Glavni meni

knjige WW2

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 10 Decembar, 2012, 18:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

perlx

Citat: revolution poslato 05 Mart, 2013, 21:55
Ovog momenta pazarih i poslednju od zeljenih knjiga Clostermann "Veliki Cirkus"....890 jebenih dinara...ali sta cu kad volem  :)...dosta za ovu godinu....
Doniram lampu za citaonicu :D

ЯЭВОЛУТИОН

ubrzo ce nova godina....pa su poceli planovi

http://www.goodreads.com/shelf/show/world-war-ii-aviation?page=1

narocito me zanima par knjiga sa ove liste...

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

juga

Vidim da je i na tebe havarija u Vinèi ostavila posledice !!!

ЯЭВОЛУТИОН

ovo su bre decacki snovi...pre havarije u vinci...i ne remeti mi detinjstvo...jel znas
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

juga

Dobro de, samo da zna¹ , ba¹ si neki , imam i ja detinjstvo , zna¹!!!

dzimika

gledao pre par meseci dokumentarac o odbrani malte, pominjao se neki pilot koji je oborio dosta aviona samo zahvaljujuci u to vreme revolucinarnim razmisljanjem kako da cilja i gde da puca
mislim da ima i neka knjiga o tome i nasao sam je cak u tom trenutku na netu ali sad da me ubijes ne bih mogao da se setim kako se zove

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: dzimika poslato 22 Decembar, 2013, 00:58
gledao pre par meseci dokumentarac o odbrani malte, pominjao se neki pilot koji je oborio dosta aviona samo zahvaljujuci u to vreme revolucinarnim razmisljanjem kako da cilja i gde da puca
mislim da ima i neka knjiga o tome i nasao sam je cak u tom trenutku na netu ali sad da me ubijes ne bih mogao da se setim kako se zove

Na Maltu su slali ozbiljne ludake....."Black Sheep" je verovatno knjiga koju pominjes.....zitije Pappy Boyington-a....nazalost nema prevoda na srpski....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

nije ta, u pitanju je pilot lovca, spitfajer je vozio i engleski je pilot, jako mlad ali zbog svog nacina razmisljanja nije nasao na razumevanje u engleskoj pa su ga poslali na maltu

monsterbnt

Kakve veze ima Pappy Boyington sa maltom? Covek bio u marincima na pacifiku, leteo corsair-om...
Smrt SVIMA!!!!

dzimika

zaboravio geografiju na trenutak :D

ЯЭВОЛУТИОН

jok pomesao budale....Buzz Beuerling
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

to je taj ja mislim
ovo je knjiga prema kojoj je uradjen i taj dokumentarac koji sam gledao

http://www.amazon.co.uk/Fortress-Malta-1940-1943-MILITARY-PAPERBACKS/dp/0304366544/ref=pd_sim_b_2/278-7518956-0714558

odlican pilot, taktika i nisanjenje mu je bilo vise nego revolucionarno, tacnije covek je samo dobro znao matematiku
kad su gledali snimke iz aviona svi su mislili da je lud jer je non stop pucao u prazno a on je samo pucao u pravcu u kom ce avion da bude kad metak bude na istom mestu

ЯЭВОЛУТИОН

tip je valjda kandez ali je leteo za RAF.....ozbiljan ludak ...fantastican pilot ali egomanijak....sutnuli ga na Maltu da ga negledaju.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

jeste egomanijak ali je i dalje za kratko vreme oborio vise aviona svojom taktikom nego starom skolskom taktikom da mu udjes u rep pa tek onda da pucas
samo je greota sto je poginuo posle rata na totalno glup nacin

ЯЭВОЛУТИОН

jel nasao neko nesto zanimljivo na ovu temu....a da je na nasem jeziku....
inace memoare Adolfa Galanda ne preporucujem...."prvi i poslednji" je djubre od knjige.....nabacani podaci bez ikakve price....kao da je neko prepricao doslovce dnevnike letova doticnog pilota....fuj.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

gnjata

Uh...Evo i ja ne¹to da napi¹em na ovu temu,WW2 ,knjige i avioni..I ja sam,kao i na¹ èlan Revolution,imao veoma slièna iskustva u detinjstvu.Maketarstvo i knjige.Proèitao Sabura i Vasilija. Evo jedne interesantne prièe na ovu temu: davne 1994-god sam boravio u Ju¾noafrièkoj Republici,oko 6 meseci. Kod njih postoji lanac prodavnica razne ¹tampe i knjiga,uglavnom po tr¾nim centrima.Zovu se CNA. Oni su izdali knjigu,na engleskom naravno, koja se zove Istinite i neverovatne prièe iz WW2.Na¾alost nisam nikako uspeo da je nabavim.A poku¹avao sam.Èuo sam o njoj od vi¹e osoba ali je bila ranije ¹tampana i rasprodata.U ex-YU zajednici sam èuo super pozitivne utiske o njoj.Par ljudi mi je preprièalo najupeèatljiviji dogaðaj,po njima.Napominjem da ja nisam to proèitao ali nesumnjam u autetiènost prièe.

