Glavni meni

knjige WW2

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 10 Decembar, 2012, 18:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Citat: dzimika poslato 10 Decembar, 2012, 18:35
imam ja maketu spitfajera, nesklopljenu :D mislim da je MK7 ili MK9 ili da moze i jedna i druga da se napravi u zavisnosti kako zelis :D

Dodji da vidis sa sve ima u ormanu......ceka sklapanje.......FW-190a 1/32, B-17f/g 1/72, JU-290 1/48, Fokker DR1 1/32.... O novijim da ne pricamo.....
Smrt SVIMA!!!!

Plazma Keks

imas u golsvortijevoj prodavnicu sa maketama, prodaju i opremu za slikare i dodatnu opremu za maketare. sigurno imaju spitfajera.

ЯЭВОЛУТИОН

Da li zna neko da li postoji knjiga Adolf Galland-prvi i poslednji u domacem izdanju...nalazim e svuda na nemackom i engleskom...eto za sada tih par knjiga trazim...a posle ....videcemo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Aussweis

#23
Znam èoveka koji je skoro bio u Beogradu i od koga sam èuo toliko zanimljivih stvari o ratu, pogotovo IIWW, a mo¾e da nabavi koju god hoæe¹ knjigu iz 2 s.r. On je dekan fakulteta u Nemaèkoj, profesor istorije-pokretna enciklopedija, platio bi da ga slu¹am danima, neverovatan je lik, neko bi rekao da je lud, ali je svakako zanimljiv.. A kad smo kod rekvizita, evo jednog malog dela mog inventara  [cheers] koga zanima ima jo¹ dosta toga da se vidi, ulaz se plaæa, valuta pivo  [cheers]

[attachment deleted by admin]
Sve ima cenu ili čast!

ЯЭВОЛУТИОН

Sta se kurcis sa slemom...pa toga je ovde bilo na izvoz.....znam ljude koji rade tu militariju iz ww2....narocito je na ceni nazzi oprema, uniforme, znacke i sl...oruzje niko nema :)....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

jos je ovo ofarban slem, verovatno nema ni postavu unutra.
na ceni su SS slemovi raznih divizija

Aussweis

xaxaxaxa, misli¹ da oru¾je niko nema :-) doði pa vidi! ©lem je ofarban iz zajebancije, bio je malo truo i izbu¹en od metkova na dva mesta, ima i daleko boljih primeraka (dva stvarno dobra ali nisu ss na ¾alost). Imam krstaèe iz prvog i drugog sv.r. kao nove, originalne naravno, ne kurèim se uop¹te, nisam u tom fazonu, nego nudim onima koje to zanima, da vide. SS ploèice i naravno najpopularniju pucu :-) drugar sa Umke ima 2 jako dobro oèuvana primerka ¹majsera i ruski snajper. Drugi drugar ima komandnu palicu iz Focke Wulf fw 190. Kada svako donese svoje, napravimo do jaja zajebanciju uz obavezno èaèkanje! Pivo se podrazumeva  [cheers] Evo jo¹ neèeg ¹to mi je kod kuæe a ne izgleda lo¹e..

[attachment deleted by admin]
Sve ima cenu ili čast!

dzimika

jer ima neko da preporuci jos neku dobru knjigu sa ovom ili slicnom tematikom?

ЯЭВОЛУТИОН

ako si sve ovo gore navedeno procitao....nema bolje literature...nemoj dalje ni da trazis..

1 Samuraj - Sakae
2 Na surovom ratnom nebu - Jemeljanenko
3 Duel orlova  - Townsend
4 Veliki cirkus - Clostermann
5 Prvi i poslednji - Galland

precesljacu da li se jos nesto poinje po literaturi kao relevantno i citljivo (ne zanima me americko hvalisanje)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

prvu i drugu sam procitao, treca nema u pdf-u nigde a cetvrtu cu procitati ovih dana na poslu, petu ako imas link ti mi prosledi :D
ako ces da mi pozajmis trecu da imam sta da citam u tazbini doci cu sutra ili prekosutra do tebe


