Glavni meni

Elektrièni Motocikli

Započeo Quickie, 30 Decembar, 2012, 15:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: juga poslato 09 Avgust, 2015, 09:42
Sve te prièe o zagadjivanju planete je samo naèin da se proda ne¹to novo, kobajagi ne¹kodljivo. Nafte ima za jo¹ samo 50 god., (  tu prièu prièaju zadnjih 50 god., a nafte nikako da nestane). Nafta i ugalj zagadjuju, nuklearke su opasne zbog radijacije solarne elektrane  zakanjaju sunce , vetrenjaèe kradu vetar, i zauzimaju zemlji¹te, hidroelektrane pregradjuju reke i menjaju strukturu flore i faune u okolini... sve je to : obrni okreni dupe ti pozadi!!!
Ja volim cepanje atoma...;D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 10 Avgust, 2015, 15:09
Citat: juga poslato 09 Avgust, 2015, 09:42
Sve te prièe o zagadjivanju planete je samo naèin da se proda ne¹to novo, kobajagi ne¹kodljivo. Nafte ima za jo¹ samo 50 god., (  tu prièu prièaju zadnjih 50 god., a nafte nikako da nestane). Nafta i ugalj zagadjuju, nuklearke su opasne zbog radijacije solarne elektrane  zakanjaju sunce , vetrenjaèe kradu vetar, i zauzimaju zemlji¹te, hidroelektrane pregradjuju reke i menjaju strukturu flore i faune u okolini... sve je to : obrni okreni dupe ti pozadi!!!
Ja volim cepanje atoma...;D

http://quoteaddicts.com/media/q3/270116.png
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Volim i cepanje bikinija... ;D

ЯЭВОЛУТИОН

predpostavio sam....buljoljupci obicno to vole...

elem...kako rece neki moj prijatel.....

koako ljudi mogu da se opredele za jedan fetish.....dupe, sise, noge, halteri, carape, cipkaste gace, sve bre volim.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Ali lepo dupe je lepo dupe... ;D

Quickie

Za 3 godine, koliko je otprilike stara i ova tema na manijacima, mnogo toga se promenilo - evoluiralo ...
Za oèekivati je da æe u sledeæe 3 razlika biti samo jo¹ veæa.

Poprilièno sam siguran ¹ta buduænost donosi...

! No longer available
Happiness real only when shared.

perlx

Zero nije buduænost nego sada¹njost, nama najbli¾e prodjano mesto je Hrvatska.
KTM sasvim zadovoljno trlja ruke oko tra¾nje Freeride-E a skandinavci kupuju Tesle kao kinder jaja.

Quickie

Pod buduæno¹æu nisam mislio elektro motocikle, oni su realnost i sada¹njost tu nema dileme...
Mislio sam na pobolj¹anja performansi i karakteristika.
Happiness real only when shared.

Quickie

Happiness real only when shared.

Radanovic

Bio je Keziæ (biv¹i trkaè i zasputnik Zero za Hrvatsku) na trci u Zalu¾anima za Vidovdan, i vrtio nekoliko krugova sa ovim na stazi .



Zagledao sam ga, sjedio na njemu ... ma ni M od motora

Quickie

Sla¾em se, ni M od onog kako mi danas do¾ivljavamo motore u svojim glavama, i ¹ta su oni.

Za ovakve motore biæe potrebna promena razmi¹ljanja i percepcije na to prevozno sredstvo na 2 toèka. Mo¾da èak i promena generacije, mo¾da ih na¹a nikada ni ne prihvati, videæemo ...

Setite se, mi kao èoveèanstvo podrugivali smo i automobilima u odnosu na koèije i konje, i nalazili im mane... i onda su roku od 10 godina konji totalno nestali sa puteva. Prosto, sva matematika i logika je na strani elektro motora - osim one najbitnije , MOBILNOSTI. No, kada se i ova tehnologija razvije dovoljno, i nekako re¹i i taj aspekt, vrlo je moguæe da æemo se mi oprostiti od SUS-a...
Videæemo... :)
Happiness real only when shared.

