Glavni meni

1000-rka 2013

Započeo Mad Max, 21 Novembar, 2012, 21:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gvozden

Treba da obratish paznju na vrstu tkanja.. jedno ide za krivine (twill) a drugacije za ravne,... na to 3-4 sloja epoksija... Ako imas vakum vrecu onda to na kraju slicno ispadne kao  Barkovicev , mada je covek dr mr....
cene su od 35- 50 evra po metru nekad se ide duplo ili 3x platno zavisi jeli samo oplata ili noseci deo...

Mad Max

hvala revolucija, @Lazic, covek napravio cenu kao da pravi motor, e neces, pa znam i ja nesto, samo kad hocu. @Gvozden, ne pravim ja oklop, nego postojeci poliesterski hocu samo da presvucem i da izgleda kao carbonski
Brzi od smrti, Jaci od bola

Gvozden

onda je lako, samo stavi vishe smole kad zavrshish , da mozesh da ispolirash i da ima onu dubinu.
Evo ti pogledaj ovo
How to cover parts in carbon fiber (fibre) by skinning or wrapping

Mad Max

@gvozden, HVALA,    bas ovo hocu da uradim sa oklopom
Brzi od smrti, Jaci od bola

farbach

Karbon se ne lepi dobro za poliester. Zapraco ne karbon, vec epoxy. Tako kaze Barkovic, a on zna.

Mad Max

Citat: farbach poslato 03 Decembar, 2012, 23:09
Karbon se ne lepi dobro za poliester. Zapraco ne karbon, vec epoxy. Tako kaze Barkovic, a on zna.
kako onda da izvedem ovo, pocinje da se komplikuje kako vidim, ali bas zato necu odustati
Brzi od smrti, Jaci od bola

Gvozden

Mozes pozvati ove iz West-a imaju coveka koji mogu da pomognu. Dosta ljudi krpi camce (poliester) sa epoksidom...prajmer, gel coat, matt... Uostalom trebas probati... makar srafio/lepio kao oplatu.


Mad Max

ma nesto cu da nabudzim, mada ubedjen sam kad zalepim, predje smola+lakiranje, nema gde da mrdne
Brzi od smrti, Jaci od bola

gogo42

zasto si tvrdoglav za tim lijepljenjem karbon mrezice,kad postoje karbon folije u vise boja, i nijansi (od mat do visoki sjaj)
sad sam gledao na happy tv emisijiu Pozajni mi Auto, i vidio sam reklamu DIFOL folije,,imaju i svoj sajt! Prodaju folije metalik,obicne,karbon,nikl,itd..garancija 7godina! Posalji im da to izlijepe i to je to!

Jedini razlog da bjezis od folije u koritu je staza u Vrscu,,a tu nepomaze ni zeljezni oklop!!!
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Mad Max

gogo, kad tad ona ce da izbledi i znas da gubi svoj izgled ako se lakira
Brzi od smrti, Jaci od bola

gogo42

7godina garancije,,samo posaljes oklop da izlijepe i sta te briga! Nisu u pitanju ove folije kao sto si lijepio ram na CBR ili ja Rep na mojoj kamili!
Imaju one kvalitetne folije kao sto je bio Exup izlijepljen! E sad ako ti planiras da se vjencas sa BMW, to je nesto drugo!

Meni se svidja kad se lakira,,samo kad se lakira to ide na jednu ruku (tako mi je majstor Zoran rekao, kaze nije znao kakav efekat ti hoces) i nije svaka folija za lakiranje (nekad se podmijuri zbog razredjivaca).

ja svejedno planiram da kontaktiram na proljece DIFOL, da kupim drugu haubu na Citroena pa da je izlijepe (spektar boja je raznovrstan)
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Gvozden

Ne treba da lakirash carbon foliju. "Ubijes" joj taj 3D look. NEce izbledeti , moze samo da ispuca i to treba bas da si antitalenat...Difol ima oracal, mada najboljia je 3M Dinoc...ima taj satenski odsjaj...
Veruj mi izlepili smo je u rolnama...

gogo42

Gvozden-e,,, i ja isto to kazem! Priznajem da je ljepse ovo kao na snimku,,al to je bacanje para! Toliko toga ima bitnijeg na motoru kad je u pitanju bacanje novcanica :D
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

UFF

A sto ne platis gvozdenu da ti izlepi?
On ne udara kolege forumase po usima

farbach

karbon folija se ne lakira. Pokusao drugar. Odvratno izgleda, po njegovim recima, a verujem mu. Da zalepis pravi karbon i posle ga dovedes do visokog sjaja, ima da se smrznes od posla. Za te radne sate, da radis bilo sta drugo mozes kupiti prave odlivke kod Maca.

Mad Max

ja mislim da je 3M najbola, ima li bolja, ako nema da trazim 3M i lepim, samo se plasim da cu morati dva puta radit, ovo jest lakse, al je pitanje koliko ce trajat.   ma nije problem UFF-e da se izlepi, nego bezim od lepljenja, hocu da se sija i bude bas ono pravo                                                                        
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Citat: farbach poslato 04 Decembar, 2012, 00:37
karbon folija se ne lakira. Pokusao drugar. Odvratno izgleda, po njegovim recima, a verujem mu. Da zalepis pravi karbon i posle ga dovedes do visokog sjaja, ima da se smrznes od posla. Za te radne sate, da radis bilo sta drugo mozes kupiti prave odlivke kod Maca.
carbon oklop je zabranjen na nasem sampionatu, evo imam donji deo 190 eur, ali zabranjeno. probao sam da lakiram foliju i pocrni, nista ne dobijes tj. ja sam hteo da bude ista samo da dobije sjaj, al ne ide
Brzi od smrti, Jaci od bola

Gvozden

#78
Mislim da bi bilo muke kod tih ostrih uglova, samo 3M koristi. U uglovima predji sa 3M prajmerom, pojacava lepljenje... A kad prelepish"fleshiraj fenom"recimo preko 100 c pa kao malo zapeci, tu se struktura folije forima i ostane takva, tj "ne radi" nece da se povlaci i odlepljuje...
Prajmer ti je oko 25 evra kutija i trajace ti dugo , osim ako resish da brendirash taj bus ponovo. ( sto bi ja radio na tvom mestu). Trazi da ti neko bude sponzor od uvoznika folije..eto veselja... :)
Folija izgleda jadno pod lakom, jedino sto podize sjaj je autokozmetika na bazi silikona ...mada brzo se prashi...
Ali sto jednostavno ne nacrtas ceo motor iznova....  obozavam Drudi-ja  ...covek je lud..a Rossi srecan sto ga ima...

Mad Max

ili 3M ili da radim carbon, videcu sta je jednostavnije, tj. problem mi je da organizujem sve odavde. SPONZORI, ja ne znam sta ta rec znaci, moram da nadjem prevod :), toga nema u drzavi srbiji, osim za pevacice, silikone i tako te droljice
Brzi od smrti, Jaci od bola