Glavni meni

Sta je motor , i ko su motoristi ( moto manijaci ) ??

Započeo velimlje, 02 Januar, 2011, 01:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

velimlje


-
Citam ovu temu , o ADV 640
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,1141.0.html
-
i poceo sam malo da razmisljam .
Prvo , izvinite zbog duzine posta a drugo , izvinjavam se svim citiranim forumasima , nisam hteo nikog da ''izvucem'' iz konteksta .
Temu ste toliko izoffovali da to nema nikakvog smisla :D , pa resih da vam dam mesto gde cete da izrazite svoje poglede ( i neslaganja samnom , a i sa drugima ... )
Kroz te postove , neke sam izdvojio ovde se provlaci pitanje koje se postavlja ponovo i ponovo na ovom i slicnim forumima
-
Sta je motor
i
Ko je motorista ( ili motomanijak , prilicno ovom forumu )
-
-----------------
-
Citat: farbach poslato 31 Decembar, 2010, 21:46
Ne razumem pojam zastita od vetra. Zbog vetra i vozim. Udobnost mi isto nije jasna. Svako ko ima vise kila od visina minus metar, kod mene ne moze da prodje tehnicki kao motorista, pa mi do njegovog misljenja nije ni stalo. Covek koji ne moze da potrci i veze pertle da mi sere kako je neki motor neudoban. Naravno da je neudoban, jer nije ni predvidjen za poluinvalide. Kako su i na cemu putovali pre 20-30-50 godina. Na gel sedistima? Gluposti konformizma i samoljublja. Zivot se dise punim plucima, a ne na slamcicu i kroz zastitne filtere.
-
Po farbach-u , ja sam ameba :D
Nema druge
- Ja mogu da ti objasnim pojam vetra , fizika osnovna skola
- Ja ne vozim zbog vetra , mada mi vetar ne smeta preterano . Pocinje da smeta ako treba da predes hiljade kilometara u nekoliko dana
- Za udobnost neznam , sigurno se nije ucila u osnovnoj skoli , mozda srednjoj :D
- Ja imam 194 cm - 100 = 94 , a imam oko 102 kg , znaci ja sam , tehnicki , ameba :D :D :D
- Mogu da potrcim , mada ne puno ( pusenje .. ) , pertle neznam , preferiram sandale , ali definitivno znam kad mi je guzica nezadovoljna , nema veze sa pertlama
- Ko nije predviden za poluinvalide , i ko su poluinvalidi ? Aha , KTM i amebe , jel sam pravilno to shvatio ? :D 
-
-------
-
Al dobro , salu na stranu , mada ne vidim potrebe da mi je toliko slikovito prikazao cinjenicu da KTM nije za mene :D , cinjenica je da se farbach , bar predpostaljam , drzao teme , ako tako misli o svim motoristima , neznam sta da kazem ...
-
-------
-
A posle je , neznam kako , razprava presla na putne motore ....
-
Citat: zodiac poslato 31 Decembar, 2010, 23:21
Ma ja to odlicno razumem, nego ima ljudi koji tako ne razmisljaju. Kad hoces da putujes brzinom od 200+km/h, i da to cinis bezbedno, motor poput 1000f je fenomenalno resenje. Ima ljudi koji voze zbog vetra, ima onih koji voze zbog krivina, ima onih koji voze zbog brzine, svako ima razlicite potrebe, pa to ne znaci da je onaj drugi gluplji. Bas bih voleo da mi neko  pokaze kako se vozi 230km/h udvoje ili 260km/h sam, na bilo kakvom enduro ili naked motoru. Na naked mozda i moze, samo ne znam ko moze da izdrzi. Moze motor, ali vozac ce sigurno umreti od udara vetra. A ove brzine su oprobane na mom CBR 1000F, zastita od vetra funkcionise, i sigurno je bolja nego ona na BMW-u. Iz prostog razloga sto BMW nikada i ne moze da se proba na tolikim brzinama, jer se jedva dovlaci do 195. Jebo takav putni motor, kao veliki postarski Piaggio. 1000F je putovanje sa stilom ;)
-
Citat: Dzambo poslato 01 Januar, 2011, 03:06
1000f konkretno nisam vozio, ali takav koncept jesam. K75 je motor sa najboljom zastitom od vetra u to nema sumnje. Price o morskoj bolesti su price ljudi koji vole sportskiju napravu i stil voznje, a K jednostavno nije to. Bilo koji RT/LT model je cist putni motor,asfaltni. Sa njim se prelazi 1000+ km na dan, i to nekoliko dana zaredom, bez zamora. Nema tog putnog endura, sport turinga ili sl koji moze da sr meri sa njim.
Ja sam svoj prodao jer sam hteo da me vetar malo siba.
-
A posto se pomenuo i BMW , morao je i moj prijatelj Pit da da svoje misljenje
-
Citat: pit poslato 01 Januar, 2011, 10:47

