Glavni meni

Ogrebotine na laku, kako sanirati

Započeo Braco, 31 Decembar, 2010, 13:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Braco

Ogrebotine na laku , kako sanirati a da se ne farba dio?!
Na motorima obicno prelakiram dio jer nisu veliki a sad imam problem na  autu pa me mrzi da farbam krov i haubu radi par ogrebotina.
Elem boja je crna sa  lakom preko.Da li neko zna neki metod da se popuni ris i ispolira ili sl.?

Slike cu staviti posle dok uslikam.

farbach

JBG, moze svaka boja osim crne. Oko nje uvek ostane oreol. Ne vidi se uvek i ne pod svakim uglom, ali nije savrseno.

Braco

Ma znam da je crna problem svakako , nego cim popuniti ogrebotinu...kontam da nema nekih novih zajebancija tipa neke paste ili sl. 

despic

navodno ono sto se reklamira na tvu je do jaja...onaj kao marker, svi ga hvale....
ali neki hvale i univerzalni modifikator...
da li je samo mit ili stvarno radi...znak pitanja
klasican divljak

dzimika

taj marker sto se na tv-u reklamira je dobar za sitne ogrebotinice ali ne za dublje i siroke, a na onoj reklami se moze provaliti lako da svi potezi koje tamo neki rade su pusteni odnazad, tj lepo izmontiran materijal

po meni neka mogucnost jeste da probas airbrush-om da popunis tu liniju, tj kolko to moze da se ne prska ceo krov i da se ispolira posle da bi se ujednacilo
e sad da li mi je ideja dobra ili ne to vec neznam ali mozda bolje resenje nego onaj marker

farbach

slikaj i stavi pored ogrebotine neki upaljac ili sta vec da znam koliko je veliko, pa cu ti reci sta da radis.

Boban_m


Braco

Citat: farbach poslato 31 Decembar, 2010, 18:34
slikaj i stavi pored ogrebotine neki upaljac ili sta vec da znam koliko je veliko, pa cu ti reci sta da radis.

Kupim maticnu plocu preko  bosanskog ebay-a i neradi mi nijedan usb pa nemogu da prebacim ali cu  sutra vidjeti nesto da kod nekog kolege  sa njegovim komp pa da ubacim..

p.s. postovao sam u tvojoj temi , de vidi... :)

Braco

Evo dvije sa mobinog telefona...ovo je jedna na jednom djelu a ima ih jos par na drugim djelovima..nekad je neko nekim kistom popunio , pa sam ja sa 3000obrusio  visak i ispolirao ali ris je i dalje tu samo sto nije bijel kao sto je bio nego crn...



ovo bjelo ispod je prljavstina sa ceste da ne zbuni...

WOLVERINE

 Ovo meni vise lici na PUKOTINU. Da li je plastika? Da li je krpljena?

Edit;
sad bolje pogledah,, krilo od auta,,,, mislim da ovo moze da se napolira,,,, ;) ;)

Braco



farbach

mislio sam da uradim ostecenje na mojoj kacigi, lakse je uz slike. Posto od toga nema nista, pokusacu samo tekstom.
-oko ostecenja izlepi traku. Izmatiraj sa P600 i sa 2k gitom popuni rupu.
-git presmirglaj sa P240, pa P600. Skini traku, obori ivice gita i predji sve sa P 800 pa P1500. Slobodno idi i do 10 cm oko ostecenja. Morada bude glatko pod rukom. Ne veruj oku, nego dlanu.
-Umesto spric gita uzmi bezbojni lak i predji ostecenje. Preko ivica laka predji FADE OUT razredjivacem.
-Presmirglaj sa P800, a ivice prema zdravom delu da P2000
-Naspricaj crnu bazu, U sredini vise, ka krajevima samo maglu,  pa preko nje bezbojni lak. Lak prosiri za 1-2 cm preko ivice baze.
-U to sto je ostalo od laka sipaj FADE OUT u odnosu 1:1 i predji drugu ruku, opet 1 cm preko ivice.
-Jos jednom razredi lak u istom odnosu i predji samo ivice.
-Operi pistolj i sa cistim razredjivacom zatopi ivice. Ako imas srece, prelaz ce biti jedva vidljiv. Razredjivac sme da ide samo do ivice matirane povrsine, ne na sjaj.
-Sacekaj da se osusi i ispoliraj. Moze blago da se predje sa 2000 pre paste. Moze rucno, a lakse je masinski. Ako lak nije dovoljno suv i ako se siluje suvim sundjerom sa puno temperature, pojavice se oreol. Crnu je najteze uraditi, pogotovo ako nema silbera ili perle u sebi.
Ne moze da se radi velikim pistoljem. Ima matorih majstora koji mogu veca ostecenja, ali tako rade zato sto su tvrdoglavi, a ne sto im je lakse.

Braco

Hvala na tekstu  , to mi zovemo flekovanje i radi se na autima sa malim razikama u tehnici ali to je to....ma sve nesto kontam pojavice se neka crna masa da popuni poru i da se ispolira  :P

farbach

Tako je moja baba trazila od veterinara da keru da inekciju da ne kopa po simsiru.

Braco

 ...kontam debelom ameru je mrsko  shmirlati pa ... : )