Glavni meni

Ducati m600/620

Započeo Plazma Keks, 11 Decembar, 2012, 13:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Plazma Keks

odlucio sam da za godinu ipo kupim jedan od ova dva modela. sve sto me interesuje je, potrosnja ta dva motora i razlika izmedju ta dva modela sem kubikaze, snage i toga sto 620 ima dva diska napred
http://www.motorcyclenews.com/upload/675/images/DUCATIM600MONX4-0515-01.jpg
M600
http://www.motorcyclenews.com/upload/682/images/03-M620.jpg
M620

sibin

m600 potrosnja na otvorenom sa brzinom oko 100kmh oko 4.5L mereno vise puta. grad nisam merio nikad ali nije nesto drasticno vise rekao bih da u ludilu ne ide preko 8L sta god mu radio.

Plazma Keks

to nije losa potrosnja jer bih uglavnom i vozio tom brzinom

srbac

Lepi motorini. Moj drugar je imao 900, to sam probao, bas se lepo tera.... a tek zvuk...

Plazma Keks

da, zvuk.. cesto sam ljubomorno slusao druge. posle sam provozao sibinov ducati i odusevio se

UFF

provozao ga i ja.. i razocarao se  :(

Plazma Keks

jbg, ukusi su razliciti.
video sam ga 94' u novinama i od tada samo ducati m600

Plazma Keks

Citat: sibin poslato 11 Decembar, 2012, 14:02
m600 potrosnja na otvorenom sa brzinom oko 100kmh oko 4.5L mereno vise puta. grad nisam merio nikad ali nije nesto drasticno vise rekao bih da u ludilu ne ide preko 8L sta god mu radio.
koliko je on zaista pouzdan, nemoj mi sa onim sekta fazonima AT i GS1200. koliko cesto otkazuju pojedini delovi, ima li nesto sto je manje pouzdano itd

sibin

vidi mozes pitas revoluciju posto on gleda moje sokocalo, bio na servisu kod njega jednom me ostavio na putu jer je crkao glavni osigurac i izgubio punjenje akumulatora. promenio to govno i teraj dalje. inace vozim ga jednu sezonu i nisam silazio sa njega celo leto. od delova znam da je samo zupcasti nesto skup oko 100e u ns-u da se uzme, ostalo i nisam imao potrebe da menjam.

sibin

Citat: UFF poslato 11 Decembar, 2012, 14:14
provozao ga i ja.. i razocarao se  :(

pa za sad ide bolje od tvoje cb1000r   :P

Che

Jebes Ducati bez suvog kvacila.

UFF

Citat: Plazma Keks poslato 11 Decembar, 2012, 14:19
jbg, ukusi su razliciti.
video sam ga 94' u novinama i od tada samo ducati m600

ne radi se o ukusu
nekom je lep a nekom ruzan ali to je nebitno
problem je sto ne ide, nit puni nit poteze a V MASINA JBT
2 cilindra i 600kuba a samo 54 koja? WTF?
a i ugao motanja kormana mu je 15% i vec udara u granicnik (ajde kod RR je to i normalno ali ovo je naked bre)

Citat: sibin poslato 11 Decembar, 2012, 14:39
Citat: UFF poslato 11 Decembar, 2012, 14:14
provozao ga i ja.. i razocarao se  :(

pa za sad ide bolje od tvoje cb1000r   :P

ide ali ne ide bolje od ktm-a koji je jednocilindras a ima 10konja vise od tvog
Sramota bre za ducati
Taj motor im dodje ekvivalent afrike twin kod honde (isto V masina i isto nece da ide :))

sibin

pa vidi sve zavisi sta podrazumevas da "ide"  lepo ti i revolucija objasnio namenu motora, gradski motor sa malom potrosnjom. drugo lepo ide do 100+ kmh za grad mi ne treba vise, bolje poteze od mnogih motora sa 20+ vise konja. sad mozemo da skrenemo temu da je sramota imati bmw automobil koji ide oko 10sec do 100kmh. poenta rasprave je bezveze jer svako bira sta mu treba a taj m600 lepo puni od 100-140 posle stvarno kilavi.

UFF

Slazem se
Ja sam samo napisao da mi se nije svideo, ne kazem da je los, svako vozi sta mu odgovara tj sta mu je potrebno i sta moze da priusti s'obzirom na njegov stil voznje

Pod "ide" smatram da ili cupa ruke iz ramena cim zavrsnem gas ili bar da podivlja kasnije kad se napune obrtaji, od monstera sam ocekivao ovo prvo... ali nije se desilo pa sam se razocarao jbg

sibin

pa za tako nesto imas m900 pa uzivas, meni je ovo sa sada dovoljno jer 95% mi je gradska voznja.

El Jefe

Sa tim da AT  nije prava V masina.
Друштво за заштиту од животиња

Plazma Keks

Citat: UFF poslato 11 Decembar, 2012, 16:32
Citat: Plazma Keks poslato 11 Decembar, 2012, 14:19
jbg, ukusi su razliciti.
video sam ga 94' u novinama i od tada samo ducati m600

ne radi se o ukusu
nekom je lep a nekom ruzan ali to je nebitno
problem je sto ne ide, nit puni nit poteze a V MASINA JBT
2 cilindra i 600kuba a samo 54 koja? WTF?
a i ugao motanja kormana mu je 15% i vec udara u granicnik (ajde kod RR je to i normalno ali ovo je naked bre)
brate, taj motor je iz 92'... sta si ocekivao? jos plus, to je motor koji je ducati napravio da bude ulaznica u ducati svet naked motora. pocetnicki motor. meni ne treba bolja, masina za sad. znas i sam da vozim IZ-a. tako da je za mene razlika tog ducatija i IZ-a zemlja i sunce

pit


mkt

samo cepaj i ako budes u mogucnosti da ga uzmes i ranije  [thumb_up]

Plazma Keks

ma stavio sam kintu koju imam na orocenu stednju, a to mi istice sledece godine u ovo vreme ;D