           FJR 1300 je bolji od svih tih bmw a sto si nabrjojao jer osim perfektne zastite od vetra ima i perfektne performanse skoro kao R motor,
-
----------
-
Daleko od toga da bi hteo sa neki da se svadam , nije mi to namena , ali posto smo obradili cinjenicu da ja i verovatno bar nekolicina forumasa ovde , za Gremlina sam skoro siguran ( izvini Srdane :D ) , spadamo u amebe , ajde da probamo da damo svoja misljenja sta je to motor , kako odabrati motor , dali samim tim da nas _____( ubaci po potrebi ) ne interesuje , svaki zaljubljenik u istog nije motorista i , mozda najvaznije , dali je BMW motor ( ili poljuprivredna masina :D )
-
Ovo je off tema , razpalite sa svojim misljenjima , samo nemojte da se vredate , molim vas . Zima je duga , mozda iz ovog izade neka interesantna misao ... tu i tamo :D
-
-
Red je , da kazem ja sta je za mene motor , jel da ?
-
Moram da se vratim , moje misljenje je malo liberalnije od farbach-a ,
za mene je motorista svako ko VOLI motore , i tacka . Nema veze sa tezinom , fizickom kondicijom ili bilo cime slicnim . Cak i vozac skutera koji voli motore , a za sad nemoze sebi da ga kupi je motorista
Prema tome , motor je svako vozilo na dva tocka , ili tri , a ponekad i cetiri ( da ne zapostavim one koji povremeno voze ATV )
-
Motore mi , zaljubljenici u iste , delimo na gomilu grupa i podgrupa . Neko voli ovo , neko ne voli . Neko voli japance , neko jih postuje , ali ponekad razmisli i uzme BMW-a :D
Ne volim da se mesam u teme koje me ne interesuju , pa zato toliko teze razumem kako je u temi o KTM doslo do razprave o putnim motorima , koji su na vrhu liste mog interesovanja
-
Zodiak , bez ljutnje , ali kad kazes
Bas bih voleo da mi neko  pokaze kako se vozi 230km/h udvoje ili 260km/h
samo bi voleo da znam - gde ?
Ako je odgovor - Srbija , ja imam odgovor za tebe
Srbiju mozes da predes za nekoliko sati , tom brzinom mozda jos brze , sta si video ?
-
Ja sam , koliko je to moguce realan , bar se nadam , u vezi motora i mog sadasnjeg izbora istog . Vozim R1200GS , da nebude zabune , ne stoji mi u podpisu . Prosle godine , u povratku sa Moto GP trke u Le Mansu , posle trke i izlaska iz guzve nije vise ostalo dovoljno vremena da idemo lokalnim putevima , pa sam uzeo pravac autoput , nesto manje od 200 km . Koje su to gomile motorista bile , ne mogu da vam recima opisem , ali nisam NIKOG video da vozi vise od 160-170 km/h maximum !!!
-
Da vas ne udavim totalno , javit cu se jos :D , samo da kazem za kraj ovo
Motorizam je ljubav , ali motor se kupuje delom iz ljubavi a delom iz potreba . OK , greska , prvo je vazno imati pare , nazalost ... Ako je , slucaj kod mene , kupljen BMW zbog mnogih prakticnih razloga , nemora da znaci da ne volim motore , niti znaci da je situacija drugcija nebi uzeo kros ili R 1 .
Ali moja situacija je drugcija od ________ ( ubacite ime ) , a mi svi smo motoristi , nemojte da vas farbach farba , i nema potrebe da se svadamo , bar ne oko toga 



   
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

UFF


velimlje

Citat: UFF poslato 02 Januar, 2011, 01:49
Off tema ide u offtopic a ne u motore

Izvini , moja greska , hteo sam tamo i da je postavim ....
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

Dzigi Boy

 
za mene je motorista svako ko VOLI motore , i tacka
[/quote]

Skroz pogresno(((((((((( zaboravio si zene!!!! pravi MotoManijaci vole gole zene i motore!!!!!!

Dzambo


gane


velimlje

Citat: gane poslato 02 Januar, 2011, 02:16
a ja imam 110kg  :o :o :o [zvizdi] [zvizdi] [zvizdi]

Da citiram farbach-a
Ti nisi motorista i do tvog misljenja nam nije stalo ....




