreja

Ja sam ranije bio strogo protiv. Ni sada ih ne volim ali ako jednog dana, u buduænosti budem mogao za MALE pare da uzmem ne¹to elektrièno, brzo i da nije mnogo ru¾no, ¹to da ne, bole me dole. Stoji to da nema ni¹ta lep¹e nego kada motor smrdi, trese, èuje se i ima karakter :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hohštapler

....pizdu mater...  ne mogu da naðem sad... ne znam gde sam proèitao da ih je neki elektronski sve drao,  navodno ovo je jedna od trka gde el.  motor ima debO primat nad benzincem, prvo max brzina nije toliko bitna, nema dugih pravaca,  bitniji je veliki obrtni momenat od konja¾e ¹to je glavna radna karakteristika el. motora, em je uspon em izlazak iz ¹urnaEst krivina.
plus,  benzinski motori (atmosferci)  ozbiljnu muku muèe sa promenom nadmorske visine, navodno pri vrhu imaju 30% manje snage od onog na startu.
i ameri su jedini koji su ovu prièu sa el.  motorima shvatili komercijalno (ko i sve do sad)  i poku¹avaju da razviju tehnologiju i stvore brendove kroz trke.

...a èak je i HD izbacio el. motor.
(kontam sad æe verovatno naredni vek da ¾vaæu taj agregat,  po¹to ovaj do sad ¹to  prodaju proizvode od poèetka 20. veka  ;-) ... "american tradition" za buduæe nara¹taje.  )
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Radanovic

2013. je pobjedio elektrièar , i to ovaj ...



pro¹le godine pobjedila Kawa ZX10R ... 2 sekunde bolje vreme nego ¹to je ovaj elektrièni imao godinu dana ranije
a rekord dr¾i Multistrada 1200 ... 6 sekundi bolje vreme od Kawe



Citat: Andrej_Hotstepper poslato 14 Februar, 2015, 00:30
....znate ko je ove godine osvojio Pikes Peak? 
a ove godine se jo¹ nije vozilo  [rofl]

Hohštapler

....zna¹ ¹ta sam mislio... ;-)

kawa pobedila? definitivno benzinci posustaju... :-P
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Kod elektro motora je problem samo napajanje: baterije koje su sad pustili u prodaju su kabaste i te¹ke spram kolièine autonomije ( ?!  [rofl]  ) koju pru¾aju.   Ne znam koliko se zaista daleko oti¹lo u tom pravcu pa se samo ne pu¹ta u prodaju, a koliko se jo¹ problema mora re¹iti. Èitao sam veoma malo na tu temu, razne vrste æelija, prototipovi, ali realno pojma nemam.    [neampojma]

Kad se to re¹i, elektromotor ima buduænost.

MADA, koliko znam, dizel motor ima veæi stepen iskori¹tenja energije od elektro motora. Dok god se struja pravi lo¾enjem uglja (ili fisijom), dotle æe golf 2 dizel za mene biti najekolo¹kije vozilo na svetu!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


rtaku

Citat: Slaninar poslato 14 Februar, 2015, 12:38
MADA, koliko znam, dizel motor ima veæi stepen iskori¹tenja energije od elektro motora.

Lo¹e si èuo.. elektro preko 60% benz-dizel oko 15%

UFF

smorili su vise svi sa ovim farom od mt-03 hoce li vise da dizajniraju nesto novo originalno jebem mu mater?

Hattrick

Citat: Slaninar poslato 14 Februar, 2015, 12:38
....Dok god se struja pravi lo¾enjem uglja (ili fisijom), dotle æe golf 2 dizel za mene biti najekolo¹kije vozilo na svetu!  :)

Ima tu itekako istine.

Slaninar

Citat: rtaku poslato 21 Mart, 2015, 23:34
Citat: Slaninar poslato 14 Februar, 2015, 12:38
MADA, koliko znam, dizel motor ima veæi stepen iskori¹tenja energije od elektro motora.

