Glavni meni

©kolsko osiguranje

Započeo ts.marko, 28 Novembar, 2012, 21:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ts.marko

Ne znam koliko vas ima dece ¹kolskog uzrasta i da li se neko sreo sa ovakvim problemom.
Elem da krenem:
08.09. sin je na èasu fizièkog dok je radio neki Ruski zgib, pao preko strunjaèe koja je kupljena pre 200godina i slomio nogu.
Posle 45 dana gipsa, 21dan rehabilitacije, 7 odlazaka kod specijaliste, i dva i po meseca odsustva iz ¹kole, Dunav osiguranje mi isplaæuje ¹tetu od celih 8200.-din. [veryangry]
Pritom nisam dobio polisu na uvid, tako da nemam pojma koja su na¹a prava i koliki je raspon obe¹teæenja.
Da li tu¾iti Dunav, ¹kolu ili ...


Bori¹a

moja drugarica je u osnovnoj niz stepenice polomila nogu, i oko 100e je dobila...
ne znam da li mozes da izvuces vise..

MIGE

Citat: ts.marko poslato 28 Novembar, 2012, 21:53
Ne znam koliko vas ima dece ¹kolskog uzrasta i da li se neko sreo sa ovakvim problemom.
Elem da krenem:
08.09. sin je na èasu fizièkog dok je radio neki Ruski zgib, pao preko strunjaèe koja je kupljena pre 200godina i slomio nogu.
Posle 45 dana gipsa, 21dan rehabilitacije, 7 odlazaka kod specijaliste, i dva i po meseca odsustva iz ¹kole, Dunav osiguranje mi isplaæuje ¹tetu od celih 8200.-din. [veryangry]
Pritom nisam dobio polisu na uvid, tako da nemam pojma koja su na¹a prava i koliki je raspon obe¹teæenja.
Da li tu¾iti Dunav, ¹kolu ili ...


imas brate advokate neke pa se raspitaj  [thumb_up]

SSZGO

u moje vreme se islo u skolu i sa polomljenom nogom...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Silvana

©kola zakljuèuje osiguranje za sve uèenike jednim ugovorom i premije su obièno niske. Verujem da svaka osiguravajuæa kuæa ide na to da isplati osnovnu osiguranu sumu, ¹to bi ovde bilo „slomio nogu“. Meðutim, ako bi im dostavio jednu ¾albu tipa „grrr“ (i njima i direktoru ili ©kolskom odboru, mogu se raspitati ko je nadle¾an) i ukazao na sve ¹to ste pro¹li, mo¾da bi se trgli. Neæe¹ ni¹ta izgubiti, probaj.
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Gašpar

Ja sam dobio malo vi¹e od 200 evra kada mi je naprslo rame.

KIZA73

Moj klinac je na fizickom slomio zglob palca ruke. Od Delta Kenjerali je dobio 1500din. Nema trajnog invaliditeta, bla, bla, pa smo mu racunali 100din po danu izostanka iz skole  :o
Vise sam potrosio na gorivo dak sam pribavio sve potrebne artije.
Bio bih srecniji da nisu dali nista.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Bori¹a

da i to se bas uzima u obzir, to koliko nije bio u skoli...

dusankobgd

Moj burazer je pre od prilike 7 godina pao i naprsla mu je kljucna kost i za to je dobio oko 500 evrica. (baj d vej pao je na treningu posto je trenirao dzudo al je rekao da je pao u skoli.) posle toga je opet na treningu pao na ruku i nagnjecio zglobove od prsitju pri saci i opet ista prica i opet od prilike izvukao oko 500 600 evra od osiguranja.

3006

Moj sestriæ je polomio ruku na fudbalu, dobili su ne¹to oko 15000, pro¹le godine.

CBRR1

Citat: Ga¹par poslato 28 Novembar, 2012, 23:24
Ja sam dobio malo vi¹e od 200 evra kada mi je naprslo rame.
koje rame..?

Gašpar

Citat: CBRR1 poslato 30 Novembar, 2012, 15:13
Citat: Ga¹par poslato 28 Novembar, 2012, 23:24
Ja sam dobio malo vi¹e od 200 evra kada mi je naprslo rame.
koje rame..?

Desno.
I to nije bilo u ¹koli, nego sam motorom zavr¹io u betonskom kanalu :D
Niko me u osiguranju nije ni pitao  ;D

CBRR1

Citat: Ga¹par poslato 30 Novembar, 2012, 18:24
Citat: CBRR1 poslato 30 Novembar, 2012, 15:13
Citat: Ga¹par poslato 28 Novembar, 2012, 23:24
Ja sam dobio malo vi¹e od 200 evra kada mi je naprslo rame.
koje rame..?

Desno.
I to nije bilo u ¹koli, nego sam motorom zavr¹io u betonskom kanalu :D
Niko me u osiguranju nije ni pitao  ;D
Ja sam levo sjebao,i dan danas osecam posledice toga...

Gašpar

Takoðe. Malo, malo pa boli. Nekad zbog vremena, nekad ni on ne zna zbog èega  :D

ninja66

Citat: ts.marko poslato 28 Novembar, 2012, 21:53
Ne znam koliko vas ima dece ¹kolskog uzrasta i da li se neko sreo sa ovakvim problemom.
Elem da krenem:
08.09. sin je na èasu fizièkog dok je radio neki Ruski zgib, pao preko strunjaèe koja je kupljena pre 200godina i slomio nogu.
Posle 45 dana gipsa, 21dan rehabilitacije, 7 odlazaka kod specijaliste, i dva i po meseca odsustva iz ¹kole, Dunav osiguranje mi isplaæuje ¹tetu od celih 8200.-din. [veryangry]
Pritom nisam dobio polisu na uvid, tako da nemam pojma koja su na¹a prava i koliki je raspon obe¹teæenja.
Da li tu¾iti Dunav, ¹kolu ili ...


Sin (16) je pao sa motora i pokidao kvadriceps i pukla jedna od arterija u nozi. Dve operacije, osam nedelja oporavka. Svu dokumentaciju od lekara predali osiguranju . Savetovani da ne prihvatamo prve ponude.
Zena radi u skoli i zna cifre koje su djaci dobijali za razne prelome itd. Osiguravajuce kuce to isplacuju po sablonu koji ne mozes provaliti.
Dobio je ozbiljnu cifru (spram ostalih).