Sem , cek cek , ako imas 212 cm -100 = 112 , koliko si visok , da ne izdam osudu prebrzo :D :D :D :D :D



You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

gane

visok sam , ovaj,tj ,misli, imam, rekao bi.... cm [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Gavrolini


Gremlin

Jebes coveka koji nema 100 kg,  barem 1,80 m visine...koji je iste visine kad sedi i stoji, koji ne moze da pisa u lavabo, a oblaci se na decijem odeljenju...

Ili sto bi se reklo: "Ja sam debeo, a ti si mali, ruzan i glup. Ja drzim dijetu.

;D





b2man

evo i mene da se javim. ja sam postavio temu ktm adv i mislim da je u njoj receno sve sto je trebalo, odnosno da je off u jednom momentu bio neminovan.
inace, i ja prebacujem brojku u famoznoj matematickoj formuli. u mom slucaju je: 195 visine i 98 tezine. Dakle, ameba od 3 kg.
A sad ozbiljno:
Mnogo volim da putujem, a cini mi se da je motor najbolje sredstvo za tu radnju. Osecaj slobode (dok vozim bajk) je velicanstven, narocito u ovom odvratnom vremenu u kome zivimo, punom otudjenja, stresa, teznje za materijom i fake vrednostima. Iz tog razloga se pronalazim u moto svetu i posvecujem mu svoje slobodno vreme i visak materijalnih sredstava.
Drugarski pozdrav svima
Darko


WOLVERINE

#11
  Ja sebe nikad nisam nazvao ,,,  bajkerom, motoristom ili kako vec vama svima prija da se nazivate,,,  seljana.

    Po ferbacevoj  kategoriji sam i ja ameba,,  i mislim da je covek 100% upravu.

Vetar?
Sta je to?
   Svo ovo vreme na 2 tocka ( od 92g ) tezim da vozim NAKED ili street bike,,  tako da sam se navikao- postao sam mazohista.
Brzina?  Pa ako moze 200kmh-- vozim, ako moze 300kmh --vozim, ako moze preko 300kmh --VOZIM dokle god se ne ukocim,,, ili kolabiram.  Stanem popijem dva tri redbula, odmorim i o5 PUN GAS!!!,,,  
Znaci bajker nisam a ko jeste,, jbg njegov  problem...
Za mene je motor prevozno sredstvo i neuro resterecenje.  Dan mi je najlepsi ili nedelja kad sebe toliko uplasim da dobijem sede od voznje. Posle toga se osecam vrhunski. I tada mi je najveci ;) . Kad vozim uvek je to egal sa onim koscatim babunum sa crnom kukuljicom i kosom,,




stalno mi pruza ruku,, ali jos uvek sam ja taj koji ga zajebe,,,, ZATO SAVETUJEM SVIMA PUN GAS!!!   JEDAN JE ZIVOT,, I TREBA SVAKI DAN DA SE RACUNA,, MA KOLIKO ON TRAJAO,,,,


Ko na motoru trazi luksuz a ne brzinu i moc, ko vozi motor da bi zevao po Srbiji i da komsija kaze " kako ti je lep motor!" Taj odmah mora da predje na auto za golf,, na struju je, bezbedan je, spor-moze da se bleji, ima polu kabinu znaci nema vetra i kise, sedi se u fotelji,,,

Nazalost i na svu srecu te smo razliciti pa svako od nas drukcije gleda na stvari ( motor ) .  
Na svu srecu pa svi razlicito tumace pojam BOJKER  ( izmisli ga oni koji su jutros kupili motor, presli 500 - 1000 km penzionerski )  
Zato ja nisam BAJKER niti cu ikada biti.  Nevolim OFF road voznju pa me ni motori tog tipa ne zanimaju,, volim da ih provozam da probam- da vidim sta je to,, posto kinezi sve prave,,
javascript:void(0);
Volim ASFALT,, VOLIM KAD MI JE SKAZALJKA OD OBRTOMERA U CRVENOM
Volim kad suvozac na autoputu umesto da zeva i bleji okolo gleda u NEBO danju a u ZVEZDE nocu,,,
Sto kaze jedan tamo " U SRBIJI SAM RODJEN, OD TOGA CU I DA UMREM" zato kad mi bude zelja za razgledanje Srbije i Jevrope,,  e onda cu verovatno imati 70g i platiti nekom turistickom vodicu da me voda kao ovcu....  

