Glavni meni

knjige WW2

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 10 Decembar, 2012, 18:26

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: monsterbnt poslato 20 Decembar, 2012, 12:35
Messerschmitt-e su glumile spanske verzije HA-1112. Jeste original po svemu osim po motoru zbog cega ima malo drukciji nos. Engleski avioni kao i heinkeli he 111 su originali.
Jesu original ali ne taj model.....Spitafire mk IX i XIV su bili u filmu glumci ali nisu ucestvovsli u Bitci za Britaniju....MK I i MK III bi morali imati po tri izduva sa svake strane, a ne sest....to su kasniji modelii...i HE 111 nije original vec neko licencno Spansko izdanje...imali su RR merline umesto JUMO motora...ali sve u svemu gomila aviona na setu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

Pazi kad sam sad premotavo film i zaista su spanci i HE111.....
Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

A PAZI KAD SU RETARDI IZRECIKLIRALI SVE HE 111 KOJE SU U NEMACKOJ NASLI....tak poneki originalni Me109 preziveo...nesto Spitova i Hurricanea i pokoji Tempest...mislim nijedan Typhoon....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

jedan od svega par prezivelih bf109 je kod nas u muzeju.......imo nekad i motor al su ga idioti prodali za vreme slobe....da nisu sad bi mogo da bude jedan od retkih koji lete.......sve sto su trpali u taj ram od masina je sjebavalo stvar u odnosu na mecku, pa cak i merlin
Smrt SVIMA!!!!

dzimika

Citat: Popsy poslato 20 Decembar, 2012, 13:49
jebite se sa tim linkovim... proèitao sam celog Samuraja preko onog linka, oèi su mi ispale... ja kao da vidim o èemu se radi... i dvesta strana kasnije ne mogu vrata da pogodim... inaèe odlièna knjiga...

ko te terao :P
dobra knjiga a? :D

zemunboy

#65
Citat: revolution poslato 20 Decembar, 2012, 18:52
A PAZI KAD SU RETARDI IZRECIKLIRALI SVE HE 111 KOJE SU U NEMACKOJ NASLI....tak poneki originalni Me109 preziveo...nesto Spitova i Hurricanea i pokoji Tempest...mislim nijedan Typhoon....
Isto kao i rusi... da li IL ili JAK u nasem muzeju je jedan od retkih ruskih aviona iz WW2...

U muzeju vazduhoplovstva moze da leti samo Hurricane... Spit iako izgleda ceo ne moze, iskasapili mu intelektualci iz JNA krila... a to za BF nema nigde na netu znano sem kod tebe :P ...


http://www.preservedaxisaircraft.com/Luftwaffe/messerschmitt/images/Bf109G-2Yugo.JPG

monsterbnt

Ovi maaaaalko lupetaju ili imaju zastarele informacije......daleko od toga da je nas aairworty....
Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

bf109 moze u  nebo...potrebna je kompletan remont agregata i koandi, ali procenjeno je da moze....agregat je prodat, koliko se secam od JU87 stuke kao i neki delovi...ostao samo rep....i to zaustaljena posiljka pre nego sto je napustila zemlju a onda je volsebno nestala....i spit bi mogao da se napravi da leti....po recima momka koji dole radi....a najvredine od svega je FIAT g50 koji bi uz alo truda mogao da leti...i mnogo para....ne zaboravite da su to avioni radjeni za vreme drugog svetskog rata....i da bez nogo para nijedan ne moze da poleti.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

Pa bre nemaju para da ofarbaju onaj ju52 i dakotu koji se raspadaju ispred muzeja.....zalosno. A i bf109im je u idiotskim bojama u kojima nikad nije leteo.......cak i oni zaplenjeni od nemaca su samo imali petokrake prefarbane preko krstaca, bili su u nemackim bojama........... Vidis....mogla bi da se odradi lepa foto pricica o muzeju i eksponatima koj propadaju...

Ako zaista ima masinu 99% sam siguran da bi Daimler benz to vrlo rado popravio i vratio u letno stanje. Bilo bi lepo videti kod nas na aero mitingu formaciju vintage warbirds-a....
Smrt SVIMA!!!!

Uncle Bob

VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

zemunboy

Ono ispred muzeja nije C47 Dakota vec Li-2...

monsterbnt

#71
baba mora da prokenja pa to ti je..............ni ju52 nije original vec francuska kopija, amiot aac.1 ako ces tako......
A onaj ceo kom je raspadnut rep je li2, a pored toga ima jos jedan c47 bez krila....
Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Sto je najstrasnije do para i nekih drugih eksponata bi se moglo doci razmenom i prodajom vazduhoplova kojih u muzeju imaju u vise primeraka...neki muzeji su zeleli da upotpune svoju zbirku ali je predhodni upravnik dupetom zatvarao vrata...a ovajnovi se palsi da ga ne prozivaju kao Vuka Bojovica za zoo vrt...da se bavi preprodajom.
Sta na praksi rade raznorazni ucenici iz Petra Drapsina iz smera aviomehanicar...nista...gledaju ili ih boli kurac. A mogli bi da se ukljuce u sredjivanje nekih od aviona koji se nalaze na stajanci ispred muzeja...Postoji gomila entuziajsta koji bi proveki po neki dan u depou sredjujuci poneki deo od aviona....ne teba tu ni puno struke....treba jedan jaci kompresor (koji postoji u radionici depoa) jedna komora za peskarenje (koja takodje postoji) i veca kolicina sode bikarbone kako bi se delovi ocistili od stare farbe a da se deo ne osteti.....Svi kenjaju kako nema para a ne prave projekte da bi pare dobili...a sa dobrim projektom dobili bi ih uvek...ne mnogo, ali dovoljno.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

Jebe im se da se cimaju........imaju siguran poso u drzavnoj firmi i sve sto moraju je da nista na zajebu...........ako nista ne radis nista i ne mozes da zajebes.....
Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Ja sam nesto pre desetak godina molio direktora muzeja da nam da preporuku da probamo da napravimo projekat vadjenja par Ju87 koje su negde u Dunavu kod pancevca od posle rata....nije hteo ni da cuje...kaze "vi hocete da se docepate kulturnog dobra Srbije" a u to vreme je bio onaj brod sto je vadio ostatke mostova po dunavu koji sam mogao da dobijem za dzabe za takvu akciju, bilo je u igri dvadesetak ronilaca dobrovoljaca, cak i muljnu pumpu smo mogli dobiti na koriscenje ....otprilike se zna gde su samo je potrebno sknuti nanos mulja koji je debrilje do 4 metra...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

a po svabiji, rusiji itd izvlace sve te olupine i restauriraju

dzimika

ne mogu da nadjem titlove za catch 22, nisam poneo slusalice a lap top nema bas dovoljno jake zvucnike da nadjaca buku u kuci :D

monsterbnt

Pa ti citaj sa usana :P
Smrt SVIMA!!!!

dzimika

lako je tebi da zezas sada, lako bi ja da imam net kako treba pa bi skinuo verziju na jednom cd-u
ali nema veze, pogledacu preko dana kad ne bude bilo nikog

monsterbnt

a sta ces kad je jace od mene :D
Smrt SVIMA!!!!