Glavni meni

Reinkarnacija

Započeo jura, 01 Decembar, 2012, 16:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jura

Citat: dzimika poslato 05 Decembar, 2012, 10:05
potrazi koliki je promer rupa na originalnom disku a onda nadji koji sve veci diskovi imaju isti promer rupa kao i tvoj a onda ces saznati i na koje modele motora idu ti diskovi pa tako da nadjes disk, tako sam ja bar uradio kad sam trazio veci disk za TA i uspesno pronasao skoro pa nov upola cene :D
Dzimika kako si trazio dimenzije diskova imas li neki link ,neki katalog?

dzimika

trazio na netu i naleteo na trwmoto.com ali na zalost za tvoj model nema prednjeg diska kod njih (proverio danas) ima samo zadnji
koliko sam primetio kod drugih proizvodjaca tipa EBC ili galer nema detaljnih mera diskova
pogledaj bas kako izgleda jer mislim da sam kacio u temi gde sam pravio distancer i slicne stvari

jura

Katalog kaze TRW MST 230 odnosno suzuki DR 650 1992-96 i DR 800 1991-98 e sada me interesuje da li su to tacne informacije odnosno da li je spoljni precnik 300 mm ?

Bishke

Pozovi neki otpad i nek ti proveri neko.Ili Revolucija i Havarisani ako imaju,pa nek ti smao izmere
You should do one thing every day that scares you

jevta



Bishke

You should do one thing every day that scares you


dzimika

Citat: jura poslato 05 Decembar, 2012, 22:08
http://www.trwmoto.com/datenblatt/mrid/4/hid/82/refmrid/1377/artid/3558

zar tvoj nema 4 rupe za safove?
bolje ti je da stavis 320 ili 316 disk napred, eventualno da zamenis i glavni kocioni za jaci malo

dzimika

meni je pomoglo jer sam na advrider-u pronasao podatak da moze da se stavi disk od NT650 bez ikakve prepravke diska tj da je promer i broj rupa identican samo je disk 40mm veci pa sam onda lako nasao na koje jos modele pase od motora
pokusaj da pronadjes i ti tamo sigurno ima podatak od kog motora pase

jura

Citat: dzimika poslato 05 Decembar, 2012, 22:47
Citat: jura poslato 05 Decembar, 2012, 22:08
http://www.trwmoto.com/datenblatt/mrid/4/hid/82/refmrid/1377/artid/3558

zar tvoj nema 4 rupe za safove?
bolje ti je da stavis 320 ili 316 disk napred, eventualno da zamenis i glavni kocioni za jaci malo

Jesu 4 a na sajtu TRW-a takodje pise 4, zaboravljas da necu koristiti originalnu glavcinu.

jura

Citat: jura poslato 03 Decembar, 2012, 21:23
Pa narode nastavljamo dalje ,prosle nedelje je ispeskiran ceo ram i svi pripadajuci delovi covek je sve to lepo upakovao u foliju kao “salamu” i uz napomenu da osnovnu boju sto pre nanesem u roku od 24 casa i naravno da izbegavam pipanje prstima tako da je sve radjeno sa rukavicama ciscenje, otprasivanje itd.

U medjuvremenu rasturen je i tocak u SM varijanti (hvala Tarabicu) ali glavcina je bila sira od originalne tako da je morala biti podvgnuta masinskoj obradi I peskarenju da bi se odstranila crna boja sa njene povrsine. Jos uvek postoje neki mali problemi oko prerade originalnog diska kako bi mogao da se lepo namontira na ovu novu glavcinu ali za to ima jos vremena,sad jos cekam da majstor zavrsi I peskiranje felne pa onda sledi centriranje iste pa farbanje .Posto ima ostataka nikla kojeg ni pesak ne skida usledice wash Prajmer za obojene metale ,pa Zorkin epoksi ,malo spric gita baza pa lak.











zemunboy


dzimika

Citat: jura poslato 05 Decembar, 2012, 23:00
Citat: dzimika poslato 05 Decembar, 2012, 22:47
Citat: jura poslato 05 Decembar, 2012, 22:08
http://www.trwmoto.com/datenblatt/mrid/4/hid/82/refmrid/1377/artid/3558

zar tvoj nema 4 rupe za safove?
bolje ti je da stavis 320 ili 316 disk napred, eventualno da zamenis i glavni kocioni za jaci malo

Jesu 4 a na sajtu TRW-a takodje pise 4, zaboravljas da necu koristiti originalnu glavcinu.

ajd mi samo na slici pokazi gde pise da ima 4 rupe?



Uploaded with ImageShack.us

doktor

Citat: jura poslato 03 Decembar, 2012, 22:14
Citat: doktor poslato 03 Decembar, 2012, 21:49
Ono sto si hteo da vezes, odstampaj na materijalu kojim presvalacis sic. Tako je uradjeno na mom XT-u, i deluje odlicno.

Koliko je to trajno ? I gde ti je to odradjeno, kojom tehnikom ?

Kod mene je vec 2 godine i nema promena. Inace kupio sam tako. Moj drugar je sam radio i kod njega je isto dobro. Mislim da svaka stamparija to moze da uradi. Nemam sad sliku, postavicu ti kasnije.
Bikers work is never done!

srbac

Citat: jura poslato 05 Decembar, 2012, 19:58
Citat: dzimika poslato 05 Decembar, 2012, 10:05
potrazi koliki je promer rupa na originalnom disku a onda nadji koji sve veci diskovi imaju isti promer rupa kao i tvoj a onda ces saznati i na koje modele motora idu ti diskovi pa tako da nadjes disk, tako sam ja bar uradio kad sam trazio veci disk za TA i uspesno pronasao skoro pa nov upola cene :D
Dzimika kako si trazio dimenzije diskova imas li neki link ,neki katalog?

Nema tu nikakvih dimenzija, èist bakar, ne ne ne èist bakar     :P

Bishke

Citat: doktor poslato 06 Decembar, 2012, 12:18
Citat: jura poslato 03 Decembar, 2012, 22:14
Citat: doktor poslato 03 Decembar, 2012, 21:49
Ono sto si hteo da vezes, odstampaj na materijalu kojim presvalacis sic. Tako je uradjeno na mom XT-u, i deluje odlicno.

Koliko je to trajno ? I gde ti je to odradjeno, kojom tehnikom ?

Kod mene je vec 2 godine i nema promena. Inace kupio sam tako. Moj drugar je sam radio i kod njega je isto dobro. Mislim da svaka stamparija to moze da uradi. Nemam sad sliku, postavicu ti kasnije.


Na kontu ovog...
Da li moze da se postavi neki "kalup"(odradi se kao nalepnica i isece se) na na primer crni skaj,pa da se ofarba sa nekom farbom.
Nisam mislio na happy color :P
You should do one thing every day that scares you

dzimika

moze sto ne bi moglo, imas kvalitetnu farbu u dermi ili u sorbonu za kozu, na crni skaj bela farba

Bishke

pa eto...

Jeste malo zeeeezanje oko nalepnice ali mislim da moze da se uradi....
Stavljam na spiisak zanimacija preko zime :)
You should do one thing every day that scares you

dzimika

mozes da uradis na kateru kod nekog, recimo nina na nbg
uradis par komada