Glavni meni

Elektrièni Motocikli

Započeo Quickie, 30 Decembar, 2012, 15:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Svaka tehnologija skupa kad se pojavi. Nije ni automobil bio dostupan proleterijatu do èika Forda.
Tr¾i¹te diktira ¹ta æe za¾iveti. Jednostavno, elektro automobil - motocikl na baterije jo¹ uvek predstavlja korak unazad, pre svega u autonomiji vo¾nje, i zbog toga ne mo¾e da za¾ivi. Kad re¹e taj problem, progutaæe SUS motor preko noæi.

E sad, druga je stvar ¹to elektro vozilo sa baterijama to nikad neæe moæi da re¹i, al goriva æelija mo¾e, i te kako.
Kompanija Packard-Bell veæ godinama prodaje konvencionalne sisteme gorivih æelija, i to bukvalno modularni sklopovi, veliæine kutije od cipela (malo veæi), jedino ¹to su jo¹ uvek skupi, i njihovu primenu koèi dostupnost vodonika kao goriva... (mada ima i onih koji rade i na metan...)
Trenutno se svi trude da pojeftine dobijanje vodonika pomoæu posebnih katalizatora, poku¹avaju da prekopiraju prirodne precese...

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Tomislav

Evo malo fotki na temu el motocikala!

[attachment deleted by admin]

Radanovic



Italijanski CRP za sledeæu godinu izbacuje model Energica Eco .
135 ks , max brzina 240 km/h , cijena oko 19.000e

juga

Da malo podignu autonomiju, tj da smanje vreme punjenja baterije...... !

ЯЭВОЛУТИОН

nema auspuh nisam zaintresovan......N.A.N.Z.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

juga

Æe naprave auspuf u obliku zvuènika!!!

Slaninar

Mislim da je to sve pitanje novaca. Pouzdanost se tempira (garancija plus jedan dan). Kapitalizam to diktira - da se popravke uèine neisplativim i da se menja èim otplati¹ kredit. Znaèi ostaje samo ¹ta æe proizvoðaèi izraèunati da im se vi¹e isplati. Kada to postane elektrièni bajk - ima da za¾ivi u roku od odmah. Kao ¹to se danas svi kunu u disk koènice, èak i ABS, tako bi se brzo ljudi izdresirali da ne mogu zamisliti "moderan motocikl" bez elektro motora. Èim stasa par generacija tinejd¾era uz  to  - za manje od 10 godina. Samo kako velike kompanije izraèunaju da treba poslovati.

Ima tu i geostrate¹ki momenat - izvori¹ta nafte, ko ih kontroli¹e i ¹ta planira s tim. Je li sme da se napravi dovoljno autonomno prevozno sredstvo na neko drugo gorivo? To su isto pitanja.


Inaèe lièno vi¹e volim miris benzina i zvuk, ali volim i Golfa 2, pa nema nigde nov da se kupi - ka¾u da nije ekolo¹ki da vozi¹ jedan auto 30 godina.  :)


P.S. kad se spominje struja - imam jo¹ na vikendici kosilicu sklepanu od starog motora hard diska za veliki server - preko 30 godina. ©ljaka od devedeset i neke.  Nije ¹tucnula.  Stara motorna se raspala, motor ne voli kad se retko pali i ne odr¾ava, pa je iskori¹ten taj ram, toèkovi i montiran elektro motor. Da poslu¾i. Evo, nikako da crkne (valda nisam urekao). Sve sam molio Boga da se sjebe, da ne moram taj kabel vuæi, ali RADI.   :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

juga

Naftne kompanije odavno kupuju patente i ideje za alternativne pogone da nekom ne padne na pamet da to sam tamo ne¹to mimo njih pravi. Kada zakljuèe da je to isplativo i da je trenutak, pustiæe u promet. Siguran sam da postoje patenti uredjaja sa velikom autonomijom, i punjenjem baterija za par minuta, ali nije vreme!!!

srbac

Oni kupuju patente da ih ne bi neko drugi slucajno kupio i poceo proizvoditi !!!

juga


bokilic

ja sam drajvao i prodo par komada,elektro skutera,fina zaludjica,neki kinezi bili,2006te, 20 do 30 km opredju s jednim punjenjem od 3h, ali nisam palio auto ili motor dok mi nije trebalo negde dalje da odem,sto se kaze brum tisine....
ide sa mojih tadasnjih 80kg nekih 45km/h maksimalno,moj drugar sa 50kg i brze..ali smeta to punjenje,jes ja po svilajncu punio na 3dana,ali eto to smeta..
kineski scuterici,interesantna stvar,teslin motor mislim da su imali ili se tako zvao, rotor stoji,stator se okrece,kad bi gledo na klasican prime elektro motora..
kad pustis gas kao dopunjava se, jebemli ga...ono jedan mi crko po kisi,elektronika zakazala....dok se nije osusio...lagani kineski,izrada onako..
tada nije bilo mogucnosti da se registruje,ili nisu znali kako,neznam sad, nesto oko 1kw su imali,gore dole koji wat...jedva smo se rastosiljali 4komada...
niko nije hteo da ih kupi,ali verujem da je buducnost u njma,polako,za 100godina ce mozda biti smesno voziti se na neku zapaljivu tecnost,tehnologija napreduje...nama je znan benzin,nafta tng, ali ko zna kakvih jos goriva postoji ili nacina za prevoz...
brmmmm

Slaninar

Drugar iz srednje je sam na ramu planinca napravio elektro bajs. Naruèio iz kine motor i baterije posebno. Pièi svaki dan Futog-Novi Sad, do posla i nazad. Ide to èudo kao vetar, preko 50 na sat. A ima i pedale ako zatreba. Ka¾e da mu se veæ sto puta isplatio u odnosu na kola, ili èak meseènu kartu za bus (oko 4000 Futog-NS).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

da li znate kada je tesla ostvario bezicni prenos elektricne energije....jedini problem je kako to da naplate...kad sam bio mali bilo je price da nafte ima za 50 godina...od teda prodje 30....sad vicu da jeima jos za 50 godina....medjutim dokazase ljudi da se nafta nalazi u jednom sloju zemljine kore oko cele zemlje ali da je mi mozemo eksploatisati samo iz rezervoara gde se skuplja....neki rezervoari se zacepe pa presuse, ali vecina njih non stop dobija polako novu kolicinu tecnosti.....za moga zivota nece biti elektrinih motora za siroke narodne mase.....hvala bogu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

juga

Tesla jeste ostvario be¾ièni prenos energije, ali Edison, Morgan i ostali pita¹e: '' A  ¾ice , bandere, a kopaèi, i gde smo tu mi?'' i sru¹i¹e toran u colorado springsu!

juga

©to se tièe nafte, neki nauènik(budala), ka¾e da nafte neæe nestati jer se ona konstantno stvara duboko u zemljinoj kori, gde ima visoke temp i pritiska ¹to je , kako su nas uèili, potrebno da se stvori nafta, ugalj ...

Ivan1979

Razne gluposti su nas ucili , oci nam zamazali,  a mi se i dalje pozivamo na " skolsko znanje "  [facepalm]

Lazic

E a vas dvojica ste puni ¹kolskog znanja...:o [facepalm] :P :P ;D ;D :-* :-*

Ivan1979


Lazic


juga

E ove godine se neæe¹ provuæi!!! Odma za august!!!