 Motori?  Posto vidim da pojedince jako vredja njihov statusni simbol,, nemam taj problem,, za mene najbolji motor na svetu je onaj koji ima 200ks, 100kg, ide 400kmh napravljen za jedno dupe, ( suvozaca nema ni kao dodatna oprema ni kao opcija ) i DA JE NOV!!!
Sve ovo sto mi vozimo su KANTE.
[cheers] [cheers]   [dancing]

 edit:

Da dodam jos nesto.. posto je izgleda inicijator ovolikog pisanija G. Farbac...   ja nebih kalkulisao sa njegovom inteligencijom i genijalnoscu..  [nono] [nono] [nono] mislim da je to pogresan pravac.. [doh] [doh]   Farbaca treba saslusati,,  zna, ume, ZNA DA FARBA, pojedince moze da napravi od parceta zice... Jbg produhovljenost se nestice,,, sa njom se covek radja,,,,,

Gašpar

Ja se uklapam u kategoriju 173-100= 73 a imam 70 kg  [yahoo] [yahoo] [yahoo]

Gremlin

Citat: Gaspar poslato 02 Januar, 2011, 11:31
Ja se uklapam u kategoriju 173-100= 73 a imam 70 kg  [yahoo] [yahoo] [yahoo]

Tvoje misljenje nas jako zanima, jer nisi ameba...

;D ;D ;D ;D ;D ;D


zodiac

Citat: velimlje poslato 02 Januar, 2011, 01:45
Zodiak , bez ljutnje , ali kad kazes
Bas bih voleo da mi neko  pokaze kako se vozi 230km/h udvoje ili 260km/h
samo bi voleo da znam - gde ?
Ako je odgovor - Srbija , ja imam odgovor za tebe
Srbiju mozes da predes za nekoliko sati , tom brzinom mozda jos brze , sta si video ?

I u Srbiji, na svu srecu, postoji nesto autoputa, pa moze da se vozi i 230, i 260, ako si voljan, a ja obicno jesam, kad imam cime. Ovo drugo pitanje ne razumem, nisam isao nista da vidim, isao sam da se vozim ;)
Prijatelj je zao drug

farbach

Sta se primate, kao da ja ne znam da nisam u pravu, al sto kaze moj drugar Misirac, zasto da ne gurnem prst u oko kada ga vec imam.

despic

Za slucaj da neko nije procitao, po meni, najbitniji deo teksta.

"Svako ko ima vise kila od visina minus metar, kod mene ne moze da prodje tehnicki kao motorista, pa mi do njegovog misljenja nije ni stalo. Covek koji ne moze da potrci i veze pertle da mi sere kako je neki motor neudoban. Naravno da je neudoban, jer nije ni predvidjen za poluinvalide."
klasican divljak

noam chomsky

Nemojte da se pecate...I ja imam jednog prilepka od 10-15kg...smeta mi taj prilepak ali ne koliko mi prija UltraEnergy, vruc domaci leba i kajmak, ajvar, prepecene police iz rerne i tako dalje...Dok mogu pitomca da vidim i da koristim, samo teraj...isto kao sto je motor hrana za dusa i hrana ima istu funkciju za mene i necu nijedno ni drugo sebi da uskracujem...Dok imam snage da bratu koji vezba non stop oborim ruku ja sam zadovoljan...

Lepo vam je Farbach rekao da on zna da nije u pravu...on je u pravu za sebe i tacka...sta se pecate na necije subjektivno misljenje...Valjda ste dovoljno muskarci da posle toliko kilometara imate jasan sopstveni stav o tome sta i kako volite i zasto...Da dodje sad neko da vam soli pamet o tome kako cete svoje zene 8:::::D biste li se isto tako pecali...

Ako neko misli da sam ja pizda zato sto mi prija da zablejim pored jezera na apeninima isto koliko i da vozim reli stazu na Siciliji, ja kao treba da se ljutim...ma daj, nismo deca...ja sam sebi sebe dokazao davno...odrastite ljudi...

NAJBOLJI MOTOR IKAD NAPRAVLJAN JE AFRIKA TWIN 750 rd07 iz 1993., bela sa plavim plamenovima, blago havarisana, reg oznake bg 21-346...ko razume, shvatice...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

WOLVERINE

#18
@noam
Ti si prs'o ko camova laisna... [clapp] [zvizdi] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

serbduck

  

 noam chomsky

  E za ovo ide dobra  klopa i sta god ladno...po izboru.   ;)

  Samo ti poslednja recenica nije dobra, pa zato gore pomenuto ti placas  [rofl] [rofl] [rofl]

... a moze i po pola...  ;)



Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!