Hohštapler

...neæemo se oprostiti, SUS æe ostati za nas zaluðenike, entuzijaste i ljubitelje, a 99% njih æe voziti elektro, isto kao ¹to ljudi idu vikendom da ja¹u konje, i u¾ivaju, tako æe se i SUS motori voziti vikendom, na stazi, upali¹, u¾iva¹ u zvuku i mirisu, plati¹ to zadovoljstvo ko letovanje u Paraliji, a dok ti se unuci smeju i èude èudom ¹ta smo to nekad vozili...
SUS motor je, ma koliko moderan i kontrolisan elektronikom i injection sistemima i maminim mamama, i dalje jedan obièan, komplikovan i neefikasan ¹poret u odnosu na elektro motor.

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

problem je tehnologija baterija....ostalo nije problem....a kako su napredovali zadnih deset godina....elektricni motor ce biti isplativ...nakon moje smrti...mozda....a mozda ni tada....
Problem sto je vec sada efikasnost baterija jako visoka...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Oktobar, 2015, 21:30
problem je tehnologija baterija....ostalo nije problem....a kako su napredovali zadnih deset godina....elektricni motor ce biti isplativ...nakon moje smrti...mozda....a mozda ni tada....
Problem sto je vec sada efikasnost baterija jako visoka...

Ajde u gajbu piva? ka¾em da æe e-motori za¾iveti mnogo pre, evo, u narednih 10 godina æe biti vi¹e od polovine prodatih.
Mo¾e?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

moze u gajbu...to bi znacilo da indija, okeanija i kina prestaju da kupuju motorcikle sad odmah...pa za deset godina...skupe pare za elektricni....pali bre...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Oktobar, 2015, 21:43
moze u gajbu...to bi znacilo da indija, okeanija i kina prestaju da kupuju motorcikle sad odmah...pa za deset godina...skupe pare za elektricni....pali bre...

Bilo ¹ta. Ajde, bole me kurac za gajbu piva...
Ja smem da se kladim. Tehnologija napreduje exponencijalno.
http://mathinsight.org/media/image/image/exponential_function_two_to_x.png
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

slazem se ali tu tehnologiju prvo kupuju bogati a bogatih je manje nego siromasnih...a ni bogati ne kupuju po 1000 elektricnih motorcikala....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

Krajem osamdesetih je mog tate prijatelj, programer, digao svoju u¹teðevinu od 8.000 maraka, seo u auto i oti¹ao u nemaèku da kupi "èudo tehnike" commodore64, to je tad bilo haos skupo!
'95 je moj æale koji nema nikakve veze sa kompjuterima kupio nama za 2000 maraka PC 5X86, na 133Mhz, i HDD od 700mb... x1000 puta jaèi od tog komodora.
2000te? Svako je imao komp i bili su 500e.
Mobilni telefoni? Od japija na Wall Street-u u poèetku a danas i prosjak ima telefon.
Smart telefoni? U 2 godine su zamenili 95% obiènih.
Ne brini ti za cenu, kad krenu veliki da ula¾u pare u to, i ta tehnologija postane jeftina ko èips, promena se desi preko noæi.

U Kini se veæ proizvodi kamara tih jeftinih e-skutera, i ne bi me zaèudilo da moto svet krene u kupovinu e-motora od dole. Od jeftinih ka skupljim.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

juga

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Oktobar, 2015, 21:43
moze u gajbu...to bi znacilo da indija, okeanija i kina prestaju da kupuju motorcikle sad odmah...pa za deset godina...skupe pare za elektricni....pali bre...
Mislim da nisi u pravu, u Kini postoji ozbiljna proizvodnja elektro vozila. Drugar ¾ivi tamo, ka¾e puni ih gradovi, èak ima delova gde i nemo¾e da se vozi SUS. Pitaj Nadalinu i ona mi to reèe! Seti se samo pre jedno 15-18 god. elektro trotineta i kojejakvih djindjimobila... ko ih je proizvodio. Ako neko bude napravio masovnu proizvodnju , biæe to Kina!

ЯЭВОЛУТИОН

razlikujemo suter na struju i motorcikl....ja sam pre cetrdeset godina kao klinac imao auto na baterie....sto ga ne cini funkcionalnim....svaki cas morao da se puni....Inace gorive celije su verovatnije kao pogonsko gorivo nego baterie....problem motorcikla je potreba da masa bude sto manja i zapremina sta manja....baterije imaju odredjeni kapacitet i odredjenu  povecu masu i zauzimaju dosta mesta...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11