Lo¹e si èuo.. elektro preko 60% benz-dizel oko 15%

Hvala za ispravku.  [thumb_up]   
Ka¾u "èovek se uèi dok je ¾iv (i opet glup umre)".  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

djolefer

Nego gde ima da kupim bateriju za skuter.. Treba mi da bude 48v i 1000w.. 12v preko 15 ah
:D

Lazic

Citat: Slaninar poslato 14 Februar, 2015, 12:38
MADA, koliko znam, dizel motor ima veæi stepen iskori¹tenja energije od elektro motora. Dok god se struja pravi lo¾enjem uglja (ili fisijom), dotle æe golf 2 dizel za mene biti najekolo¹kije vozilo na svetu!  :)

Ne, ne, ne, gre¹i¹ silno sinko, fisijom se dobija ubedljivo najèistija struja...;D Dok ne doðe do havarije reaktora, onda vi¹e nije ba¹ èista...:o ;D

Radanovic



Saroela SP7
180 ks, 200kg, 250km/h

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 24 Mart, 2015, 10:57
Citat: Slaninar poslato 14 Februar, 2015, 12:38
MADA, koliko znam, dizel motor ima veæi stepen iskori¹tenja energije od elektro motora. Dok god se struja pravi lo¾enjem uglja (ili fisijom), dotle æe golf 2 dizel za mene biti najekolo¹kije vozilo na svetu!  :)

Ne, ne, ne, gre¹i¹ silno sinko, fisijom se dobija ubedljivo najèistija struja...;D Dok ne doðe do havarije reaktora, onda vi¹e nije ba¹ èista...:o ;D

Zar fisija ne ostavlja dosta radioaktivnog otpada?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Citat: Slaninar poslato 08 April, 2015, 08:03
Citat: Laziæ poslato 24 Mart, 2015, 10:57
Citat: Slaninar poslato 14 Februar, 2015, 12:38
MADA, koliko znam, dizel motor ima veæi stepen iskori¹tenja energije od elektro motora. Dok god se struja pravi lo¾enjem uglja (ili fisijom), dotle æe golf 2 dizel za mene biti najekolo¹kije vozilo na svetu!  :)

Ne, ne, ne, gre¹i¹ silno sinko, fisijom se dobija ubedljivo najèistija struja...;D Dok ne doðe do havarije reaktora, onda vi¹e nije ba¹ èista...:o ;D

Zar fisija ne ostavlja dosta radioaktivnog otpada?

OStavlja ali je ralativno lako re¹iv.
Radioaktivni otpad se deli u vi¹e grupa, nisko, srednje i visoko radioaktivni.
Nisko su ti odeæa i neke stvari koje se koriste a koje su ozraèene, mali problem ali ima dosta.
Srednje su neki instrumenti, filteri, uglavnom ne¹to ¹to sakuplja èestice a nije samo gorivo.
Poslednje je samo gorivo, nuklearni izvor. To jeste problem, ali ima ga malo i postoje metode odlaganja koje to re¹avaju (u burad, pa zalivanje nekim materijalima pa odlaganje u napu¹tene rudnike...)
Sve ove emisije su skoro zanemarive ako se uporedi sa jednom recimo termoelektranom koja tro¹i ugalj... ili ne daj bo¾e mazut.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

..najbitnije je da radioaktivni otpad ne utièe na klimatske promene koje prete da nas istrebe..

..taj otpad bi sav trebalo bacati negde van na¹e atmosfere, negde daleko u kosmos..

Slaninar

Citat: hurricane poslato 08 April, 2015, 09:52
..najbitnije je da radioaktivni otpad ne utièe na klimatske promene koje prete da nas istrebe..

..taj otpad bi sav trebalo bacati negde van na¹e atmosfere, negde daleko u kosmos..

Mislim da je to previ¹e skupo - puno energije treba da se teret izbaci iz atmosfere. Tone i tone otpada treba odneti van doma¹aja Zemljinog gravitacionog polja. Kad ka¾em skupo mislim na resurse, ne novac. Nisam siguran da bi to bilo ekolo¹ki bolje re¹enje od zatrpavanja u stare rudnike i slièno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

djolefer

,a ja bi to sve lansirao na neku drgu planetu i gotova prica,mozda na sunce??   :F
:D

Lazic

Ta radijacija od otpada potièe od rude uranijuma koja postoji u zemlji i gle èuda, takoðe je radioaktivna, ¹to æe reæi, posle nekog vremena priroda æe se opet autonivelisati... ;D

juga

Sve te prièe o zagadjivanju planete je samo naèin da se proda ne¹to novo, kobajagi ne¹kodljivo. Nafte ima za jo¹ samo 50 god., (  tu prièu prièaju zadnjih 50 god., a nafte nikako da nestane). Nafta i ugalj zagadjuju, nuklearke su opasne zbog radijacije solarne elektrane  zakanjaju sunce , vetrenjaèe kradu vetar, i zauzimaju zemlji¹te, hidroelektrane pregradjuju reke i menjaju strukturu flore i faune u okolini... sve je to : obrni okreni dupe ti pozadi!!!