Glavni meni

Poliranje aluminijuma i Pravljenje dihtunga od klingerita

Započeo Bishke, 09 Novembar, 2012, 02:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Samo ako imas prohramske nitne inace dzaba ti posao

Bishke

You should do one thing every day that scares you

ЯЭВОЛУТИОН

UFF je u pravu...aluminijumske pop nitne se pojedu za 100 kilometara i pocne da zveci...koliko vidim ti si stavio aluminujumske...pa ces ponovo da radis auspuh.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bishke

Barem sam prvo radio na svom auspuha pa mi nije problem da to ponovo radim...praksa
Hvala na savetu za ubuduce  [thumb_up]
You should do one thing every day that scares you

UFF


Bishke

Cek prvo da se otopi sneg da iskopam zlato iz Avalskog rudnika



Pa onda da iz izlijem u topionici



pa posle nekog vremena cu da ti pokazem krajnji proizvod



strpljenja  [cheers]
You should do one thing every day that scares you

UFF

Pih, kako ces do tad da prezivis kad nema musterija?
Bez zajebancije nisi trerba to ni da radis ako nemas prohramske
ok je za tebe ako te ne mrzi da ih non stop menjas ali zamisli da nekoj musteriji to uradis i jos naplatis...

Bishke

Jbg nisam znao,sad kad si rekao logicno je .
Mene iskreno ne mrzi,jer me kostalo samo mog vremena i par desetina komada nitni koje sam kupio.

A ako se vec neko odluci da radi kod mene auspuh,necu osljariti,nego cu nabaviti prohromske nitne i staviti njih.

Ako radis radi korektno,zasto inace se ovde oglasavam i stavljam radove.

Evo pre nekoliko dana,zove me lik da mu odradim farove na BMW-u 735i 2002 godiste.  :o
Ja reko' jel samo poliranje farova ?
On kaze ne,hocu da ih skines sa automobila,otvoris,ocistis izunutra,ispoliras spolja i vratis  :o  :o  :o

Rekao sam mu : Izvini,ja bih to mozda umeo,ali nikad nisam radio,pa ne zelim da nesto ne uradim kako treba ili da se posle nekog vremena to raglavi i vide tragovi mog neznanja.
Preporucio sam mu jednu BMW radionicu u bulevaru oslobodnjenja,rekao je kako je to korektno sa moje strane i zavrsili smo razgovor.
You should do one thing every day that scares you

Bishke

Auspuh ispoliran i namesten.Slike su malo losije jer su sa telefona,ali mislim da se vidi.






You should do one thing every day that scares you

Kengur

Citat: revolution poslato 15 Decembar, 2012, 13:33
UFF je u pravu...aluminijumske pop nitne se pojedu za 100 kilometara i pocne da zveci...koliko vidim ti si stavio aluminujumske...pa ces ponovo da radis auspuh.

Imao sam taj problem na R6... Posto je fabricki lonac bio ospraznjen od strane predhodnog vlasnika(bukvalno prazna loncuga) ja ga nesto drkao,otvarao, i na kraju skratio... Ali nisam imao pojma zasto pocne da zveci bukvalno posle dva dana voznje... Doduse nije me nesto mnogo ni zanimalo jer sam vec pazario carbon termignoni... :)

Bishke

Ovaj nije skroz prazan,unutra je kao neka metalna mreza,vidi se na slikama.
Jbg,zajebao sam se placam danas neiskustvu.
Kad pocne da zeza,skidam ponovo i radim.

Posao nije veliki,i ako se uhodas sve mozes da odradis za jedno popodne !
You should do one thing every day that scares you

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mohikanac

Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2012, 02:56
ja mogu da promenim ulje i ostale tecnosti..plocice i slicno za ladno pivo ali mi ne pada na pamet da nekom poliram felne ili pravim dihtunge  [stop]  [nono]

sa cime poliras i kako prilazis nepristupacnim delovima?

Ok samo nemoj da dotezes lanac,jel kako kazu volis a ga pretegnes i napravis belaj......

Bishke

Iako je proslo dosta od poslednjeg poslica,a marketing je u debelom minusu dobio sam novi posao (kazem posao,osecam se vaznije ;) )
LM,uzeo sam da radim ciscenje fara od Bandita S model,prljav izunutra,sociva takodje,kao da pusta negde iako je svuda bio debelo zapeljen silikonom !



Bacio sam ga u rernu,na 100 stepeni,10, 15 min sa 3 pauze,tj provere koliko je silikon omeksao i kako se odvaja,na kraju sam ga odvojio









plastiku brzo prebrisao i ocistio



Ali kad sam krenuo da otvaram sociva imao sam sta da vidim  :o







Ciscenje kamenca sa nosaca sociva,ne tako bitno,ali ako se radi posao onda se radi kako valja :





Lim iza sociva zardjao kao da je far lezao u vodi :





Posle zamornog ciscenja izgledalo je ovako :




Krajnji rezultat :









[cheers]
You should do one thing every day that scares you

Lazic

To ti je kad zaludni previ¹e zakomplikuju ne¹to...[facepalm] Koje je godi¹te ta suza, sve zarðalo kao da je iz 70-tih...[facepalm]


Nego na temu:
koliki ti je smor da mi napravi¹ dihtung kartera za kle...? I mo¾da jo¹ neki... Ima kom¹ije da me prijave komunalcima zbog podmazivanja betona ispred zgrade...[facepalm]

Bishke

You should do one thing every day that scares you