Glavni meni

Moto Guzzi - uopste

Započeo Dominik, 30 Decembar, 2010, 12:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dominik

Nisam nigde naisao na neko misljenje/pricu o ovim motorima, znam da ih je nekada imala vojna policija, ali nemam pojma kako su se pokazali. Interesantan je taj V agregat, ali mi generalno imamo negativan stav prema italijanskim masimana, a pri tom se ne zna podatak da 30% industrijskih proizvoda u Evropi potice iz Italije. Sto je stavlja u red ozbiljnih industijskih zemalja u svetu. Pa sigurno nije to nezasluzeno, doduse ima tu marketinga (sto rece @pit), ali opet mora da ima tu necega.

Cuo sam da se jos mogu nacii po vojnim otpadima, e sad da li je to zbog delova kao donori ili je to varijanta da su u sanducima ne raspakovani ne znam.Pitam ovo izmedju ostalog sto mi se dopada model Stelvio, ali ova restilizacija sa povecanim rezervoarom i jos nekim poboljsanjima. Cisto da ne bi svi vozili R1200gs.  ;D

Ako neko ima iskustva sa ovim masinama, voleo bih da ih podeli sa nama.

Èika Bure

vozio sam tpi godine v 35 imolu sve pohvale i dan danas ga se rado secam da sam imao mogucnosti zadrzao bi ga ali ne moze se sve
guzzi su istinski odlicni motori ne kaze se dzabe italianski bmw

doktor

Vozio sam 5 godina V35/II i prelepo sam se vozio...odvezao me je na mnoga mesta...
Takodje ga se rado secam!
Bikers work is never done!

abarth

Guzziji posle 2000. god. su skroz druga prièa u odnosu na one pre toga jer je guzzi pripojen apriliji pa posle 2004 zajedno sa aprilijom u piaggio grupu. Nema vi¹e besmislenih kvarova i lo¹e izrade. Imao sam prilike da vozim Brevu 750 i Lemana V11. Breva je mali motor za poèetnike i devojke koji se izuzetno lako vozi. Drugar ga ima 2 godine i nije imao nikakvih problema. V11 je ozbiljan veliki motor sa kamionskim obrtnim momentom. Jako mi se sviða kako se ¹teluju ventili kod guzzija, treba oko 15min da se sve zavr¹i po¹to glave vire napolje i ¹teluju se na ¹raf.

Dominik

Drugari, hvala na misljenjima i utiscima.

Medjutim sticem utisak da je ova tema slucajno ili namerno ignorisana. Pitam se da li je to sto je Moto Guzzi nedovoljno atraktivna marka ili jednostavno nije dovoljno macho! Jednostavno, muskarcine ne voze italijanske motore ... mozda je nesto sasvim drugo...

Nebitno, pozdrav!

Èika Bure

u pravu si dominik za vecinu guci nije atraktivan i nije maco pa naravno kad moto danas voze ljudi koji do juce nisu znali kako ta sprava uopste izgleda
za mnoge je danas motorcikl samo pomodarstv i stvar za dokazivanje lecenje kompleksa i ko zna cega jos a najmanje ljubav iz decackih dana

misa-pei

Vidi, vozio sam 11 godina samo Moto Guzzi Falcone (tri komada za to vreme), o njemu mogu da pi¹em, ali ovde je tema Guzzi V motori, o èemu vrlo povr¹no znam. Siguran sam da ovde ima nekog ko je imao V35 ili V7 koji su bili isto tako vojni. Za¹to ih mrzi da pi¹u...
Država je najveći neprijatelj naroda

Panta Zemunac

Eve jedan kao Bemba R ali na V...mislim...




barakuda

evo jos jednog modela iz '92 od 750 kubika,vozila ga italijanska policija.
vozio sam ga jednu sezonu,i  mogu ti reci da je veoma udoban  za voznju,dobru zastitu od vetra i kocenje sasvim solidno...
bio je u zleno -beloj kombinaciji boja ,pa smo ga odradili u crno

[attachment deleted by admin]

barakuda

Citat: barakuda poslato 27 Februar, 2011, 17:55
evo jos jednog modela iz '99-o od 750 kubika,vozila ga italijanska policija.
vozio sam ga jednu sezonu,i  mogu ti reci da je veoma udoban  za voznju,dobru zastitu od vetra i kocenje sasvim solidno...
bio je u zleno -beloj kombinaciji boja ,pa smo ga odradili u crno

barakuda

Citat: barakuda poslato 27 Februar, 2011, 17:55
evo jos jednog modela iz '92 od 750 kubika,vozila ga italijanska policija.
vozio sam ga jednu sezonu,i  mogu ti reci da je veoma udoban  za voznju,dobru zastitu od vetra i kocenje sasvim solidno...
bio je u zleno -beloj kombinaciji boja ,pa smo ga odradili u crno
mala ispravka..guzzi je 99-o god a ne 92-o kako sam naveo...

misa-pei

Izvini, jel taj u originalnoj boji stajao na putu Mladenovac-Topola, na izlasku iz Ml?
Država je najveći neprijatelj naroda

barakuda

Citat: misa-pei poslato 09 Mart, 2011, 23:19
Izvini, jel taj u originalnoj boji stajao na putu Mladenovac-Topola, na izlasku iz Ml?
jeste,taj je,ustvari bilo je dva komada.....

Radanovic


Moto Guzzi juèe proslavio 93. roðendan

ЯЭВОЛУТИОН

Pravi Italijani kazu da postoje dva italijanska motorcikla.....Laverda i Ducati.......Moto Guuzi zovu austrijskim...mv agustu seljackim....motobi, moto morini, i slicne....patuljastim motorima nedostojih coveka....i tako...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11