Glavni meni

Antikorozivni prajmer

Započeo jura, 10 Novembar, 2012, 19:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jura

Jedno pitanje pre svega za lmare i lakirere ,poceo sam restauraciju motora ram ide na peskarenje pa fabanje ,posto bih hteo sto kvalitetnije da sve uradim odlucio sam da kao osnovnu boju koristim Zorkinu 2K epoksi boju da li preko nje moze lak boja ili treba i spric git ,kakav je ovaj prajmer zna li neko  http://mobihel.helios.si/cro/pregled-proizvoda/temelj-i-predlakovi/80  postoji brdo proizvoda i sto covek vise trazi sve je vise zbunjen ?

zemunboy

Zasto ga jednostavno ne das na plastifikaciju?

VELJA VS

Jel to hard enduro, taj tvoj KLX 650 ?
Ne preteruj sa prajmerom, farbom, lakom, ... da ne predje u klasu putnih endura od preko 200 kg.  :o

Srecno sa restauracijom !

Ps. Mogao bi da nas pocastis sa slikama i opisom restauracije - da bar u necemu uzivamo preko zime  [clapp] [clapp] [clapp]

jura

@zemunboy ,plastifiaciju bih izbegao u sirokom luku post tu prah boja ide direktno na ogoljeni metal estetski lepo deluje i prakticno je za nanosenje ali kada se boja samo malo negde osteti vlaga prodire sve vise i dolazi do ljustenja boja u vidu manjih komada tako da ne bih eksperimentisao sa plastifiakacijom  [stop]

@veljo, komsija  bice slika mozda i veceras  slikali smo polako sve delove i faze prilikom rasklapanja  [hello]

zemunboy

Citat: jura poslato 11 Novembar, 2012, 11:55
@zemunboy ,plastifiaciju bih izbegao u sirokom luku post tu prah boja ide direktno na ogoljeni metal estetski lepo deluje i prakticno je za nanosenje ali kada se boja samo malo negde osteti vlaga prodire sve vise i dolazi do ljustenja boja u vidu manjih komada tako da ne bih eksperimentisao sa plastifiakacijom  [stop]
moj ram je plastificiram od 2005 godine, ne rdja... kad sam isao na dogovor za plastifikaciju, majstor mi rece da ne skidam boju vec samo da ismirglam da bude matirano i ravno... jos se nista ne ljusti i otpada...

WOLVERINE



Ovo je klasicna osnovna boja.....

farbach

Zorka je dovoljno dobra. Preko nje spric git pa boja. Plastika je dobra dokj je dobra. Za prosli ram mi je mastor koji peskari, rekao, da ce mi platiti da ne dodjem ponovo. Mada i Zorka epoxy je muka ispeskariti. Izmedju peskarenja i farbanja treba da prodje sto manje minuta. Ne dirati golim rukama, ne raditi po vlaznom vremenu (kisa, magla, jako oblacno i hladno). Radio sam i mokro na mokro i ispadne dobro. Posto je epoxy reaktivni prajmer (hemijski reaguje sa metalom), treba mu ostaviti vremena za reakciju, pa sledeci sloj idem nakon sat vremena ili sutradan, ako ne idem mokro na mokro.

jura

Hvlala ferbach na odgovoru znam da je ta epoksi mnogo dobra i teska za skidanje ali se nadam da vise necu farbati motor ,a mozda ipak raspalim onaj Mobihel prajmer pa spric git.