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: dzimika poslato 18 Decembar, 2012, 21:01
prvu i drugu sam procitao, treca nema u pdf-u nigde a cetvrtu cu procitati ovih dana na poslu, petu ako imas link ti mi prosledi :D
ako ces da mi pozajmis trecu da imam sta da citam u tazbini doci cu sutra ili prekosutra do tebe
dodji dacu ti , ali da mi vratis....jedva sam dosao do nje....
@Monster
Hvala...ali bih voleo da je imam u kolekciji na srpskom izdanju...
p.s.
Lepe ti sajtove posecujes....navijas za RAD
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

Pa dok ne nadjes srpsko izdanje evo ti ovo  :D
.....pazi kad sam sad kad si pomenuo obratio paznju koji je sajt.......serem im se u svastiku....
Smrt SVIMA!!!!

dzimika

Citat: revolution poslato 18 Decembar, 2012, 21:59
Citat: dzimika poslato 18 Decembar, 2012, 21:01
prvu i drugu sam procitao, treca nema u pdf-u nigde a cetvrtu cu procitati ovih dana na poslu, petu ako imas link ti mi prosledi :D
ako ces da mi pozajmis trecu da imam sta da citam u tazbini doci cu sutra ili prekosutra do tebe
dodji dacu ti , ali da mi vratis....jedva sam dosao do nje....
@Monster
Hvala...ali bih voleo da je imam u kolekciji na srpskom izdanju...
p.s.
Lepe ti sajtove posecujes....navijas za RAD

doci cu prekosutra posto prolazim pored tebe na putu do vulkanizera :D i naravno da cu ti vratiti cim se vrnem iz tazbine i da cu da je cuvam kao malo vode na dlanu :D

El Jefe

Karl Hajnc Guderijan - Pancer Leader,znam da je prevedena kod nas ali nisam siguran pod kojim naslovom.
G.K. Zukov-Memoari
Друштво за заштиту од животиња

monsterbnt

#35
Pancer Leader je strucna knjiga, ako se ne varam i obavezno stivo na svim vojnim akademijama u svetu.... Garant postoji i na srpskom samo je treba naci...... Ako je iko nadje nek odma javlja gde, Zaista bi  zeleo sa vidim kako je to u stvari zamislio otac modernog ratovanja

I da.....nas istoricar Branko Kitanovic je napisao lep komplet istorijskih knjiga na temu drugog svetskog rata.
Posedujem rat na zapadu, staljingradska bitka, nevidljivi neprijatelj na atlantiku..... Prilicno dobro obradjena tematika, ali za moj ukus previse cesto pominje kako su komunisti jedini koji ce spasiti svet.... A trazim ÈOVEK KOJI JE UZDRMAO TREÆI RAJH, knjigu o Nikolaju Kuznjecovu, najboljem spijunu svih vremena koji je otkrio nemacke planove za citadelu.....

EDIT: da.....imam i Gusari drugog svetskog rata, Lov na Eichmana, i Hitlerovi spijuni, o puku branderburg koji je bio jedna od prvih pravih specijalnih jedinica. Sve toplo preporucujem za ljubitelje pomenute tematike....
Smrt SVIMA!!!!

dzimika


El Jefe

Mislim da je to ta knjiga od Guderijana jer nije izdata pod originalnim naslovom
Treba dodati i  memoare Eriha fon Manstajna - Izgubljkene pobede ,ili tako nekako
Друштво за заштиту од животиња

monsterbnt

Pardon.......moja greska.... "Panzer leader" su memoari, a "Achtung panzer" sama teorija blitzkrieg-a
Smrt SVIMA!!!!

dzimika

ja imam neku domacu knjigu o ww2, tacnije 3 knjige, neki silni pisci i profesori su je pisali, stranci uglavnom i mislim da su holandjani
knjiga se originalno zove Drugi svetski rat, izdavac je narodna knjiga iz ljubljane, verujem da mnogi imaju ovo
nije uopste lose i ima dosta slika aviona, tenkova, mehanizacije i slicnih stvari koje su koristile sve strane