Glavni meni

ZIMSKI SAN - priprema

Započeo kawa ninja, 30 Decembar, 2010, 11:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kawa ninja

  

  Ili kako vi to radite.Ja nalijem pun rezervoar goriva, ocistim lanac,naprskam potom isti, sve metalne delove osim diskova naprskam sprejem na bazi silikona.Bajk potom ide na stendere, pokrivka preko i pocinje zimski san.Da, gume naduvam na propisan pritisak, aku obavezno napolje sa bajka i u toplu prostoriju, to bi uglavnom bilo to.Na prolece ide zamena ulja pa opet voznja.

 

 

  I laku noc i vidimo se na prolece.... [thumb_up]

 

 
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

dzimika

ja moj lepo stavim na klocne da mogu da skinem tockove, poskidam plastike i umotam u strec foliju :D , skinem rezervoar koji je pun goriva, diskove ne diram posto su tockovi svakako skinuti, akumulator ne skidam posto ga svremena na vreme palim bez obzira koja je temperatura (kad mu stavim rezervoar) i na tako rasklopljenom motoru proveravam sve sto bi moglo da se proveri, tipa konektori da se malo ociste, procisti karburator, prcvrste kablovi gde su stare vezice pukle i slicno, jer kad to sve odradis preko zime u toku sezone nema nista da se radi osim zamene ulja :D

DebeliZmaj

zar benzin ne ostavlja talog u rezervoaru kad stoji neko vreme ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

brm-brm

Ja cu da ga vozim i ove zime. Sad istina pauziram vec nedelju dana, ali bice toplije oko Bozica i od sredine meseca. Samo da nema leda na putu, i putuj...