Prièu pripoveda sedamnaestogodi¹nji Englez u to vreme 1940 ili '41. Iznad La Manch-a,eskadrila od sedam Spifire-a su na nekom zadatku.Osmatranje,verovatno.Primeæuju jedan Messerscmidtt bf109.Sam.Poèinju  radiom da prièaju o njemu,i kako da ga napadnu.Dok su prièali,Nemac ih primeæuje i kreæe pravo na njih!U neverici gledaju kako lik prolazi kroz njih i u tom proletu obara dva Spitfire-a.Kreæe adrenalin,ludilo u radio vezi.Kreæu u akciju.Messer se veæ okrenuo i u drugom proletu obara joè dva aviona.Totalna panika i strah.Preostala trojica kreæu punim gasom ka Engleskoj,Messer ih sti¾e obara jednog ,pa drugog.Poravnava se sa poslednjim Spitfire-om,engleski pilot je jasno video nemaèkog pilota.Nemac mu ma¹e krilima,okreæe nazad za Francusku.Englez misli da ga je po¹tedeo da bi mogao da isprièa dogaðaj.

E to je knjiga koju bih ja voleo da proèitam.Mora da ima jo¹ interesantnih autentiènih dogaðaja.Ponavljam,ja nisam ovo proèitao.Ali obzirom da su poèetkom rata nemaèki piloti bili prekaljeni u ©paniji a engleski mladi i neiskusni.... Nije nemoguæe. Pozz
   

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: gnjata poslato 04 Februar, 2014, 11:54
Uh...Evo i ja ne¹to da napi¹em na ovu temu,WW2 ,knjige i avioni..I ja sam,kao i na¹ èlan Revolution,imao veoma slièna iskustva u detinjstvu.Maketarstvo i knjige.Proèitao Sabura i Vasilija. Evo jedne interesantne prièe na ovu temu: davne 1994-god sam boravio u Ju¾noafrièkoj Republici,oko 6 meseci. Kod njih postoji lanac prodavnica razne ¹tampe i knjiga,uglavnom po tr¾nim centrima.Zovu se CNA. Oni su izdali knjigu,na engleskom naravno, koja se zove Istinite i neverovatne prièe iz WW2.Na¾alost nisam nikako uspeo da je nabavim.A poku¹avao sam.Èuo sam o njoj od vi¹e osoba ali je bila ranije ¹tampana i rasprodata.U ex-YU zajednici sam èuo super pozitivne utiske o njoj.Par ljudi mi je preprièalo najupeèatljiviji dogaðaj,po njima.Napominjem da ja nisam to proèitao ali nesumnjam u autetiènost prièe.

Prièu pripoveda sedamnaestogodi¹nji Englez u to vreme 1940 ili '41. Iznad La Manch-a,eskadrila od sedam Spifire-a su na nekom zadatku.Osmatranje,verovatno.Primeæuju jedan Messerscmidtt bf109.Sam.Poèinju  radiom da prièaju o njemu,i kako da ga napadnu.Dok su prièali,Nemac ih primeæuje i kreæe pravo na njih!U neverici gledaju kako lik prolazi kroz njih i u tom proletu obara dva Spitfire-a.Kreæe adrenalin,ludilo u radio vezi.Kreæu u akciju.Messer se veæ okrenuo i u drugom proletu obara joè dva aviona.Totalna panika i strah.Preostala trojica kreæu punim gasom ka Engleskoj,Messer ih sti¾e obara jednog ,pa drugog.Poravnava se sa poslednjim Spitfire-om,engleski pilot je jasno video nemaèkog pilota.Nemac mu ma¹e krilima,okreæe nazad za Francusku.Englez misli da ga je po¹tedeo da bi mogao da isprièa dogaðaj.

E to je knjiga koju bih ja voleo da proèitam.Mora da ima jo¹ interesantnih autentiènih dogaðaja.Ponavljam,ja nisam ovo proèitao.Ali obzirom da su poèetkom rata nemaèki piloti bili prekaljeni u ©paniji a engleski mladi i neiskusni.... Nije nemoguæe. Pozz
   
Iskreno, ja nisam cuo za tu knjigu.....prica o eskadrili od 7 aviona mi je takodje malo verovatna...englezi su se drzali eskadrile od 12....ali me prica podseca na svedocenje americkih pilota koji su se susretali sa zero lovcima lepeci na P40......tu je vec prica bila realna, jer je Zero bio brzi okretniji i savremeniji od p40....a japanski piloti su bili u pocetku rata superironiji .....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

znate onaj vic o americkom spijunu koji perfekno prica nemacki  ali ga nemci otkrise cim se padobarnom spustio u nemacku teritoriju....pazi sliku
http://cdn.kizaz.com/wp-content/uploads/2013/09/images.jpeg

i jednu od prica

http://kizaz.com/2013/09/11/10-little-known-amazing-stories-of-world-war-ii/
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 04 Februar, 2014, 12:31
Citat: gnjata poslato 04 Februar, 2014, 11:54
Uh...Evo i ja ne¹to da napi¹em na ovu temu,WW2 ,knjige i avioni..I ja sam,kao i na¹ èlan Revolution,imao veoma slièna iskustva u detinjstvu.Maketarstvo i knjige.Proèitao Sabura i Vasilija. Evo jedne interesantne prièe na ovu temu: davne 1994-god sam boravio u Ju¾noafrièkoj Republici,oko 6 meseci. Kod njih postoji lanac prodavnica razne ¹tampe i knjiga,uglavnom po tr¾nim centrima.Zovu se CNA. Oni su izdali knjigu,na engleskom naravno, koja se zove Istinite i neverovatne prièe iz WW2.Na¾alost nisam nikako uspeo da je nabavim.A poku¹avao sam.Èuo sam o njoj od vi¹e osoba ali je bila ranije ¹tampana i rasprodata.U ex-YU zajednici sam èuo super pozitivne utiske o njoj.Par ljudi mi je preprièalo najupeèatljiviji dogaðaj,po njima.Napominjem da ja nisam to proèitao ali nesumnjam u autetiènost prièe.

Prièu pripoveda sedamnaestogodi¹nji Englez u to vreme 1940 ili '41. Iznad La Manch-a,eskadrila od sedam Spifire-a su na nekom zadatku.Osmatranje,verovatno.Primeæuju jedan Messerscmidtt bf109.Sam.Poèinju  radiom da prièaju o njemu,i kako da ga napadnu.Dok su prièali,Nemac ih primeæuje i kreæe pravo na njih!U neverici gledaju kako lik prolazi kroz njih i u tom proletu obara dva Spitfire-a.Kreæe adrenalin,ludilo u radio vezi.Kreæu u akciju.Messer se veæ okrenuo i u drugom proletu obara joè dva aviona.Totalna panika i strah.Preostala trojica kreæu punim gasom ka Engleskoj,Messer ih sti¾e obara jednog ,pa drugog.Poravnava se sa poslednjim Spitfire-om,engleski pilot je jasno video nemaèkog pilota.Nemac mu ma¹e krilima,okreæe nazad za Francusku.Englez misli da ga je po¹tedeo da bi mogao da isprièa dogaðaj.

E to je knjiga koju bih ja voleo da proèitam.Mora da ima jo¹ interesantnih autentiènih dogaðaja.Ponavljam,ja nisam ovo proèitao.Ali obzirom da su poèetkom rata nemaèki piloti bili prekaljeni u ©paniji a engleski mladi i neiskusni.... Nije nemoguæe. Pozz
   
Iskreno, ja nisam cuo za tu knjigu.....prica o eskadrili od 7 aviona mi je takodje malo verovatna...englezi su se drzali eskadrile od 12....ali me prica podseca na svedocenje americkih pilota koji su se susretali sa zero lovcima lepeci na P40......tu je vec prica bila realna, jer je Zero bio brzi okretniji i savremeniji od p40....a japanski piloti su bili u pocetku rata superironiji .....
posle potrage za knjigom putem interneta i cak je drugar licno isao u knjizaru CNA u johanesburgu....kjnige nema.....bar ne sa tim nazivom...pokusavali smo da trazimo i po dogadjaju....

Cak je najpribliznija prica iz knjige samuraj gde americki p40 jure zeroa, koji je obnorio par komada dok su ga jurili i na kraju ostao bez municije ....potrazio je zastitu svoje pvo na ostrvu....u pitanju je jedna od najcuvenijih japanskih asova...
Ne sporim da je mozda neki nemac srocio takvu pricu....oni su inace poznati po milion vazdusnih pobeda na mestima gde nije bilo aviona...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

na kraju se domogao primerka knjige koju jurim....."pilot lovac" A.I. Pokrishkin.....kad procitam javljam utiske....kupindo ja keva....600 kinti
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11